Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jak se žije v Chorvatsku v zimě?

22. 2. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Chorvatsko je sice země malá, ale velmi rozmanitáPojďme se společně podívat do Dalmácie mimo turistickou sezónu, tedy v zimě. Ulice měst jsou prázdné a moře čeří bóra ...


V roce 2019 padl v Chorvatsku další turistický rekord

20. 1. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Konec a začátek nového roku slouží k bilancování toho uplynulého, proto se můžeme podívat na Chorvatsko ohledně úspěšnosti turistické sezóny. V tomto článku se zaměříme na město Split, které loni zlomilo rekord v návštěvnosti.


Archiv článků

Nabídka sportovních aktivit

Facebook   Google Plus  

Chorvatsko poskytuje svým návštěvníkům opravdu širokou nabídku sportovního vyžití. Vyhlášené jsou především vodní sporty jako jachting, widsurfing, potápění, rybolov, které můžete provozovat i v menších letoviscích. Dalšími oblíbenými sporty jsou "suchozemské" jako: tenis, fotbal, minigolf, turistika, cyklistika atd. Všechny "lepší" hotely mají fitnesscentra, která jsou celkem dobře vybavená.

Nejširší možnosti sportování jsou ve městech, obzvláště istrijských destinacích jako: Poreč, Rovinj, Pula, Medulin, dále severodalmatský Zaton, Solaris u Šibeniku, Split, Omiš, ostrůvek Badija u Korčuly a další.

Po celém Jadranu se provozují míčové hry. V každém větším městečku si můžete zahrát volejbal, plážový volejbal, košíkovou, házenou nebo malou kopanou. Ve vybraných destinacích mají rekreanti k dispozici fotbalová hřiště (např. v Medulinu). Fotbal si můžete zehrát i na hřištích fotbalových klubů, když se dohodnete se správcem stadionu. Vyzkoušet to můžete např. v Pule, ve Vodici, v Supetaru a v Pirovaci. V Chorvatsku není zatím příliš rozšířený squash, ale i jeho provozoven přibývá. V menších městečkách je také k dispozici stolní tenis, bowling, kuželky a minigolf.

Dalším oblíbeným sportem je golf. V Chorvatsku ale není tolik oblíben jako jinde. Donedávna zde bylo pouze jedno golfové hřiště s 18 jamkami, a to na Brijunských ostrovech. Před pár lety bylo v Istrii otevřeno druhé, v rámci hotelového komplexu Kempinski Hotel Adriatic u Savudrije (severně od Umagu), které má také 18 jamek. V plánu je výstavba dalších, především na Istrii, ale i v Dubrovníku (na kopci Srdj).

Bunngee-jumping se provozuje pouze na několika málo místech. Na Istrii je to Poreč, v Dalmácii je to Šibenický most u stejnojmenného města a nově si můžete také skočit z Dubrovnického mostu v Dubrovníku. Cena se pohybuje kolem 200 kun.

Obliba jízdy na kajaku po moři stoupá. Navštěvovány jsou hlavně odlehlé zátoky a mořské jeskyně. Kajakáři by si neměli nechat ujít nádhernou plavbu z Dubrovníka na ostrov Mljet, toulky mezi Brijunskými ostrovy nebo plavbu mezi Kornatskými ostrovy. Do Brijunských a Kornatských ostrovů se platí vstupné, protože jsou národními parky a platí zde přísné předpisy. Kajak si můžete půjčit, za 1 hodinu zaplatíte cca 3,75 EUR, na půl dne 10 EUR, na 1 den 15 EUR, na 1 týden 80 EUR.

K adrenalinalinovým sportům patří i rafting, který zahrnuje průzkumné výpravy do divokého kaňonu řeky, skalní lezení ve strmých stěnách říčního kaňonu, slaňování vodopádů s plaváním v divoké vodě. V Chorvatsku se zatím organizuje jen na dvou řekách, a to na řece Cetině ve městě Omiši ve střední Dalmácii a na řece Zrmanji, která protéká východně od Zadaru.

Posledním a málo obvyklým sportem je jeskyňářství (speleologie). Sport je náročný na přípravu, protože je nutné absolvoval speleologický kurz. Výcvik můžete prodělat i ve velkých chorvatských městech, kde jsou speleologické oddíly (obvykle jsou součástí horolezeckých klubů). Ti, kdo výcvik neprodělali, smějí navštívit pouze určité části jeskyň. Nejkrásnější podzemní terény se nachází ve Velebitu, v Lice, na Biokovu a v Istrii (v okolí jeskyně Baredine, u Buzetu aj.). Nejkrásnější je velebitská propast Patkov gušt a její jeskynní soustava s nejdelší vertikálou na světě, kde můžete zažít 500 m nepřetržitého slaňování. Lákavá je nabídka porečské speleologické společnosti, která organizuje výpravy do jeskyně Baredine (za doprovodu odborníků-speleologů).

Sportovní a plážové služby

Pronájem lehátka a slunečníku 10 - 20 Kn/den
Pronájem šlapadla 45 - 50Kn/hod
Pronájem loďky 20 Kn/hodina
Pronájem motorového člunu 80 Kn/hodina
Výstroj na windsurfing 70 Kn/hodina
Pronájem vodních lyží 80 - 150 Kn/jízda
Minigolf 10 Kn/hra
Pronájem tenisového kurtu 30 - 50 Kn/hodina
Stolní tenis 10Kn/hodina
Pronájem jízdního kola

20 Kn/hodina,80 Kn/den

Jízda na koni

100 - 120 Kn/hodina