Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Již víte, kam pojedete na dovolenou do Chorvatska?

26. 2. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Máme tady únor a ti, co jezdí pravidelně do Chorvatska, už určitě ví, kam pojedou. "Nováčci", kteří nejezdí, mají právě nejvyšší čas na to, aby si rozmysleli, kam vyrazí. 


Wellness pobyt v Chorvatsku

23. 1. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Již si ani nevzpomenete, kdy naposledy jste měli pořádné volno? Proto není nic lepšího, než si v zimním pracovním shonu oddechnout během několika denního wellness pobytu a zatočit s únavou a stresem. Vydejte se na wellness pobyt netradičně...


Archiv článků

Selce (Chorvatské přímoří, Chorvatsko)

Facebook   Google Plus  

Městečko Selce

Letovisko se nachází na pobřeží Vinodolského průlivu, 3 kilometry jihovýchodním směrem od Crikvenice. Selce patří mezi zemědělské a rybářské osady s 1 500 stálými obyvateli. Místní se kromě turistiky také živí vinařstvím, pěstováním zemědělských plodin a rybolovem.

V Selci jsou podobné přírodní podmínky jako v Crikvenici, je ale podstatně menší a skromnější. Městečko má dlouhou tradici v cestovním ruchu, řadí se totiž mezi nejstarší rodinné destinace. V Selci se nachází specializovaná léčebna na léčení srdečních, revmatických a dýchacích chorob.

Historie a památky

V antické době zde stávala římská osada, což dokazují nálezy pozůstatky staveb. Později se na jejím místě začala rozvíjet obec, která sloužila jako přístaviště pro vesnice ze sousedního úrodného kraje Vinodol. Z místního přístavu se vyváželo především víno.

V Selci se zachovala stará vesnická architektura, jenž je typická pro Chorvatské přímoří. Nachází se zde kamenné domy s vysokými zděnými ploty a zvláštními schodišti. Stojí zde i budovy z konce 19. a 20. století, které mají secesní nebo pseudohistorizující ráz, např. kostel svaté Kateřiny je postaven v historizujícím slohu. Na kopci nad městečkem stojí kostelík svatého Jiřího.

Dovolená v Selci

V letovisku Selce se můžete ubytovat v nejpřepychovějších hotel na Crikvenické riviéře, ale jsou zde i méně luxusnější hotely (např. Varždin, Marina, Sešlce, Slaven), dále můžete využít nabídku hotelových apartmánů nebo dvou kempů Uvala Slana a Selce. Široký výběr je i ze soukromých apartmánů a nově postavených vilách v okolí.

Koupat se můžete na zdejších plážích, které jsou z drobných oblázků a písku, místy jsou i betonové plošiny. Všechny pláže mají pozvolný vstup do moře, což ocení především rodiny s menšími dětmi. Pláž před hotelem Varaždin byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

Dobré podmínky jsou v Selci pro vodní sporty jako je šnorchlování, windsurfing, jachting a je zde i potápěčská škola. Dále se na pláži můžete věnovat míčovým hrám, jsou zde i tenisové kurty, minigolf nebo si můžete zahrát bocciu.

Večer se můžete v Selci vydat za zábavou do místních restaurací, vináren nebo diskotéky. Mezi 12. červencem - 12. srpnem probíhají v městečku Rybářské slavnosti, během nichž se konají různé zábavní a kulturní akce. Další akce nese název Rybolov s hosty probíhající 17. srpna, kdy se můžete zúčastnit rybolovu s místními rybáři. Širší nabídku společenských událostí najdete v Crikvenici.