Nejnovější články

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

4. 4. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.


"Chorvatsko, vaše nová kancelář!" - kampaň pro digitální nomády

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě...


Archiv článků

Aquaparky v Chorvatsku

Facebook   Google Plus  

Aquaparky na Istrii

Aquapark v Novigradu

V červnu roku 2014 byl na Istrii otevřen nový a v Chorvatsku jediný "opravdový" aquapark Istralandia, který pořádá i sportovní a zábavní aktivity. Aquapark se nachází 9 km severovýchodně od oblíbeného letoviska Novigrad, u vesnice Brtonigla. Leží přímo u exitu Nova Vas na dálnici A9 (tzv. Istrijského ypsilonu).

Istralandia je otevřená po celý rok a rozkládá se na ploše 80 000 m², z toho je 4 500 m² vodních ploch. Může se pochlubit největším bazénem s vlnobitím v Evropě (o rozloze 2 500 m²), v němž je možné plavat, cvičit, surfovat nebo se vozit na gumových člunech. Na návštěvníky čeká 20 různých tobogánů a skluzavek, od vysokých a prudkých, přes skluzavky s gumovými čluny a točité tobogány s mnoha zatáčkami, až po méně prudký "rodinný" tobogán. Celková délka tobogánů a skluzavek je 1, 2 kilometru. Dále tu jsou nainstalovány gejzíry, vulkány, mlhy, fontány a vodopády. Dětem je v aquaparku k dispozici mělký dětský bazén s vodním hřištěm, skluzavkami a tobogány, rozmanitými efekty a atrakcemi.

Po vyčerpávajících vodních radovánkách se můžete v Istralandii občerstvit v několika barech a restauracích, včetně samoobslužné. Dále jsou zde připraveny sportovní a zábavní programy, např. různé formy fitness, tanec, škola plavání a potápění, synchronizované plavání, taneční soutěže, turnaje v plážovém volejbale, animace, koncerty, párty, představení a slavnosti.

Aquapark je otevřen denně od 10:00 do 18:30 hodin. Celodenní vstupné pro dospělého je 140 kun a na půl dne (od 14:00 do 18:30 hodin) 110 kun. Děti do 140 cm výšky platí na celý den 110 kun a na půl dne 90 kun. Děti do 100 cm výšky mají vstup zdarma. Pro rodiny je připravené rodinné vstupné ve dvou variantách: 2 dospělí a 1 dítě za 350 kun na celý den a 270 kun na půl dne nebo 2 dospělí a 2 děti za 440 kun na celý den a 340 kun na půl dne. Slevy mají vozíčkáři a skupiny. Z istrijských letovisek jezdí do aquaparku autobusová doprava, která staví v Umagu, Novigradu, Poreče, Funtany, Vrsaru, Rovinje, Puly, Premantury a Rabacu. Cena zpáteční jízdenky je podle vzdálenosti od 35 do 115 kun za dospělého a od 20 do 85 kun za dítě od 2 do 12 let.

Více informací o aquparku najdete na stránkách: www.istralandia.hr

Aquapark v Poreči

Jeden z největších (7,5 hektarů) a nejmodernějších aquaparků v Evropě bude otevřen v květnu letošního roku a jeho kapacita bude 5 000 návštěvníků denně. Aquapark s názvem "Aquacolors" se nachází v Poreči, v blízkosti komplexů Plava a Zelena Laguna. Již název parku Aquacolors naznačuje, že je důraz kladen na barevnost areálu, atrakcí a různé barevné efekty. Velká pozornost je také věnována krajinné a parkové úpravě, jak v okolí parku, tak uvnitř ho.

Aquapark návštěvníkům nabídne dvanáct tobogánů a skluzavek (dlouhé 100 až 200 metrů), jedinečný Magicone, ale i Looping Rockets, Multislide, Free Fall, Uphill Navigatour, Black Hole, Rafting Slide, Turbolance a další. Polovina z nich se absolvuje na gumových člunech, zbývající polovina jsou tzv. body slide. Nechybí ani Lazy River, která jako vodní tok široký 3 metry a dlouhý 500 metrů povede v četných zákrutech celým parkem. V centru parku je na ploše 2 700 m²  obrovský bazén s umělými vlnami. Vedle vodních radovánek jsou zde i další zajímavé volnočasové aktivity. V blízkosti velkého bazénu a líné řeky budou plochy ke slunění s lehátky a slunečníky, sportovní část s terénem pro plážový volejbal, boxerský ring, rodeo býk, surf simulátor, vodní fotbal, trampolíny a další.

V centru parku "Aquacolors" se nachází velká fast food restaurace se zastřešenou terasou, návštěvníkům dále poslouží restaurace s obsluhou, pizzerie, kavárny, cukrárny a prodejny.

Celodenní vstupné pro dospělého stojí 185 kun, pro děti do 15 let a studenty do 26 let 145 kun. Rodinná vstupenka (rodiče a 2 děti do 15 let) stojí 580 kun. Děti do 6 let vstupné neplatí. Půldenní vstupné za dospělou osobu je za 135 kun, za osobu se slevou 100 kun a rodinná vstupenka bude stát 390 kun. V ceně vstupného je zahrnuto použití všech atrakcí. Parkoviště aquaparku přijme na 500 osobních aut a 13 autobusů, k dispozici bude i pomocné parkoviště s kapacitou 650 aut.

Od 16. května do konce června a v září bude aquapark v provozu od 10:00 do 18:00 hodin. V hlavní sezóně (od 1. července do 31. srpna) bude aquapark otevřen od 10:00 do 20:00 hodin. 

Aquapark v Dalmácii

V roce 2013 byl otevřen aquapark Solaris u stejnojmenného hotelového komplexu u Šibeniku v Dalmácii. Ten se nachází u Rodinné pláže (Solaris Family Beach) mezi hotely Andrija a Jakov. Magický aquapark nabízí vzrušující a nezapomenutelný únik od každodenních starostí.

Na ploše 7 800 m² nabízí široké spektrum atrakcí, her a programů pro dospělé i děti. Na návštěvníky tu čeká šest toboganů a skluzavek, z nichž některé dosahují výšky 13,5 metru, vodopády, trysky, vířivky, líná řeka (lazy river), kdy "stečete" v komfortních trubkách dolů, do bazénu. Pro nejmladší děti jsme přizpůsobili část vodní magie. (Děti do 6 let musí být v doprovodu rodičů nebo dospělé osoby.).

Aquapark má jedinečný design v pirátském stylu a zahrnuje širokou škálu rodinných a společenských aktivit, her a kuriozit, které jsou určeny především pro děti všech věkových kategorií, ale i pro dospělé. 

Solaris Aquapark je otevřen od druhé poloviny dubna do konce září. Od otevření do 31. května a od 16. září až do uzavření je vstupné pro děti do 3 let zdarma, děti ve věku 3 až 6 let zaplatí 40 kn a osoby od 6 let zaplatí 70 kn za celý den. Od 1. června do 15. září je vstupné pro děti do 3 let také zdarma, děti ve věku od 3 do 6 let zaplatí 70 kn a osoby od 6 let zaplatí 100 kn za celý den. V aquaparku si také můžete pronajmout skříňky.

Více informací na: www.solaris.hr