Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Wellness pobyt v Chorvatsku

23. 1. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Již si ani nevzpomenete, kdy naposledy jste měli pořádné volno? Proto není nic lepšího, než si v zimním pracovním shonu oddechnout během několika denního wellness pobytu a zatočit s únavou a stresem. Vydejte se na wellness pobyt netradičně...


Co takhle na adventní trhy do Záhřebu?

28. 11. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Přemýšlíte, kam byste se letos vypravili na vánoční trhy? Máme pro vás tip. Vydejte se na vánoční trhy do Záhřebu. Přední cestovatelský portál „Nejlepší evropské destinace“ (European Best Destinations) nominoval Záhřeb jako nejlepší...


Archiv článků

Zaton, jižní Dalmácie, Chorvatsko

Facebook   Google Plus  

Letoviska Zaton

Mezi oblíbená a vyhledávaná letoviska v Dubrovnické riviéře patří i Zaton, který se jmenuje podle hezkého úzkého závilu. Ten se vryl do pevniny až do hloubky dvou kilometrů. Okolí je poměrně hodně členité, přesto na jeho pobřeží leží tři letoviska, jsou to: Veliki Zaton, Mali Zaton a Štikovica. Letovisko se nalézá v blízkosti jadranské magistrály, mezi osadami Štikovica i Orašac.

Zatonský záliv

Celá zdejší oblast se těší velké oblibě mezi nadalekými obyvateli Dubrovníka, kteří sem pravidelně jezdí na výlety. O populárnosti této destinace svědčí i fakt, že již ve středověku byl Zaton velmi vyhledávaný. Břehy zálivu totiž zdobí letní sídla dubrovnických patricijů z 16. a 17. století, později upravené v dalších slozích a zasazené do bohaté středomořské krajiny.

Dovolená v Zatonu

Ubytovat se zde můžete buď v soukromých apartmánech, nebo v dobře vybavených kempech Gaj a Polje. Hotely tu nehledejte, protože tyto lokality nejsou velké. V Zatonu si můžete odpočinout od každodenního stresu a načerpat zde energii a užít si klid.

Koupání a opalování na zdejších oblázkových plážích je příjemné, protože nejsou přeplněné a moře je čisté. Můžete si tu dobře zaplavat, potápět se nebo šnorchlovat. Kotvící místa v Zatonu jsou umístěna na venkovní straně mola, které jde paralelně s pobřežím a uzavírá chráněnou zátoku.

V současnosti se v zálivu nachází mnoho restaurací, kaváren a dalších pohostinských podniků, které nabízejí příjemné posezení v krásném prostředí.

Zaton

Tipy na výlety

Během svého pobytu v oblasti Zaton rozhodně nezapomeňte navštívit historické město Dubrovník, jenž se může pochlubit velkým množstvím pamětihodností, zejména hradby mají nádherné kouzlo, že jejich návštěva vyžaduje delší dobu.

Přibližně 13 kilometrů od Zatonu leží letovisko Trsteno, kam jezdí návštěvníci do vyhlášeného arboreta založeného na konci 15. století. Jedná se o jedinou větší botanickou zahradu na pobřeží Chorvatska a nejstarší renesanční park v celé Dalmácii. Nachází se kolem letního sídla dubrovnické šlechtické rodiny Gučetićů-Gozze. 

Blízkost svérázného ostrova Korčula a Národního parku na ostrově Mljet činí Dubrovnickou riviéru jednou z nejatraktivnějších destinací v Chorvatsku.