Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Molunat

Molunat je nejjižněji položené letovisko v Chorvatsku blízko hranic s Černou Horou. Nachází se 20 kilometrů jižně od Cavtatu a 39 kilometrů od Dubrovníku, na stejnojmenném polostrově při zálivu Gora Molunat. Od jihu městečko částečně chrání ostrůvky Molunat a Supetrić. 

Jedná se o malou turistickou destinaci s 200 obyvateli, která je ideální pro pohodovou rodinnou dovolenou mimo ruch velkoměsta. V Molunatu se užijete krásnou přírodu, písečné pláže, borovicové lesy a azurové moře, to vše doplňuje příjemná vůně středomořských bylinek a citrusových květin. V okolí letoviska se pěstuje vinná réva a ovoce.

Molunat

Z Jadranské magistrály vede do Molunatu lokální silnice. Z Molunatu jezdí pravidelné autobusové linky do Dubrovníku, Cavtatu a na letiště Čilipi. Rybářské městečko je hlavním přístavem pro oblast Konavle.

Historie a památky

Název Molunat pochází z řeckého slova molos, což znamená přístav. To a mnoho archeologických nálezů v oblasti potvrzuje teorii, že Molunat byl obydlen již ve starověku. Osada se stala v 15. století součástí republiky Ragusa, tj. Dubrovnické republiky. Ta na malém Molunatském poloostrově, na straně k pevnině, nechala vybudovat hradby. Jejich pozůstatky stále stojí na kontinentální části poloostrova Molunat.

Dovolená v Molunatu

Přestože v Molunatu nenajdete žádný hotel, pokaždé  se zde pohodlně ubytujete v některém ze soukromých apartmánů. V městečku jsou také auto kempy Monika, Marinero a Adriatic, který leží v krásné přírodě pod borovicemi, v těsné blízkosti moře a písečných pláží. Molunat je velmi vhodné místo pro ty, kteří hledají klid a krásnou přírodu.

Molunat

V Molunatu jsou mimořádně krásné, částečně písečné pláže, jenž jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi. U apartmánů na okolním skalnatém pobřeží jsou vybudovány betonová plata se schůdky do vody.

Molunat je skvělou destinací pro turisty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. Máte mnoho možností, především, co se týká vodních sportů, např. potápění, rybaření, plachtění nebo surfing. Na pevnině se můžete věnovat třeba cyklistice, protože je v okolí několik stezek pro horská kola. Velkou výhodu zde mají milovníci plavání, neboť v Molunatu nebývají žádné studené větry, a proto začíná koupací sezóna již v květnu a moře je příjemně teplé až do konce října.

Molunat je malé a příjemné letovisko, nabízí několik možností, jak strávit zábavnou noc. Je zde několik barů, restaurací a obchodů. Jediné dvě restaurace v Molunatu mají znamenitý výběr kvalitních vín a bohatou gastronomickou nabídku.