Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jaká je situace v Chorvatsku, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou?

12. 7. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace kolem nemoci covid-19 se stále vyvíjí a není tomu jinak ani v Chorvatsku. Proto vám přinášíme nové informace, kdybyste se zde rozhodli strávit letošní dovolenou. Stále patří tato země mezi bezpečné tzv. zelené státy.


Co můžeme očekávat na dovolené v Chorvatsku v roce 2020?

17. 6. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Po dlouhých týdnech čekání se konečně otevřely hranice a my můžeme vycestovat na dovolenou do Chorvatska. Tato oblíbená země zvládla koronavirovou pandemii vcelku dobře, proto zde můžeme od 15. června vyrazit na dovolenou zatím bez...


Archiv článků

Selce (Chorvatské přímoří, Chorvatsko)

Facebook   Google Plus  

Městečko Selce

Letovisko se nachází na pobřeží Vinodolského průlivu, 3 kilometry jihovýchodním směrem od Crikvenice. Selce patří mezi zemědělské a rybářské osady s 1 500 stálými obyvateli. Místní se kromě turistiky také živí vinařstvím, pěstováním zemědělských plodin a rybolovem.

V Selci jsou podobné přírodní podmínky jako v Crikvenici, je ale podstatně menší a skromnější. Městečko má dlouhou tradici v cestovním ruchu, řadí se totiž mezi nejstarší rodinné destinace. V Selci se nachází specializovaná léčebna na léčení srdečních, revmatických a dýchacích chorob.

Historie a památky

V antické době zde stávala římská osada, což dokazují nálezy pozůstatky staveb. Později se na jejím místě začala rozvíjet obec, která sloužila jako přístaviště pro vesnice ze sousedního úrodného kraje Vinodol. Z místního přístavu se vyváželo především víno.

V Selci se zachovala stará vesnická architektura, jenž je typická pro Chorvatské přímoří. Nachází se zde kamenné domy s vysokými zděnými ploty a zvláštními schodišti. Stojí zde i budovy z konce 19. a 20. století, které mají secesní nebo pseudohistorizující ráz, např. kostel svaté Kateřiny je postaven v historizujícím slohu. Na kopci nad městečkem stojí kostelík svatého Jiřího.

Dovolená v Selci

V letovisku Selce se můžete ubytovat v nejpřepychovějších hotel na Crikvenické riviéře, ale jsou zde i méně luxusnější hotely (např. Varždin, Marina, Sešlce, Slaven), dále můžete využít nabídku hotelových apartmánů nebo dvou kempů Uvala Slana a Selce. Široký výběr je i ze soukromých apartmánů a nově postavených vilách v okolí.

Koupat se můžete na zdejších plážích, které jsou z drobných oblázků a písku, místy jsou i betonové plošiny. Všechny pláže mají pozvolný vstup do moře, což ocení především rodiny s menšími dětmi. Pláž před hotelem Varaždin byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

Dobré podmínky jsou v Selci pro vodní sporty jako je šnorchlování, windsurfing, jachting a je zde i potápěčská škola. Dále se na pláži můžete věnovat míčovým hrám, jsou zde i tenisové kurty, minigolf nebo si můžete zahrát bocciu.

Večer se můžete v Selci vydat za zábavou do místních restaurací, vináren nebo diskotéky. Mezi 12. červencem - 12. srpnem probíhají v městečku Rybářské slavnosti, během nichž se konají různé zábavní a kulturní akce. Další akce nese název Rybolov s hosty probíhající 17. srpna, kdy se můžete zúčastnit rybolovu s místními rybáři. Širší nabídku společenských událostí najdete v Crikvenici.