Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Baško Polje

Letovisko Baško Polje

V severozápadní části Makarské riviéry naleznete letovisko Baško Polje, které se nachází se 2 kilometry jihovýchodně od populárního rekreačního střediska Baška Voda a 8 kilometrů severozápadně od centra riviéry, Makarské. Rozkládá se pod horským masivem Biokovo v hustém borovicovém lese přímo na pobřeží.

Baško Polje je typickým letoviskem Makarské riviéry, jenž svým okouzlem uchvátilo mnoho turistů. Naleznete zde krásné oblázkové pláže, průzračně modré moře, bohaté okolní borovicové lesy s jedinečnou přírodní scenérií, jíž dominuje vápencový hřeben pohoří Biokovo, kam si můžete udělat výlet.

Letovisko nabízí hodně rekreačních, sportovních a zábavních příležitostí, které ještě doplňuje bohatá nabídka v nedaleké Bašce Vodě.

Od Brely na severozápadně až do Podgoru vede podél pobřeží hezká promenádní cesta, tzv. lungo mare. Tato pěší stezka byla vybudovaná v posledních desetiletích a spojuje velká i malá letoviska tohoto nádherného a velmi oblíbeného přímoří.

Baško Polje je také dobrým výchozím místem pro výlety. Pěší výlet si můžete udělat do nedalekých městeček jako je Brela a Baška Voda po promenádě. Dalším místem, které stojí za vidění je Makarská, trochu dál je Split. Hezký výlet do přírody nabízí pohoří Biokovo s nejvyšším vrcholem Sveti Jure (1 762 m n. m.), kam se můžete vydat i autem. Jako výlety lodí doporučujeme navštívit ostrovy Brač nebo Hvar.

Historie a památky

Baško Polje není historická osada, jako tomu je u ostatních letovisek na Makarské riviéře. Jedná se o nové letovisko, která se začalo rozvíjet až ve druhé polovině 20. století jako rekreační místo.

Dovolená v Baško Polje

Turistický komplex Baško Polje se rozkládá na 20 hektarech. Ubytovat se zde můžete v hotelu Alem, depandancích Alem nebo v kempu, jehož součástí jsou zařízené stany a dřevěné chaty.

Zdejší pobřeží je stíněné borovicemi sahajícími až k moři, což poskytuje přirozenou ochranu letním sluncem. Pláže jsou pokryté malými oblázky, zvanými žalo. Tyto malé oblázky umožňují pozvolný vstup do moře a proto je Baško Polje vhodné pro rodiny s malými dětmi. Na místní pláže navazují ze severozápadu ty od letoviska Baška Voda. K jihovýchodu pokračují pláže Promajny, Bratuše a Krvavice.

Turistický komplex poskytuje také poměrně bohaté sportovní vyžití. Kromě vodních sportů jako je plavání, šnorchlování nebo potápění si můžete zahrát malou kopanou, košíkovou, odbíjenou, stolní tenis nebo plážový volejbal. Pokud byste chtěli poznat okolní pohoří Biokovo, tak se můžete vydat na vysokohorskou túru. Pro milovníky cyklistiky jsou tu méně i více náročné stezky. Na kole můžete vyrazit do blízkého okolí, podbiokovských vesnic či do horských oblastí Biokova. Další bohatší sportovní možnosti nabízí sousední Baška Voda.

I když je Baško Polje malým letoviskem, tak zde není v letní sezóně žádná nuda. Na hotelové terase se pořádají zábavní a animační programy, hudební produkce a taneční večery.