Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nabídka sportovních aktivit

Chorvatsko poskytuje svým návštěvníkům opravdu širokou nabídku sportovního vyžití. Vyhlášené jsou především vodní sporty jako jachting, widsurfing, potápění, rybolov, které můžete provozovat i v menších letoviscích. Dalšími oblíbenými sporty jsou "suchozemské" jako: tenis, fotbal, minigolf, turistika, cyklistika atd. Všechny "lepší" hotely mají fitnesscentra, která jsou celkem dobře vybavená.

Nejširší možnosti sportování jsou ve městech, obzvláště istrijských destinacích jako: Poreč, Rovinj, Pula, Medulin, dále severodalmatský Zaton, Solaris u Šibeniku, Split, Omiš, ostrůvek Badija u Korčuly a další.

Po celém Jadranu se provozují míčové hry. V každém větším městečku si můžete zahrát volejbal, plážový volejbal, košíkovou, házenou nebo malou kopanou. Ve vybraných destinacích mají rekreanti k dispozici fotbalová hřiště (např. v Medulinu). Fotbal si můžete zehrát i na hřištích fotbalových klubů, když se dohodnete se správcem stadionu. Vyzkoušet to můžete např. v Pule, ve Vodici, v Supetaru a v Pirovaci. V Chorvatsku není zatím příliš rozšířený squash, ale i jeho provozoven přibývá. V menších městečkách je také k dispozici stolní tenis, bowling, kuželky a minigolf.

Dalším oblíbeným sportem je golf. V Chorvatsku ale není tolik oblíben jako jinde. Donedávna zde bylo pouze jedno golfové hřiště s 18 jamkami, a to na Brijunských ostrovech. Před pár lety bylo v Istrii otevřeno druhé, v rámci hotelového komplexu Kempinski Hotel Adriatic u Savudrije (severně od Umagu), které má také 18 jamek. V plánu je výstavba dalších, především na Istrii, ale i v Dubrovníku (na kopci Srdj).

Bunngee-jumping se provozuje pouze na několika málo místech. Na Istrii je to Poreč, v Dalmácii je to Šibenický most u stejnojmenného města a nově si můžete také skočit z Dubrovnického mostu v Dubrovníku. Cena se pohybuje kolem 200 kun.

Obliba jízdy na kajaku po moři stoupá. Navštěvovány jsou hlavně odlehlé zátoky a mořské jeskyně. Kajakáři by si neměli nechat ujít nádhernou plavbu z Dubrovníka na ostrov Mljet, toulky mezi Brijunskými ostrovy nebo plavbu mezi Kornatskými ostrovy. Do Brijunských a Kornatských ostrovů se platí vstupné, protože jsou národními parky a platí zde přísné předpisy. Kajak si můžete půjčit, za 1 hodinu zaplatíte cca 3,75 EUR, na půl dne 10 EUR, na 1 den 15 EUR, na 1 týden 80 EUR.

K adrenalinalinovým sportům patří i rafting, který zahrnuje průzkumné výpravy do divokého kaňonu řeky, skalní lezení ve strmých stěnách říčního kaňonu, slaňování vodopádů s plaváním v divoké vodě. V Chorvatsku se zatím organizuje jen na dvou řekách, a to na řece Cetině ve městě Omiši ve střední Dalmácii a na řece Zrmanji, která protéká východně od Zadaru.

Posledním a málo obvyklým sportem je jeskyňářství (speleologie). Sport je náročný na přípravu, protože je nutné absolvoval speleologický kurz. Výcvik můžete prodělat i ve velkých chorvatských městech, kde jsou speleologické oddíly (obvykle jsou součástí horolezeckých klubů). Ti, kdo výcvik neprodělali, smějí navštívit pouze určité části jeskyň. Nejkrásnější podzemní terény se nachází ve Velebitu, v Lice, na Biokovu a v Istrii (v okolí jeskyně Baredine, u Buzetu aj.). Nejkrásnější je velebitská propast Patkov gušt a její jeskynní soustava s nejdelší vertikálou na světě, kde můžete zažít 500 m nepřetržitého slaňování. Lákavá je nabídka porečské speleologické společnosti, která organizuje výpravy do jeskyně Baredine (za doprovodu odborníků-speleologů).

Sportovní a plážové služby

Pronájem lehátka a slunečníku 10 - 20 Kn/den
Pronájem šlapadla 45 - 50Kn/hod
Pronájem loďky 20 Kn/hodina
Pronájem motorového člunu 80 Kn/hodina
Výstroj na windsurfing 70 Kn/hodina
Pronájem vodních lyží 80 - 150 Kn/jízda
Minigolf 10 Kn/hra
Pronájem tenisového kurtu 30 - 50 Kn/hodina
Stolní tenis 10Kn/hodina
Pronájem jízdního kola 20 Kn/hodina,80 Kn/den
Jízda na koni 100 - 120 Kn/hodina