Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nudistické kempy na Istrii

Nudistické kempy na Istrii

Na Istrii díky množství FKK kempů nenarazíte prakticky na volně přístupné nudistické pláže. Lidé se chodí opalovat a koupat do nuda kempů za mírný poplatek. Všechny kempy Istrie dosahují vysokého standardu služeb. Ubytování penziony, hotely, chaty atd. Orientační cena tříčlenné rodiny se blíží 2 000 Kč.

Nudistický kemp Kanegra****

Kemp leží na břehu Piranského zálivu, 5 kilometrů severně od města Umagu, ale je ještě součástí turistické aglomerace Umag. Kanegra je chorvatské nejsevernější naturistické zařízení ležící v blízkosti slovinských hranic, při cestě z Koperu, Piranu a Portorože do chorvatské Istrie.
Kemp Kanegra se nachází uprostřed přírody, protože všude jsou borové lesy, které sahají až k mořskému břehu. Pláž je typická pro istrijské pobřeží, tedy kamenitá a oblázková
Turistům nabízí kapacitu až 400 osob na ploše 3 hektarů. Pokud byste nechtěli bydlet pod stanem, nabízí i apartmány. V kempu je několik restaurací a taveren, dále je zde supermarket a pošta. Sportovcům nabízí tenisové kurty, stolní tenis a vodní vyžití. Večer se můžete pobavit na diskotéce, taneční terase, další možnosti zábavy jsou v různých zařízeních aglomerace Umag, příp. v blízké Savudriji. Z kempu je to kousek do Slovinska a do zbytku Istrie, kam můžete pořád výlety. 

Naturistické středisko Ulika**** 

Nudistické středisko se nachází v Červaru-Poreči, které je součástí porečské aglomerace. Rozprostírá se na zčásti zalesněném poloostrově (26 ha), 8 kilometrů severním směrem od města Poreč. Ulika je dobře vybavené moderní středisko, jehož kapacita je 3 000 turistů. Kolem jsou kamenité a oblázkové pláže, na nichž místy sahají stromy až k moři. V areálu jsou i bazény pro děti a pro dospělé.
Ubytovat se zde můžete ve stanech, v hotelových pavilonech, apartmánech a nebo si můžete pronajmout dobře vybavený karavan. Středisko Ulika nabízí k posezení restaurace, pizzerie, cafe-bary a taverny. Dále je zde supermarket, pošta a zdravotní středisko. Milovníci sportu se vyžijí při tenisu, stolní tenisu, minigolfu, windsurfingu atd. Některé sportovní vybavení si také můžete půjčit. Pro jachtaře je tu k dispozici i malý přístav. Středisko pořádá různé soutěže a hry pro děti a pro dospělé diskotéky.
Z Uliky se díky nově upravené promenádní cestě (tzv. lungo mare) můžete procházet až do Poreče. Také jde pořádat mnoho výletů do okolních přímořských letovisek (Poreč, Vrsar, Novigrad, Umag) i do istrijského vnitrozemí (Pazin, Beram, Rakotule, jeskyně Baredine).

Naturistická osada Solaris - Naturist***

Naturistický komplex je součástí nejsevernější porečské aglomerace Lanterny u městečka Tar ležící 12 kilometrů severně od městečka Poreč, při ústí řeky Mirny do moře.
Osada Solaris je jedním z největších naturistických kempů v Chorvatsku, má totiž kapacitu 4 000 osob a rozlohu 49 hektarů.
Součástí areálu jsou i pavilony a apartmánové sídliště. V nedávné době zde byly vystavěny bazény pro děti a dospělé. V současnosti patří Solaris k nejlépe vybaveným kempům na Jadranu.
Areál leží na poloostrově Lanterna, který je převážně zalesněný, stromy sahají často až ke břehu. Některé zdejší zátoky mají i oblázkové pláže. Hlavní pláž je dlouhá více jak 2 kilometry a je skalnatá.
Turistům jsou v osadě k dispozici restaurace, bary, ale i supermarket, různé obchody a dokonce gril na pláži. Je tu také pošta a zdravotní středisko. Solaris má velmi dobré sportovní možnosti, např. tenis, stolní tenis, plážový volejbal, minigolf a další. Jsou zde i dobré podmínky pro vodní sporty. Za zábavou a společenským vyžitím musíte do sousedních střesek.

Nudistický kemp Funtana Istra - Naturist***

Kemp leží na malebném zeleném poloostrově s přímořskou vegetací a borovým lesem. Je situován do jižní části porečské aglomerace, 7 kilometrů jižně od města Poreče a je součástí rekreačního komplexu Funtana nacházejícího se u stejnojmenné vesnice, jejíž jižní část navazuje na letovisko Vrsar. Jedná se o dost velký kemp, který má kapacitu 3 000 návštěvníků a rozlohu 37 hektarů.
Ve Funtaně se můžete ubytovat pod stanem a místo si můžete i předem rezervovat, protože je kemp částečně ročleněn i na parcely, další možností ubytování jsou bungalovy. Celý areál má moderní vybavení.
Podél se nachází oblázkové, kamenité a skalnaté pláže, na nichž sahá vegetace až ke břehu.
Pokud by vám nestačila nabídka restaurací, kaváren a barů v  kempu, můžete se vydat do nedaleké obce Funtana, kde jsou další a nachází se zde i supermarket. Kemp nabízí širokou sportovní nabídku a dětské hřiště. Také se zde zabavíte i večer na discotéce atd. Funtana je dobře situovaní a díky tomu můžete pořádat výletů do sousedních a nedalekých letovisek (Vrsar, Koversada, Poreč, Rovinj, Limský záliv) a do pozoruhodných starobylých míst ve vnitrozemí Istrie (Dvograd, Kanfanar, Žminj, Sveti Petar u Šumi).

Naturistický park Koversada***

Koversada je největším nudistickým komplex v Chorvastsku, má rozlohu 85 hektarů a pojme až 5 000 turistů. Také patří k nejznámějším, nejoblíbenějším a nejlépe vybaveným centrem pro naturisty, jenž bylo založeno již před 41 lety. Nachází se na jižním okraji letoviska Vrsar, 9 kilometrů jižně od městečka Poreč. Areál se rozkládá kromě pobřeží i na přilehlém ostrůvku Koversada, který je mostem spojen s pevninou.
Ubytovat se zde můžete ve stanech (jestli ho nemáte, můžete si ho tu půjčit), v bungalovech, v pohodlných pavilonech, apartmánech nebo vilách.
Pobřeží i celý ostrůvek Koversada jsou pokryty krásným borovým lesem a pláže jsou většinou písečné nebo oblázkové (přírodní nebo navezený písek či oblázky), případně skalnaté.
Najíst se můžete v mnoha restauracích, snack-barech, pizzeriích, dále můžete posedět v kavárnách a barech. Nakoupit se můžete v supermarketech, pak jsou tu i obchody se sportovními potřebami, s kempovacím vybavením, se suvenýry nebo trafiky. V komplexu nechybí ani pošta a zdravotní středisko.
Největší předností Koversady je však bohatá nabídka sportovního vyžití a rušný společenský život, vše v naturistickém duchu. Několikrát za sezónu je zde pořádán oblíbený "Den Koversady" s celodenním zábavním programem, jehož vrcholem je volba "Miss Koversady". V průběhu letní sezóny jsou v Koveresadě pořádány různé hry a soutěže jak pro děti, tak dospělé. Zabavit se můžete při hraní košíkové, odbíjené či plážového volejbalu. K dispozici je tu 8 tenisových kurtů, hřiště na minigolf, stolní tenis atd. Různé sporty pořádají kurzy pro začátečníky i pokročilé. Výborné zázemí mají vodní sporty, pořádají se zde totiž kurzy potápění, můžete si půjčit vybavení pro potápění a pro windsurfing nebo si půjčit člun a další sportovní vybavení.
Koversada se tak stala pojmem pro vyznavače nudismu z celé Evropy.

Nudistická osada Valalta****

Dalším velkým naturistickým střediskem na Jadranu je Valalta, která je nejsevernější částí rovinjské aglomerace. Nachází se 7 kilometrů severně od Rovinje, při ústí Limského zálivu do moře. Zároveň patří Valalta k jedněm z nejlépe vybavených středisek, rozprostírá se na ploše 90 hektarů s kapacita 4 000 turistů. Kemp je rozdělen do 1333 parcel, na nichž si můžete nechat své karavany zaparkované i přes zimu. Dále se můžete ubytovat ve stanech, v pronajatých obytných vozech, v bungalovech či apartmánech. V celém areálu je nižší vegetace, kterou místy doplňují stromy.
V osadě je mnoho druhů pláží, od písečných, oblázkových, přes kamennné, až po skalnaté. Kempu nabízí i soustavu bazénů s mořskou vodou.
V osadě Valaltě se najíte v několika restauracích, pizzeriích, snackbarech. Pro milovníky zlatavého moku je tu dokonce vlastní pivovar. Dále tu jsou cafe-bary, supermarket, stánky s ovocem a zeleninou, různé obchody, trafiky, pro náročnější klienty tu funguje kadeřnictví, kosmetický a masážní salón a fitnescentrum. Objednat si můžete i neobvyklé služby, jako např. program Vital pro aktivní dovolenou pod dohledem lékaře.
Osada má velmi pestré sportovní možnosti, jako je potápěčská škola, tenisová škola, škola windsurfingu. Také si zde můžete zahrát volejbal, badminton, plážový volejbal, minigolf nebo stolní tenis. Turistům jsou k dispozici půjčovny sportovního vybavení pro nejrůznější sporty. Ve Valeltě se nachází i malý přístav pro jachty a čluny, kde si můžete pronajmout člun nebo jachtu. Středisko pořáda různé hry, soutěže a zábavné pořady pro dospělé i pro děti, které zabaví i školka. Pokud hledáte noční život, tak se vám nabízí jednak přímo Valalta, nebo Rovinj, do kterého jezdí z kempu autobus. Vzhledem k poloze Valalty se dobře podnikají výlety do okolních přímořských letovisek (Limský záliv, Rovinj, Pula, Brijuni) a do zajímavých starobylých obcí v istrijském vnitrozemí (Dvograd, Žminj, Bale).

Částečně naturistický kemp Kažela**

Poměrně velký kemp Kažela se nachází 2 kilometry od města Medulinu, jenž je 10 kilometrů jihovýchodním směrem od istrijského města Puly. Rozprostírá se na pobřeží Medulinského zálivu, na poloostrůvku Kašteja o rozloze 110 hektarů, o kapacitě 3 500 osob. Nudistům je vyhrazena část kempu, která je včetně pláže je oddělena od konvečních prostor. Ubytovat se zde můžete ve stanech a bungalovech.
Celý areál Kažely je částečně stíněna díky borovému porostu, který sahá až k oblázkovým, kamenitým a skalnatým plážím. Pokud byste chtěli vyzkoušet naprosté soukromí, vydejte na početné malé ostrůvky v blízkosti pobřeží.
Na jídlo si můžete zajít do některé z  restaurací nebo snackbarů. Obchody jsou pak v nedalekém Medulinu. Kemp Kažela nabízí dobré podmínky pro vodní sporty, především pro potápění a rybolov. Výhodou je i blízkost Medulinu jako velkého sportovního a zábavního centra.