Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Mimice

Mimice jsou typickým malým středomořským městečkem s mírným podnebím na Omišské riviéře. Mimice mají 216 stálých obyvatel a nachází se 12 kilometrů jihovýchodně od Omiše a 23 kilometrů od města Makarská. Administrativně spadají pod město Omiš.

Mimice se pyšní svojí turistickou tradicí, která sahá až do roku 1927. Další impuls v rozvoji cestovního ruchu dostalo městečko v posledních letech, přesto působí Mimice rodinnou a poklidnou atmosférou s doboru nabídkou ubytování v soukromí. Mělké moře, přívětiví měšťané, nábřeží bez dopravy a večerní klid této zátoky jsou ideální, pokud chcete své rodině dopřát příjemnou, tichou dovolenou.

Mimice

Mimice se rozkládají ve svahu na obou stranách Jadranské magistrály. Část městečka s přístavem je u moře a právě zde se nacházejí i soukromé vily k pronájmu.

V Mimicích je obchod, café bary, restaurace, pošta, turistická kancelář i další vybavení, které vám zajistí příjemnou rodinnou dovolenou u přívětivých a pohostinných domácích.

Historie a památky

Mimice jsou staré více než tři století, o čemž svědčí památky ve staré části města vedle kostela.

Dovolená v Mimicích

Ubytování nabízí Mimice pouze v soukromých penzionech a apartmánech. Soukromé vily s dobře vybavenými apartmány se nacházejí z větší části pod silnicí, která rozděluje město na historickou starou a novou část. Hotel a kemp je v nedalekém Ruskamenu a Lokvě Rogoznici.

Mimice - pláž

Mimice se chlubí dvěma městskými plážemi známými bílým pískem, které jsou oblíbené mezi dětmi ale i staršími. V městečku jsou také pěkné zátoky s příjemnými oblázkovými, místy kamenitými plážemi. Borovicové stromy tam sahají až k plážím. V okolí Mimic se nacházejí četné pláže a zátoky, kde může každý najít svůj skrytý koutek. Dalších krásné pláže se nachází v nedalekých letoviscích Omišské riviéry směrem na západ (Lokva Rogoznica, Ruskamen, Stanići, Nemira) nebo na východě, v Pisaku.

Mimice mají dobré možnosti pro provozování vodních sportů, včetně jachtingu (přístaviště), dále se můžete věnovat, potápění, šnorchlování nebo windsurfingu. Na páži si můžete zahrát fotbal. Na Omišské riviéře se nachází i poměrně bohatá síť cyklistických stezek.

Mimice nabízíme svým návštěvníkům k pobavení restaurace, café bary nacházející se na pláži, hostinec ve staré části městečka s dalmatskou atmosférou, kde se každý večer připravují pečené i slané ryby ulovené místními rybáři, ochucené domácím olivovým olejem a zdejší domácí víno. Větší zábavu zažijete v Omiši nebo Lokvě Rogoznici.