Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Aquaparky v Chorvatsku

Aquapark v Novigradu

V červnu roku 2014 byl na Istrii otevřen nový a v Chorvatsku jediný "opravdový" aquapark Istralandia, který pořádá i sportovní a zábavní aktivity. Aquapark se nachází 9 km severovýchodně od oblíbeného letoviska Novigrad, u vesnice Brtonigla. Leží přímo u exitu Nova Vas na dálnici A9 (tzv. Istrijského ypsilonu).

Istralandia je otevřená po celý rok a rozkládá se na ploše 80 000 m², z toho je 4 500 m² vodních ploch. Může se pochlubit největším bazénem s vlnobitím v Evropě (o rozloze 2 500 m²), v němž je možné plavat, cvičit, surfovat nebo se vozit na gumových člunech. Na návštěvníky čeká 20 různých tobogánů a skluzavek, od vysokých a prudkých, přes skluzavky s gumovými čluny a točité tobogány s mnoha zatáčkami, až po méně prudký "rodinný" tobogán. Celková délka tobogánů a skluzavek je 1, 2 kilometru. Dále tu jsou nainstalovány gejzíry, vulkány, mlhy, fontány a vodopády. Dětem je v aquaparku k dispozici mělký dětský bazén s vodním hřištěm, skluzavkami a tobogány, rozmanitými efekty a atrakcemi.

Po vyčerpávajících vodních radovánkách se můžete v Istralandii občerstvit v několika barech a restauracích, včetně samoobslužné. Dále jsou zde připraveny sportovní a zábavní programy, např. různé formy fitness, tanec, škola plavání a potápění, synchronizované plavání, taneční soutěže, turnaje v plážovém volejbale, animace, koncerty, párty, představení a slavnosti.

Z istrijských letovisek jezdí do aquaparku autobusová doprava, která staví v Umagu, Novigradu, Poreče, Funtany, Vrsaru, Rovinje, Puly, Premantury a Rabacu

Více informací o aquparku najdete na stránkách: www.istralandia.hr

Aquapark v Poreči

Jeden z největších (7,5 hektarů) a nejmodernějších aquaparků v Evropě bude otevřen v květnu letošního roku a jeho kapacita bude 5 000 návštěvníků denně. Aquapark s názvem "Aquacolors" se nachází v Poreči, v blízkosti komplexů Plava a Zelena Laguna. Již název parku Aquacolors naznačuje, že je důraz kladen na barevnost areálu, atrakcí a různé barevné efekty. Velká pozornost je také věnována krajinné a parkové úpravě, jak v okolí parku, tak uvnitř ho.

Aquapark návštěvníkům nabídne dvanáct tobogánů a skluzavek (dlouhé 100 až 200 metrů), jedinečný Magicone, ale i Looping Rockets, Multislide, Free Fall, Uphill Navigatour, Black Hole, Rafting Slide, Turbolance a další. Polovina z nich se absolvuje na gumových člunech, zbývající polovina jsou tzv. body slide. Nechybí ani Lazy River, která jako vodní tok široký 3 metry a dlouhý 500 metrů povede v četných zákrutech celým parkem. V centru parku je na ploše 2 700 m²  obrovský bazén s umělými vlnami. Vedle vodních radovánek jsou zde i další zajímavé volnočasové aktivity. V blízkosti velkého bazénu a líné řeky budou plochy ke slunění s lehátky a slunečníky, sportovní část s terénem pro plážový volejbal, boxerský ring, rodeo býk, surf simulátor, vodní fotbal, trampolíny a další.

V centru parku "Aquacolors" se nachází velká fast food restaurace se zastřešenou terasou, návštěvníkům dále poslouží restaurace s obsluhou, pizzerie, kavárny, cukrárny a prodejny.

Parkoviště aquaparku přijme na 500 osobních aut a 13 autobusů, k dispozici bude i pomocné parkoviště s kapacitou 650 aut.

Od 16. května do konce června a v září bude aquapark v provozu od 10:00 do 18:00 hodin. V hlavní sezóně (od 1. července do 31. srpna) bude aquapark otevřen od 10:00 do 20:00 hodin. 

Aquapark u Šibeniku

V roce 2013 byl otevřen aquapark Solaris u stejnojmenného hotelového komplexu u Šibeniku v Dalmácii. Ten se nachází u Rodinné pláže (Solaris Family Beach) mezi hotely Andrija a Jakov. Magický aquapark nabízí vzrušující a nezapomenutelný únik od každodenních starostí.

Na ploše 7 800 m² nabízí široké spektrum atrakcí, her a programů pro dospělé i děti. Na návštěvníky tu čeká šest toboganů a skluzavek, z nichž některé dosahují výšky 13,5 metru, vodopády, trysky, vířivky, líná řeka (lazy river), kdy "stečete" v komfortních trubkách dolů, do bazénu. Pro nejmladší děti jsme přizpůsobili část vodní magie. (Děti do 6 let musí být v doprovodu rodičů nebo dospělé osoby.).

Aquapark má jedinečný design v pirátském stylu a zahrnuje širokou škálu rodinných a společenských aktivit, her a kuriozit, které jsou určeny především pro děti všech věkových kategorií, ale i pro dospělé. 

Solaris Aquapark je otevřen od druhé poloviny dubna do konce září.  V aquaparku si také můžete pronajmout skříňky.

Více informací na: www.solaris.hr