Nejnovější články

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

4. 4. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.


Chorvatsko zahájilo novou kampaň pro digitální nomády - "Chorvatsko, vaše nová kancelář!"

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě...


Archiv článků

Selce (Chorvatské přímoří, Chorvatsko)

Facebook   Google Plus  

Městečko Selce

Letovisko se nachází na pobřeží Vinodolského průlivu, 3 kilometry jihovýchodním směrem od Crikvenice. Selce patří mezi zemědělské a rybářské osady s 1 500 stálými obyvateli. Místní se kromě turistiky také živí vinařstvím, pěstováním zemědělských plodin a rybolovem.

V Selci jsou podobné přírodní podmínky jako v Crikvenici, je ale podstatně menší a skromnější. Městečko má dlouhou tradici v cestovním ruchu, řadí se totiž mezi nejstarší rodinné destinace. V Selci se nachází specializovaná léčebna na léčení srdečních, revmatických a dýchacích chorob.

Historie a památky

V antické době zde stávala římská osada, což dokazují nálezy pozůstatky staveb. Později se na jejím místě začala rozvíjet obec, která sloužila jako přístaviště pro vesnice ze sousedního úrodného kraje Vinodol. Z místního přístavu se vyváželo především víno.

V Selci se zachovala stará vesnická architektura, jenž je typická pro Chorvatské přímoří. Nachází se zde kamenné domy s vysokými zděnými ploty a zvláštními schodišti. Stojí zde i budovy z konce 19. a 20. století, které mají secesní nebo pseudohistorizující ráz, např. kostel svaté Kateřiny je postaven v historizujícím slohu. Na kopci nad městečkem stojí kostelík svatého Jiřího.

Dovolená v Selci

V letovisku Selce se můžete ubytovat v nejpřepychovějších hotel na Crikvenické riviéře, ale jsou zde i méně luxusnější hotely (např. Varždin, Marina, Sešlce, Slaven), dále můžete využít nabídku hotelových apartmánů nebo dvou kempů Uvala Slana a Selce. Široký výběr je i ze soukromých apartmánů a nově postavených vilách v okolí.

Koupat se můžete na zdejších plážích, které jsou z drobných oblázků a písku, místy jsou i betonové plošiny. Všechny pláže mají pozvolný vstup do moře, což ocení především rodiny s menšími dětmi. Pláž před hotelem Varaždin byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

Dobré podmínky jsou v Selci pro vodní sporty jako je šnorchlování, windsurfing, jachting a je zde i potápěčská škola. Dále se na pláži můžete věnovat míčovým hrám, jsou zde i tenisové kurty, minigolf nebo si můžete zahrát bocciu.

Večer se můžete v Selci vydat za zábavou do místních restaurací, vináren nebo diskotéky. Mezi 12. červencem - 12. srpnem probíhají v městečku Rybářské slavnosti, během nichž se konají různé zábavní a kulturní akce. Další akce nese název Rybolov s hosty probíhající 17. srpna, kdy se můžete zúčastnit rybolovu s místními rybáři. Širší nabídku společenských událostí najdete v Crikvenici.