Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nudistické kempy na Kvarnerských ostrovech

Nudistické kempy na Kvarnerských ostrovech

Na území Kvarnerských ostrovů jsou běžné nudistické pláže prakticky v každém kempu a také mimo ně najdete spoustu volných pláží, kde není celý den nikdo. Na ostrově Pagu je mnoho minikempů, kde se můžete domluvit ve skupině na naturitickém způsobu rekreace. Ubytování zde seženete v kempech, penzionech, hotelech, chatách, atd. Orientační cena tříčlenné rodiny se blíží 1 800 Kč.

Nudistický kemp Politin***

Kemp se nachází u města Krk a je celý nudistický. Areál je mírně do kopce, což na ostrově Krku není zcela běžné. Kemp je pro nenáročné turisty a má velmi příjemné, téměř rodinné prostředí. Pláž, u níž kemp leží je řevážně skalnatá.
Ubytovat se můžete ve vlastních stanech nebo karavanech. (Orientační cena tříčlenné rodiny: vlastní stan - 1 000 Kč). Pokud byste si chtěli nakoupit, zajít do restaurace nebo za zábavou a sportem, tak se musíte vydat do nedalekého města Krk.

Naturistický kemp Konobe**

Středně velký (15 ha), moderní kemp o kapacitě 1 500 osob leží 4 kilometry od městečka Punat na západním pobřeží ostrova Krk. Známý je i pod názvem Akapulko. V jeho okolí roste bujná přímořská vegetace.
Ubytovat se můžete ve stanech a bungalovech. Stravování zajišťují restaurace, snackbary a různé obchody.
V okolí kempu Konobe jsou oblázkovo-písčité pláže s vyšší vegetací, která sahá až do blízkosti břehu. V areálu jsou dobré sportovní možnosti, zahrát si zde můžete tenis, volejbal, košíkovou či fotbal. Jsou tu vhodné podmínky pro vodní sporty. V nedalekém Punatu je přístav pro jachty, který je jedním z největších marin na Jadranu. Z Punatu, ale i z kempu můžete podnikat zajímavé výlety po ostrově Krk.

Nudistický kemp Bunculuka***

Středně velký nudistický kemp (rozloha 4,7 ha) o kapacitě 1 200 osob leží na okraji Bašky na ostrově Krku, který je od centra obce vzdálen 1 kilometr. Leží na konci krásné zátoky, okolí Bašky i sama obec jsou velmi malebné.
Oblázkovo-písková pláž v Bašce je pokládána ze jednu z nejhezčích na celém Jadranu. Na ni při východním okraji plynule navazuje naturistická pláž. Borovice rostou až do blízkosti pláže.
Ubytovat se zde můžete jen ve stanech a stravovat v restauraci. V kempu Bunculuka je i samoobsluha, další obchody jsou v Bašce, kde najdete i mnoho restaurací a vináren. Pokud zatoužíte po sportovních radovánkách, tak si můžete zahrát tenis, stolní tenis, volejbal a výborné podmínky jsou tu pro vodní sporty. Díky blízkosti Bašky máte dobré spoje pro pořádání výletů po ostrově.

Částečně naturistický kemp Kovačine***

Kemp Kovačine má kapacitu 3 100 osob, ale naturistům je vyhrazena větší část kempu (200 parcel) z rozlohy 23 hektarů, včetně pláže. Kemp je především zaměřen na rodiny s dětmi. Nalézá se na poloostrově 1 kilometr západně od centra města Cresu. Ubytovat se zde můžete kromě stanu i v mobilních domcích a v pokojích v objektu Tamaris na břehu moře.
Pláž, která je kamenitá a oblázková s vybetonovanými plošinami na slunění je dobře zalesněná, stejně jako celá komplex kempu. V areálu se nachází restaurace, pizzerie, kavárna, cukrárna, obchod a dětské hřiště.

Částečně nudistický kemp Baldarin**

Dříve byl celý kemp nudistický (rozloha 20 ha), ale v současnosti je pro nudisty vyhrazena pouze jeho větší část i s pláží. Pojme až 1 200 turistů. Kemp Baldarin se nalézá na jihu ostrova Cres v oblasti Punta Križa, 12 kilometrů od městečka Osor. Je vhodný pro turisty, kteří mají rádi soukromí, protože leží na odlehlejším a klidném místě. Areál se nachází ve velmi krásné a nedotčené přírodě s borovými lesy. Oblázková pláž je volně přístupná a v celém okolí je čisté moře.
Kemp Baldarin nabízí svým návštěvníkům výborné podmínky pro vodní sporty, ale i tři tenisové kurty a minigolf. V přístavu si můžete i pronajmout loď. Vedle stanů se také můžete ubytovat i v zařízených přívěsech. V komplexu jsou dvě restaurace, obchod a ambulance.

Částečně nudistický kemp Straško****

Čtyřhvězdičkový poměrně velký kemp se nachází u město Novalja na ostrově Pag. Jeho výhodou je fakt, že není u Čechů stále moc známý. Kemp je rozdělen nakonvenční třetinu a dvě třetiny "patří" nudistům. Nevýhodou kempu je skutečnost, že zde není zřetelné rozdělení kempu na část konvenční a nudistickou. Kemp leží u oblázkové pláže, která je částečně stíněná vegetací. Ubytovat se můžete buď ve vlastních stanech, karavanech, nebo si můžete pronajmout místní chatky a zařízené stany. Orientační cena tříčlenné rodiny: vlastní stan - 1000 Kč. Na nákup, do restaurací za sportovními atrakcemi se musíte vydat do města Novalja