Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Lokva Rogoznica

Malé ale velmi sympatické městečko je vzdálené 9 kilometrů od Omiše. Nachází se při Jadranské magistrále směrem na Makarskou. Lokva Rogoznica se nachází přesně v půli cesty mezi Makarskou a Splitem. Pokud zatoužíte po velkých turistických centrech, tak ujedete pouze 28 kilometrů jedním nebo druhým směrem a hned se ocitnete v rušných městech.

Lokva Rogoznica se nachází na Omišské riviéře na úpatí hory a poskytuje ideální prostředí pro odpočinek a relaxaci. Nad hlavní silnici je stará vesnice složená ze starobylých kamenných domů, které jsou oblíbenou destinací pro pikniky.

Lokva Rogoznica - pobřeží

Lokva Rogoznica je tiché městečko s rodinnou atmosférou pro klidnou dovolenou. V blízkosti soukromých apartmánů a rodinných domů se nachází pošta, obchod a restaurace.

Místní obyvatelé se stále živí převážně rybolovem, zemědělstvím, pěstováním vinné révy a chovem dobytka.

Díky blízkosti Makarské a Omiše můžete navštívit mnoho výletních míst v okolí Lokvy Rogoznice a seznámit se s historickým dědictvím zdejších nádherného kraje.

Památky

V Lokvě Rogoznici můžete navštívit také kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo kostel svatého Kosmase a Damiána.

Dovolená v Lokvě Rogoznici

Ubytování seženete v Lokvě Rogoznici v soukromých apartmánech a pokojích. Také se zde nachází i několik hezkých kempů. Širší nabídku ubytování nabízí okolní městečka (Ruskamen, Mimice nebo Pisak).

Lokva Rogoznica - pláž

Pláže v Lokvě Rogoznici a jejím okolí jsou oblázkové a místy i písčité. Proto jsou velmi oblíbené pedevším mezi rodinami s malými dětmi. Kromě čistého moře a krásných pláží, je pobřeží kolem městečka porostlé borovými háji, takže se v zátokách vždy najde dostatek stínu.

Sportovní fanoušci se mohou těšit v Lokvě Rogoznici na surfování, plachtění, vodní lyžování, potápění nebo si můžou půjčit kajak, loď, šlapadlo nebo vodní skútr. Na pláži si můžete zahrát volejbal nebo fotbal. Nedaleký Omiš nabízí rafting na řece Cetině a další sportovní aktivity.

Velkou událostí jsou v Lokvě Rogoznici Rybářské večery, které se konají každoročně v srpnu. Jejich součástí je mnoho zábavy a povyražení. Máte-li zájem o gastronomii místního kraje, doporučujeme navštívit restauraci "Ljetni san", kde si vychutnáte dalmátské speciality. Jestli toužíte po pořádné zábavě, tak navštivte blízký Omiš nebo Makarskou, kde se výborně pobavíte v některém z mnoha nočních klubů a barů.