Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Zaton

Letoviska Zaton

Mezi oblíbená a vyhledávaná letoviska v Dubrovnické riviéře patří i Zaton, který se jmenuje podle hezkého úzkého závilu. Ten se vryl do pevniny až do hloubky dvou kilometrů. Okolí je poměrně hodně členité, přesto na jeho pobřeží leží tři letoviska, jsou to: Veliki Zaton, Mali Zaton a Štikovica. Letovisko se nalézá v blízkosti jadranské magistrály, mezi osadami Štikovica i Orašac.

Zatonský záliv

Celá zdejší oblast se těší velké oblibě mezi nadalekými obyvateli Dubrovníka, kteří sem pravidelně jezdí na výlety. O populárnosti této destinace svědčí i fakt, že již ve středověku byl Zaton velmi vyhledávaný. Břehy zálivu totiž zdobí letní sídla dubrovnických patricijů z 16. a 17. století, později upravené v dalších slozích a zasazené do bohaté středomořské krajiny.

Dovolená v Zatonu

Ubytovat se zde můžete buď v soukromých apartmánech, nebo v dobře vybavených kempech Gaj a Polje. Hotely tu nehledejte, protože tyto lokality nejsou velké. V Zatonu si můžete odpočinout od každodenního stresu a načerpat zde energii a užít si klid.

Koupání a opalování na zdejších oblázkových plážích je příjemné, protože nejsou přeplněné a moře je čisté. Můžete si tu dobře zaplavat, potápět se nebo šnorchlovat. Kotvící místa v Zatonu jsou umístěna na venkovní straně mola, které jde paralelně s pobřežím a uzavírá chráněnou zátoku.

V současnosti se v zálivu nachází mnoho restaurací, kaváren a dalších pohostinských podniků, které nabízejí příjemné posezení v krásném prostředí.

Zaton

Tipy na výlety

Během svého pobytu v oblasti Zaton rozhodně nezapomeňte navštívit historické město Dubrovník, jenž se může pochlubit velkým množstvím pamětihodností, zejména hradby mají nádherné kouzlo, že jejich návštěva vyžaduje delší dobu.

Přibližně 13 kilometrů od Zatonu leží letovisko Trsteno, kam jezdí návštěvníci do vyhlášeného arboreta založeného na konci 15. století. Jedná se o jedinou větší botanickou zahradu na pobřeží Chorvatska a nejstarší renesanční park v celé Dalmácii. Nachází se kolem letního sídla dubrovnické šlechtické rodiny Gučetićů-Gozze. 

Blízkost svérázného ostrova Korčula a Národního parku na ostrově Mljet činí Dubrovnickou riviéru jednou z nejatraktivnějších destinací v Chorvatsku.