Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Mlini

Mlini je malá, idylická rybářská osada, která se nachází na půli cesty mezi Dubrovníkem (11 kilometrů) a Cavtatem, u severního pobřeží Župského zálivu, v oblasti Župa Dubrovačka. Svou nedotčenou krásnou přírodou, bohatou vegetací a nádhernými plážemi, stejně jako historickým a kulturním dědictvím sahajícím až do starověku okouzluje Mlini turisty. V městečku se nachází četné potoky s čerstvou pitnou vodou, které kdysi poháněly zdejší mlýny (odtud jmého letoviska) a pořád zásobují vláhou zdejší pole. Pokud hledáte malé klidné místo k odpočinku, navštivte Mlini, kde vás potěší hlavně slunečné počasí a krásné pláže.

Mlini - lodě

Mlini má časté spojení s Dubrovníkem a Cavtatem prostřednictvím pravidelných autobusových linek. Autobus odjíždí z Mlini každou půl hodinu a jízdné je přibližně 1,5 eur. Z městečka jezdí v létě také pravidelné lodní linky na okolní ostrovy. V městečku nabízejí místní agentury různé organizované výlety do okolních destinací.

Historie a památky v Mlini

Pokud máte zájem dozvědět se více o místní kultuře a historii, má  vám Mlini co nabídnout. V okolí kolem městečka se nalézají monumentální zbytky řeckých a římských osad

Jak už bylo řečeno, Mlini leží mezi mnoha potůčky, které v minulosti sloužily k napájení mlýnů. Tyto mlýny v současnosti nefungují, ale dělají krásné scenérie pro fotografování, stejně jako hejna kachen žijících v potůčcích.

V městečku se nachází farní kostel svatého Hilaria z 15. století a kaplička svatého Rocha na pobřeží.

Dovolená v Mlini

V Mlini se můžete ubytovat v jednom z několika hotelů (Astarea) nebo soukromých apartmánů. Hotely svým hostům nabízejí i širokou škálu zábavy a rekreačních aktivit. V sousedním Srebrenu jsou kempy Porto a Kate.

Mlini - zátoka

Letovisko Mlini má krásné přírodní pláže s průzračným mořem, obklopené bohatou středomořskou vegetací. V městečku je pěkná dlouhá pláž z drobnějších oblázků, která má pozvolný vstup do moře. A je stíněná borovicovým lesem. Další pláže se nalézají podél pobřežní promenády a navazují na pláže sousedního Srebrena (severozápadním směrem). Místní pláže nabízejí malebné romantické scenérie - skaliska, balvany, mezi nimi menší, příjemné zátoky z drobných oblázků. Také je zde jedna nudistická pláž ležící za depandacemi Studenac směrem na obec Plat.

Milovníci sportování se v Mlini užijí hlavně vodní sporty, jako jsou: jachting, windsurfing, vodní pólo, parasailing, vodní lyže. Na pevnině si můžete zahrát tenis, stolní tenis nebo bowling. V hotelu Astarea je i fitcentrum.

Ačkoli Mlini nenabízí bohatý noční program, přesto je zde několik míst, kam se můžete jít pobavit. V Mlini je několik barů a restaurací, také je tu taneční terasa a diskotéka. V případě, že hledáte širší škálu nočního pobavení, musíte zavítat do Dubrovníku, který je z Mlini vzdálený jen pár minut jízdy autem nebo autobusem.