Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Solaris

Jedná se o hotelovou aglomeraci (na ploše 50 tisíc m²) ležící na malém poloostrově, 6 kilometrů jižně od Šibeniku. Komplex leží v krásné přírodě, bezprostředně na mořském pobřeží. Městečko vzniklo v 70. letech 20. století za účelem rozšíření turistického ruchu v této oblasti.

Během válečného konfliktu v 90. letech sloužil komplex k přechodnému ubytování uprchlíků, ale poskončení války byl zcela zrekonstruován a přestavěn. Výrazně se zvýšil komfort hotelu a majitelé se zaměřili na poskytnutí široké nabídky služeb, programů a zážitků, které zaručují nezapomenutelný zážitek. Nabídka doprovodných služeb, sportování, zábavy se stále rozšiřuje, zdokonaluje a specializuje. Promyšlenou a cílevědomou snahou se podařilo vytvořit takový komplex, který uspokojí i ty nejnáročnější hosty. 

V současnosti patří Solaris k nejlépe vybaveným letoviskům v Dalmácii. Tvoří ho několik hotelů, apartmány, kemp a jachtařský přístav - marina. Součástí areálu je několik restaurací, bary, velké wellness-centrum (2 500 m²), kongresové středisko a mnoho sportovišť.

Velkou předností areálu Solarisu je jeho zahradní a parková úprava, která se každoročně vylepšuje a doplňuje. Jsou zde vysazeny tisíce sazenic středomořských rostlin a stovky palem. V parcích je nainstalováno automatické zavlažování, pravidelně se upravují cestičky, celý komplex je osvětlen a další úpravy v budoucnu budou určitě pokračovat.

Dovolená v Solarisu

Nabídka ubytování je v Solarisu široká a velká. Zahrnuje čtyřhvězdičkové hotely Ivan, Niko, Jure a Andrija, další místní hotel Jakov, má tři hvězdičky. Každý hotel resortu má svůj venkovní bazén, u něhož jsou pro hosty hotelů zdarma lehátka a slunečníky. Návštěvníkům je celkem v Solarisu k dispozici 3 500 hotelových lůžek. Oblíbené jsou i nové apartmány, vily Kornati (150 lůžek), umístěné v bezprostřední blízkosti zdejšího jachtařského přístavu Yacht Marina Solaris. Součástí komplexu je i velký moderní kemp Solaris, který nabízí 700 míst ke kempování a má kapacitu 2 000 osob. 

V Solarisu jsou velmi pyšní na dlouhou (4 km), krásnou oblázkovou pláž, která je částečně uměle doplněna. Celá je také lemována borovým hájem, který sahá až k plážím. Pláž nabízí hezký výhled na protější ostrovy a různé atrakce. Jmenuje se "Bílá pláž" a byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou za čisté moře a hezké prostředí. V roce 2009 byla jmenována nejlepší pláží v Chorvatsku v soutěži "Turistický květ - Kvalita pro Chorvatsko 2009". Turistům je tu k dispozici aquapark s tobogánem a skluzavkami, trampolíny, půjčovny slunečníků, lehátek, šlapadel a různých loděk a další atrakce. Můžete si tu zahrát plážový volejbal, zajezdit si na vodních lyžích či na vodním skútru. Občerstvení zde zajišťují beach bary s bohatou nabídkou rychlého občerstvení a nápojů. Večer pak nabízí různé show, dikotéky a skvělou atmosféru. K těm nejpřitažlivějším patří Beach Bar Palma u pláže hotelu Jure, Beach Bar Bongos u pláže hotelu Andrija (v africkém stylu) nebo The Legend Bar na pláži hotelu Ivan v atmosféře středomořských pirátů.

I Solaris má velmi dobré podmínky pro sportování, především pro vodní. Kvalitní zázemí zde má jachting s útočištěm Yacht Marina Solaris, což je jachtařský přístav se 180 místy. Jeho geografická poloha nabízí dobrou ochranu před větry. Marina je východiskem plaveb do šibenického archipelagu nebo do jedinečného mořského Národního parku Kornati se stovkami ostrovů, ostrůvku a skalních stěn. Další vodní sporty, které tu můžete provozovat jsou windsurfing (půjčovna prken), vodní lyžování, také si můžete zapůjčit vodní skútry a loďky. Okolní moře poskytuje velmi dobré příležitosti potápěčům. Ti mohou v místní potápěčské škole získat i potřebnou kvalifikaci. 
V komplexu se nachází tělocvična, fotbalové hřiště, hřiště na malou kopanou a košíkovou. Začátečníkům i pokročilým je k dispozici tenisová škola. Tenisové kurty i fotbalová hřiště mají umělé osvětlení. Dále se tu můžete věnovat minigolfu, kuželkám, kulečníku, boccii, střelbě nebo můžete strávit čas v posilovně. Pro milovníky joggingu jsou připraveny běžecké cesty a pro fanoušky kol, cyklostezky. Pokud vám místní nebídka nestačí, můžete využívat i sportovní zařízení v Šibeniku.

V květnu 2010 byl zahájen provoz prvního golfového areálu v Dalmácii, který je právě v Solarisu. Zdejší devítijamkový golfový komplex je koncipován podle vzoru amerických golfových hřišť. Nachází se v blízkosti moře, na částečně zalesněném terénu, u hotelu Jakov. Je určen všem od začátečníků až po profesionály. Ve zdejším Golf Club Housu si zájemci můžou půjčit veškeré golfové vybavení a občerstvit se.

Velké oblibě se zde těší Wellnes Spa Centar Solaris, který slouží k relaxaci, odpočinku a uvolnění těla i ducha. Díky své rozloze 2 500 m² je největší v Dalmácii. Jeho součástí je soustava krytých bazénů s mořskou i sladkou vodou, whirlpooly, protiproudy a odpočinkové zóny s lehátky. Wellness Spa dále nabízí masáže, finskou saunu, koupele s léčivým bahnem, kosmetickou péči, aromaterapii, jógu, solarium, lymfodrenáž, dále programy na snižování nadváhy, pro manažery a antistresové programy. Ke klidné a uvolněné atmosféře přispívá i občerstvení ovocnými koktejly a bylinnými čaji.

V komplexu Solaris najdete tu nejlepší domácí chorvatskou gastronomii, především v restauraci Dalmatská vesnice (Dalmatinsko selo) u pláže hotelu Ivan. Na jídelním lístku je vždy pršut a sýr s teplým domácím chlebem. Připravuje se tu specialita tzv. Šibenický meč, což jsou různé druhy masa a zeleniny pečené na rožni, dále různá jídla na roštu, masa pečená na ohništi pod poklopem, ryby (vč. plodů moře), saláty z tuňáka nebo z chobotnice aj. Místní sladkosti jsou připravované podle tradičních receptur a nabídka zmrzliny i pohárů je opravdu velká. Součástí areálu Dalmatské vesnice je i tržiště (tzv. pijaca), kde denně seženete čerstvé ovoce a zeleninu. Každý večer tu hrají typické dalmatské skupiny (tzv. klapy) lidové písně a jednou týdně se tu koná lidová slavnost (tzv. fešta), na níž se předvádějí staré dalmatské hry a tance, zpívají se místní písně, ochutnávají se speciality a konají se závody oslů.

Celý den se starají o zábavu animátoři. Začíná se ráno cvičením, přes denní pokračují sportovní programy a večer je věnován animačním pořadům, které zahrnují různé soutěže a přehlídky. Večer mají všechny místní beach a hotelové bary bohaté noční programy, při nichž se střídají dýdžejové a různé tématické taneční večery až do ranních hodin.

Solaris Hotels Resort věnuje mimořádnou pozornost i dětem. Na ně tu čekají maskoti Solarisu, dětský vláček, nafukovací hrad, motokáry Mini carting, vodní atrakce, trampolíny, jízda na býku Rodeo Bull, v každém hotelu je herna, hřiště a pískoviště. Pro děti zde probíhají speciální celodenní animační programy, dětské diskotéky a dílny. Mini Club nabízí možnost hlídání dětí a vezdejších restaurací najdete speciální dětská menu a mnoho dalšího.