Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi

Dovolená s malými dětmi v Chorvatsku

Nabídka zajímavých míst a pláží je na Jadranu velmi široká. Větší problém s výběrem destinace mají rodiny s malými dětmi, protože mají jiné požadavky než starší a bezdětné páry. Rodiče pro své ratolesti hledají takové pláže, které mají maximálně čisté moře i okolí pláže a nabízejí různé druhy zábavy, sportovišť a občerstvení. Neméně důležité je pro ně také přírodní stín nebo dostupné slunečníky, toalety, pitná voda, přístupnost pláže s kočárkem, plavčík a zabezpečení okolí pláže před dopravními prostředky.

Pláž v Bašce na ostrově Krk

Pro Chorvatsko nejsou typické písečné pláže, ale skalnaté a kamenité pobřeží, přesto je na mnoha místech nejdeme. Jejich výhodou je písečné (oblázkové) pobřeží, které je příjemné pro chůzi naboso a pozvolný vstup do vody. Dalšími bonusy písečných pláží je zabavení dětí při stavění báboviček a vodních přehrad.

Písečné pláže a mělkou vodu mají rádi i dospělí, proto je důležité vybrat vhodné letovisko, ubytování a pláže přátelské k rodinám s dětmi

Pláže na Istrii

 • Jedno z nejznámějších letovisek přátelských k rodinám s dětmi na Istrii je Medulin, nacházející se na jihu poloostrova. Nejlepší písečná pláž, která se mírně svažuje do moře, je Bijeca. Medulin je blízko České republiky, pro zde dojete poměrně rychle. Rodiny s většími dětmi může zajímat informace, že letos byl otevřen Aquapark Istralandia v Novigradu. Z většiny istrijských měst vyjíždějí ráno zvláštní autobusové linky, jenž vás dopraví do vodního dobrodružného města.
 • Další příjmnou destinací na Istrii je městečko Umag, kde nejdete dvě pláže ideální pro rodiny s malými dětmi, Sol Polynesia a Laguna Stella Maris. Obě pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, jsou také lemovány lesíky poskytujícími příjemný stín. Jejich samzřejmostí jsou sprchy, převlékací kabinky a množství sportovních a zábavných možností.

Pláže na Kvarnerských ostrovech

 • Na vnější straněKvarnerských ostrovů se rozprostírá menší ostrov Rab, který je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Především na něm doporučujeme letovisko Lopar s 22 plážemi, mezi nimiž jsou nejznámější Rajska Plaza, Ciganka a Sahara. Kromě uvedených pláží můžete nalézt nespočet dalších malých písečných zálivů na jižní části ostrova.
 • Kdo nerad cestuje trajektem, může zvolit ostrov Krk, který je s pevninou spojen mostem. V Bašce se v délce 2 kilometrů táhne krásná a zároveň nejvyhlášenější místní pláž, Vela Plaža. Převážně je složena z drobných kamínků, které doplňuje hrubý písek. Pro pobavení se zde nacházejí sportoviště a tobogan.
  Dalším oblíbeným místem na Krku je dva kilomety dlouhá pláž obce Baška, je složená z drobných oblázků a voda je křišťálově čistá. Některé úseky pobřeží jsou natolik pomalu se svažující, že i malé děti se mohou bezpečně koupat v mořské vodě. Například pláž letoviska Malinska se svažuje velice pozvolna, je oblázková, avšak jedna její část je pokryta pískem, aby si zde nejmenší návštěvníci mohli celý den spokojeně hrát.

Baška na ostrově Krk

 • Dalším vyhledávaným ostrovem je Lošinj, a na něm ležící menší městečko Mali Losinj. Letovisko je známé svou pláží Cikat, kolem které se v délce 30 kilometrů vine promenáda. Na jakémkoliv jejím úseku se můžete koupat. Střídají se zde vybetonované a kamenné úseky, proto si každý vybere podle svého. Ostrov je celý zelený s velkým množstvím léčivých rostlin, příjemných vůní a blahodárného vzduchu. Zdejší klima se obzvlášť doporučuje malým dětem trpícím kašlem a astmatem.

Pláže Chorvatské přímoří

 • Na pevnině v části Chorvatské přímoří nesmíme vynechat letovisko Crikvenica, protože je to velmi oblíbené místo mezi rodinami. Městečko leží pouze 500 kilometrů od Budapešti. Na městskou pláž se platí vstupné, ale není vysoké a je v něm zahrnuto bezplatné používání sprch. Pláž je písečná a dobře vybavená. Po obou stranách městské pláže se nacházejí další pláže s drobnými oblázky, na které je vstup zdarma.

Pláže v Dalmácii

 • V nejoblíbenější části Chorvatska, v Dalmácii, se nachází spousta oblíbených letovisek. V severodalmatské části jsou oblíbená letoviska  Zadar, SukošanPetrčane a Zaton. Tady nalezneme mnoho pláží s drobnými oblázky, kde děti mají různé druhy zábavy. Na několik kilometrů dlouhém úseku se nalézají dětská hřiště, různé vodní sportovní potřeby a stinné parky. Tyto destinace jsou také poměrně blízko z České republiky, obzvlášť po dálnici ubíhá cesta rychle.
 • Další pěkné pláže se nachází směrem na jih, v Biogradu na moru. V okolí města se nalézá několik písečných pláží. Nejznámnější se jmenuje Dražica. Je sice oblázková, ale je vhodná i pro malé děti k hraní i koupání. Větším dětem zde zajišťují zábavu trampolíny, vodní skluzavky a různé sportovní potřeby. Na pláži jsou sprchy, převlékárny, toalety, lehátka, plážový bar a restaurace. Tělesně postižení tu najdou speciálně upravený vstup do moře. Pokud byste chtěli vyrazit z Biogradu na výlet, tak v okolí se nachází několik národních parků.
 • Dalším příjemným místem pro děti je Omiš a jeho okolní vesnice. Je to příjemné městečko s několika písečnými plážemi, které byly vytvořené řekou Cetinou. Ta s sebou přináší písek, jenž se v zátoce usazuje. Pro děti je zde otevřen dobrodružný Dino park, který je dobrou zábavou i pro dospělé.
 • Nejslavnější chorvatskou pláží je Zlatni rat na ostrově Brač u  městečka Bol. Jedná se v podstatě o kouzelnou přírodní atrakci, protože každý den pláž měné tvar vlivem větru a moře. Zlatni rat je tvořená z malých bílých oblázků, kterou stíní zelené stromy. Na některých částech pláže sahá voda dlouho jen po kolena, takže se zde děti mohou bezpečně koupat a rodiče mohou bezstarostně odpočívat. U dospělých je pláž vyhledávána milovníky windsurfingu, protože zde stále fouká vhodný vítr pro tento sport.