Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nejhezčí písečné pláže v Chorvatsku

Někteří turisté mířící na dovolenou do Chorvatska by chtěli najít letovisko s písečnou pláží. Proto přinášíme výběr deseti nejlepších písečných pláží na Jadranu s doplňkovými informacemi, proto si budete moci vybrat tu nejvhodnější pro vás. Budeme postupovat od Istrie směrem na jih.

  1. Medulin - báječné dovolenkové městečko, které láká a vyhovuje každé generaci. Nebývají zde velká horka ani v hlavní sezóně. Pro rodiny s malými dětmi je nejlepšímístem pláž Bijeca. Pláž je písčitá a dlouho mělká. Naleznete tu i tobogán, který může zabavit větší děti po celý den. Milovníci vodních sportů mají k dispozici windsurfing, dvě potápěčské školy a vodní lyžování. Dále se můžete věnovat sportovnímu rybolovu nebo jachtingu. Na pláži si můžete zahrát volejbal, minigolf nebo kuželky. Medulinu nabízí i jiné druhy sportů. 
  2. Crikvenica - považuje se za nejkrásnější město na Kvarneru. Tady se v délce 15 kilometrů táhnou na pobřeží jen pláže a promenády. I sousední městečka Dramalj a Selce mají písečné plážové úseky. Nejznámějšími plážemi v Crikvenici jsou: City Beach, Balustrada, Crni molo, Rokan a Omorika. Z vodních sportů si můžete vyzkoušet potápění, plachtění, vodní lyžování, ale i paintball. Do okolí města se můžete vydat na kole, protože jsou tu dobré cyklostezky. 
  3. Umag - opravdovou písečnou pláží je Laguna Stella Maris, která leží v severní části městečka, 3 kilometry od centra města. Od silnice je oddělena jehličnatým lesem. Malé děti zde budou určitě nadšené, najdete tu zábavní park, vláček, restaurace a různé možností vodních sportů. Další pláž, která má písečnou část je Sol Polynesia. Několik kilometrů na sever, v malé vesničce Zambratija je pláž, která je navežena pískem. V Umagu si můžete samozřejmě zasportovat. Vládne zde hlavně tenis (ve městě je 84 tenisových kurtů), ale nabízí se tu i různé vodní sporty a cyklistika.
  4. Biograd na moru - nachází se zde jedna písečná pláž. Leží před kempem a jmenuje se Soline. Její zázemí opatřeno vším, co je pobřeba (sprchy, převlékárny, ...), stíní ji jehličnany a je tu dobře i během poledních veder. I kolem města můžeme najít písčité pláže a na protějším ostrově Pašman, kam je možné přejet člunem. Na Pašmanu je příjemné teplo a klidné moře, takže se zde mohou bezpečně koupat i rodiny s malými dětmi. Pláž Drazica je sice štěrková, ale považuje se za nejkrásnější pláž na ostrově. Najdete zde bazén, aquapark a další vyžití, pokud byste toužili po zpestření pobytu.
  5. Zadar a okolí - V samotném Zadaru najdeme několik menších písečných pláží. Např. před Hotelem Falkensteiner je mělká písečná pláž s lehátky a slunečníky. Dále u hotelů Donat a Alan se nachází písečný plážový úsek. Přibližně 18 kilometrů od Zadaru leží Ninska Laguna, jejíž písčité pobřeží se táhne v délce 8 kilometrů. Voda je zde mělká a teplá, nacházejí se v ní pískové lavice. Laguna slouží také jako brouzdaliště pro nejmenší děti. Místním černým bahnem se tu léčí revma. Další písečné pláže najdeme 12 kilometrů od Zadaru v rybářské vesničce Sukosan a pak ve městě Privlaka (vzdálené 22 kilometrů). Zdejší pláž se táhne před hotelovým komplexem Zaton Holiday Resort. 
  6. Split - toto druhé největší město Chorvatska je ideálním místem pro milovníky středomořského ruchu. Split nabízí bohatou historii, různé kulturní programy, pozoruhodnosti a skvělý noční život. Na městskou pláž Bacvice se dostanente příjemnou procházkou ze starého města. Bavice je písčitá pláž a je velmi populární. Nabízí i pestré vyžití pro rodiny s malými dětmi, jsou zde i tobogány, skákací hrad, dětské hřiště a sportovní možnosti. Pro dospělé se najdou k občerstvení restaurace, kavárna, bar nebo cukrárna. Večer se pak pláž promění v jednu velkou disko párty v místním Tropic klubu. 
  7. Omiš - město disponuje skutečnými plážemi s přírodním pískem, a to díky řece Cetině, která písek naplavuje. Nejznámější pláží je 1 kilometr dlouhá Velká pláž (Velika Plaza). Její vybavenost je bohatá, pro děti je zde zábavní park, trampolína, šlapadla, dětské hřiště, pro dospělé jsou zde různé restaurace, pronájem sportovního náčiní nebo potápěčský klub. Druhá písečná pláž leží u kempu Galeb. Směrem na sever i na jih od Omiše najdeme také pláže s jemným pískem. Pokud toužíte po klidnějším místě, tak 2 kilometry od města (spojeno promenádou), se nachází vesnička Duće, kde najdeme také písčitou a pomalu se prohlubující pláž.

Ostrov Rab - na tomto ostrově můžeme najít nejvíce písečných pláží. Nejpopulárnější jsou u vesničky Lopar Rajská pláž (Rajska Plaza), Sahara, Stolac a Ciganka. Rajska je dlouhá 2 kilometry, má jemný písek, je mělká a s teplou vodou, někdy až 28 stupňů. Je určena najme pro rodiny s malými dětmi, protože pro plaveckou hloubku je třeba jít pěšky dost hodně. Vyplatí se postarat se i o slunečníky, nakolik se část se stromy nachází od vody dost daleko. Rajska je populární pláž, v souladu s tím i rušná. Najdeme ale na ostrovech malé písčité zátoky, Supetarska Draga, Barbat, Kampor, Banjol, Mundanije jsou velmi krásné místa, jsou mimořádně vhodné na odpočinek. Východní část ostrova je sice pustá, ale západní část je zelená, plná voňavých středomořských rostlin a cikád. Vyplatí se projít, objevit ho autem, ale i na kole a motorovým člunem.

Ostrov Pag - Na ostrově Pag se nachází mnoho krásných písčitých pláží, to se na chorvatském pobřeží považuje za raritu. Ale vyplatí se pořídit si slunečníky, nakolik je ostrov dost pustý, stromy poskytující stín jsou jen na málo místech. Kolem Novalja, Stara Novalja se nachází přibližně deset pláží s pískem nebo jemným štěrkem. Pláž Caska je pokryta zrnitým pískem, pláž Strasko je s malým štěrkem, dno moře je pískové, je tu stín, sprchy, dětské hřiště, bufety. Planjka-Třinci je pláží v Stara Novalja, je dobře vybavená, je pokryta jemným pískem, její voda je mělká a teplá, je vhodná zvláště pro rodiny s malými dětmi, je zde i tobogán. Zrce je nejslavnější pláží na Pag, s jemným štěrkem, ve čtyřech klubech pod širým nebem je přes den i noc zábava, party, má i vzrušující nabídku sportů. Písčité pláže Cista Plaza a Sveti Duh se nacházejí ve vzdálenosti 10 km od Novalja, jsou oblíbenými místy nudisty, naturisty. I při Vlasici najdeme písečný plážový úsek, a na kraji Metajna se nachází neobjevená, tichá malá písčitá pláž, Rucuca.

Ostrov Krk - na "zlatý ostrov" se můžeme dostat přes most a kromě jeho nádherných skalnatých, oblázkových pláží má i několik písečných pláží, částí pláží. Dva nejlepší jsou na Malinska, část oblázkové pláže je písečná, svou mělkou vodou je vhodná i pro ty nejmenší. Na Bašce je 1800 metrů dlouhá Velika Plaza (Velká pláž), která je míchané štěrková a písková. I ona se prohlubuje pomalu, proto je vhodná i pro děti a neplavce. I na Staré Bašce se nachází písčitá pláž, i v zátoce Klimno je několik set metrů dlouhý úsek pobřeží s mělkou vodou, tak při Soline, zde se vyplatí vyhledat i malou, ale zato překrásnou jeskyni Biserujka. Při Silo najdeme úsek pobřeží s černým bahnem, jeho název je pláž Meline, zde je možné natřít léčivý zábal na bolestivé klouby.