Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Srebreno

Deset kilometrů jihovýchodním směrem od Dubrovníku leží osada Srebreno, které je součástí městečka Kupari. Nachází na pobřeží Župského zálivu v jižní Dalmácii. Na Srebreno navazuje jižním směrem obec Mlini.

Až do občanské války v 90. letech minulého století byla osada oblíbeným a vyhledávaným dovolenkovým místem, jehož tradici cestovního ruchu založili právě Češi. Kvůli válce se ale turistickýruch zastavil, protože srbskočernohorská armáda zničila a vypálila veškeré hotely, penziony i soukromé domy. V současnosti jsou všechny ubytovací kapacity zrekonstruované a letovisko opět plně slouží k letní rekreaci.

Vesnice Srebreno a Mlini propojuje příjemná pobřežní promenáda „lungo mare“, která vede pěkným borovým les. V Srebrenu, stejně tak jako v jeho okolí, roste bohatá a krásná středomořská vegetace střídající se s borovicovými háji, které v některých místech dosahují až k mořskému břehu. Typické pro toto místo jsou nejen borovice, ale také agáve a palmy. Okolní kopce chrání městečko před nepříznivými větry ze severu. Kopcovité vnitrozemí poskytuje řadu možností pro příjemné vycházky s výhledem na zelené lesy.

Srebreno -pobřeží

Srebreno je vhodné pro klidnou dovolenou, která v sobě zahrnuje radost z relaxace na klidném místě, výjimečně krásné oblázkové pláže, průzračné moře a blízkost unikátního středověkého města Dubrovníku.

Historie

Srebreno má dlouhou historii, protože jeho osídlení se datuje již od prvního tisíciletí našeho letopočtu. Podle tradice ho založili uprchlíci z antického Epidauru, který zničili Avaři a Slované. Poté Srebreno vlastnili benediktini z blízkého ostrůvku Mrkan.

Dovolená v Srebrenu

K ubytování v Srebrenu slouží lepší hotel Župa a tři kempy (Porto, Agava a Matkovica).  Také jsou k dispozici soukromé pokoje a apartmány s ochotnými hostiteli, u nichž si můžete koupit čerstvé ryby, zeleninu i ovoce. Další nocleh je možné sehnat v blízkých okolních vesnicích Mlini či Kupari.

V městečku se nachází krásná dlouhá oblázková pláž jako z romantických filmů, na kterou navazuje pláž sousední vesnice Mlini. Vstup do moře je zde pozvolný, takže je toto místo vhodné k rodinné dovolené s malými dětmi. Navíc borovicový porost sahá až pobřeží a poskytuje tak důležitý stín. Půvabné scenérie městečka tvoří okolní malé zátoky z malebných skalisek.

V Srebrenu je možné provozovat vodní sporty jako je windurfing, vodní lyžování nebo potápění, protože je zde jeho centrum.

Za zábavou se vydejte do místních restaurací a kaváren, pokud hledáte opravdové pobavení v klubech, musíte se vydat do deset kilometrů vzdáleného Dubrovníku.