Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nudistické kempy v Dalmácii

Severodalmatské nudistické kempy

Na území severní Dalmácie nejsou běžné samostatné nudistické pláže. Občas narazíte ma nějaký nudistický kemp s pláží. Ubytování kempy a chaty. Orientační cena tříčlenné rodiny se pohybuje v rozmezí 1 200–1 600 Kč.

Naturistický kemp Sovinje**

Jednoduchý a malý kemp o kapacitě 200 osob leží na severodalmatském ostrově Pašman. Nachází se jižním směrem od městečka Tkonu na východním pobřeží ostrova, v pěkném zeleném prostředí, stranou od rušných turistických center. U Čechů je absolutně neznámý a je celý naturistický. Je určen především pro milovníky klidu a ty, co si chtějí odpočinout od městského chaosu. Jistou výhodou kempu je fakt, že jako jeden z mála v Chorvatsku má písčitou pláž. Dál za kempem je kamenitá a částečně skalnatá pláž.
Ubytovat se zde můžete vlastních stanech a karavanech. Také si zde můžete pronajmout zařízené karavany. (Orientační cena tříčlenné rodiny: vlastní stan - 900 Kč. Kemp leží blízko města, má příjemné prostředí, ale poměr cen a služeb je trochu vyšší.) Zasportovat si můžete na tenisových kurtech a při vodních radovánkách. Restaurace, vinárny a obchody najdete v nedalekém Tkonu.

Středodalmatské nudistické kempy

Na ostrovech Hvar a Brač jsou jsou časté naturistické robinzonády (vlastní stan v "divočině) na osamocených pláží. Na pevnině střední Dalmácie funguje několik nudistických pláží a běžně zde narazíte na smíšenou konvenční a naturistickou pláž. Oblíbenou záležitostí jsou i naturistické plavby a výlety lodí kolem ostrovů. Ubytování seženente v kempech, penzionech a chatkách. Orientační cena tříčlenné rodiny se pohybuje v rozmezí 1 400 - 2 000 Kč.

Naturistický kemp Nudist Vrboska*

Jedná se o menší, dobře vybavený a ojedinělý nudistický kemp ve střední Damálcii. Nachází se stranou od letoviska Vrboska na severním pobřeží ostrova Hvar. Jeho kapacita je 450 návštěvníků na rozloze 2,5 hektarů. Kemp se rozkládá v pěkném, klidném a příjemném prostředí daleko od turistického ruchu. Jeho větší část je porostlá borovicemi.
Ubytovat se můžete ve vlastních stanech a karavanech nebo si můžete pronajmout i zařízené karavany. (Orientační cena tříčlenné rodiny: vlastní stan - 800 Kč.) Svým návštěvníkům nabízí skvělé podmínky pro vodní sporty. Na nákup a do restaurace si musíte zajít do městečka Vrboska, kde je také jachtařský přístav.

Částečně nudistický kemp Mlaska*

Naturistům je vyhrazena část kempu ležící v malebné zátoce Mlaska, 4 kilometry severozápadně od Sučuraje, který je nejvýchodnějším letoviskem ostrova Hvaru. Kemp je velmi hezký, má příjemné prostředí (dá se říct rodiná atmosféra)a u Čechů není moc známý. Celková kapacita kempu je přibližně 210 osob.
Ubytovat se můžete ve vlastních stanech a karavanech, ale také si můžete pronajmout karavany a dřevěné bungalovy. (Orientační cena tříčlenné rodiny: vlastní stan - 800 Kč.) V areálu kempu je restaurace a obchod. Za další zábavou se musíte vypravit do nedaleké Sučuraje. Mlaska má hezké oblázkové pláže a také nabízí dobré vybavení pro sportování.

Jihodalmatské nudistické kempy

V jižní Dalmácii nenajdete žádné nudistické kempy (orientační cena v kempu: tříčlená rodina, vlastní stan: cca 600–900 Kč). Narazíte zde pouze na naturistické pláže nebo mix konvenční a nudistické pláže. Tato kombinace je tu natolik běžná, že se nikdo nad tím nepozastavuje. Jen kolem města Dubrovníku to takto nefunguje, tam si raději oblečte plavky. Výhodou jižní Dalmácie je velké množství osamocených malých pláží, kde budete celý den sami.
Na jihodalmatských ostrovech Korčula a Miljet jsou nudistické pláže a také zde můžete narazit na naturistické robinzonády s vlastním stanem v otevřené přírodě. Stejně funguje poloostrov Pelješac, který spíš připomíná ostrov, jelikož je zasazen daleko do moře. Na Pelješacu je mnoho minikempů, kde se můžete domluvit na naturistickém způsobu rekreace. V jižní Dalmácii najdete nejkrásnější přírodu v celém Chorvatsku. Ubytování seženete v kempech, penziony nebo chatkách. Orientační cena tříčlenné rodiny se pohybuje v rozmezí 1 000 - 1 400 Kč.