Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jak se žije v Chorvatsku v zimě?

22. 2. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Chorvatsko je sice země malá, ale velmi rozmanitáPojďme se společně podívat do Dalmácie mimo turistickou sezónu, tedy v zimě. Ulice měst jsou prázdné a moře čeří bóra ...


V roce 2019 padl v Chorvatsku další turistický rekord

20. 1. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Konec a začátek nového roku slouží k bilancování toho uplynulého, proto se můžeme podívat na Chorvatsko ohledně úspěšnosti turistické sezóny. V tomto článku se zaměříme na město Split, které loni zlomilo rekord v návštěvnosti.


Archiv článků

Možnosti ubytování

Facebook   Google Plus  

Chorvatsko nabízí nepřeberné množství soukromých i státních ubytovacích zařízení. Stačí si jen vybrat z nabídky cestovních kanceláří, internetových stránek nebo se tam vydat na doporučení známých.

Nocovat je možné v četných hotelech, které je lepší si rezervovat předem (buď přes cestovní kancelář, nebo se přímo domluvit s recepcí). Na výběr jsou luxusní hotely, ale i ty z předválečných dob. Také penzionů je v Chorvatsku mnoho. Oba typy ubytování se dělí do tří kategorií: I., II. a III. První je nejluxusnější, pokoje mají své vlastní WC a sprchový kout. Třetí kategorie je nejprostší, kdy je společné WC na chodbě.

V Chorvatsku se v posledních letech rozšířila i nabídka ubytování v penzionu, které poskytují pestřejší nabídku služeb. Oproti hotelům, které jsou "anonymní", mají penziony rodinnou atmosféru. Je zde běžně nabízeno stravování ve formě polopenze.
V soukromých pokojích (sobe) a apartmánech je výhoda ta, že když nejste s majitelem domluveni, nemusíte se zde ubytovat, pokud se vám apartmán nelíbí. Starvování v tomto typu ubytování je většinou vlastní. Apartmány mají svůj kuchyňský koutek. Pokud pojedete do pokojů, zjistěte si od majitele, zda je alespoň na chodbě chladnička, kam byste si mohli dát některé potraviny.

Pro studenty jsou po Evropě rozšířeny hostely, ale v Chorvatsku není jejich síť hustá. Nacházejí se pouze v Dubrovníku, Pule, Šibeniku, Zadaru a Záhřebu. Informace o nich získáte přímo na místě v informačních kancelářích.
Další variantou ubytování je kemp. Po celém pobřeží je jich mnoho. Pokud chcete lepší kemp, musíte si je doma předem vybrat, protože ne všechny mají dobré sociální zařízení. Ty s moderním zázemím jsou i dražší. Praktické je také vědět, že kempování ve volné přírodě je v Chorvatsku přísně zakázáno a vysoce pokutováno.

V posledních letech se v severní části Chorvatska rozvíjí i agroturistika, kdy se ubytujete na venkovských farmách. Cílem tohoto druhu turistiky je, že se rozšířila nabídka rekreačních možností a zároveň se finančně pomůže chudému venkovu. Lidé přehlcení velkoměstem a stresem, rádi stráví svoji dovolenou daleko od civilizace v čisté a klidné přírodě. Samozřejmostí je, že jste v každodenním styku s domácími zvířaty a chodem farmy. Strava je zde nabízena domácí, jaká se na statku vypěstuje či vyrobí.