Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Co takhle na adventní trhy do Záhřebu?

28. 11. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Přemýšlíte, kam byste se letos vypravili na vánoční trhy? Máme pro vás tip. Vydejte se na vánoční trhy do Záhřebu. Přední cestovatelský portál „Nejlepší evropské destinace“ (European Best Destinations) nominoval Záhřeb jako nejlepší...


Vyzkoušejte podzimní dovolenou na Makarské riviéře a nebudete litovat

17. 9. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Chtěli byste ještě letos na dovolenou k moři? O Makarské riviéře jste již určitě slyšeli. Počasí je zde v žáří i říjnu velmi přívětivé a to i na koupání. Navíc tato luxusní oblast Chorvatska neomrzí a můžete...


Archiv článků

Petrčane, severní Dalmácie, Chorvatsko

Facebook   Google Plus  

Městečko Petrčane

Menší zemědělská a rybářská obec, která má 580 obyvatel. Leží v Zadarském průlivu, v zátoce Petrčane. Městečko se nachází na lokální silnici směrem ze Zadaru do Ninu, 13 kilometrů severozápadně od Zadaru.

Petrčane je oblíbeným turistickým letoviskem, nejen díky hezkému okolí a přírodě, ale především kvůli velkému rekreačnímu komplexu Punta Skala (dnes má jméno Falkensteiner Hotels & Residences Punta Skala). Areál se nachází severozápadně od obce na zalesněném poloostrůvku u mysu Skala, který byl v nedávné době zrekonstruován a otevřen na jaře roku 2009. Jedná se tedy o nový a hezký hotel. Druhým vetším rekreačním zařízením je hotel Pinija ležící na jižním okraji obce.

Památky

Protože je Petručane malým městečkem, nenajdete zde téměř žádné historické památky, kromě středověkého kostela svatého Bartoloměje z 12. - 13. století. Nachází se jihovýchodně od Petrčane a v 19. století svou podobu změnil v obytný dům zvaný Kulina.

Dovolená v Petrčane

Petrčane nabízí ubytování v hotelech a v soukromých apartmánech. Velký hotelový komplex Falkensteiner Hotels & Residences Punta Skala s kapacitou 2 000 lůžek se nachází na blízkém poloostrově Punta Skala severozápadně od obce. Hotel prošel v nedávné době generální přestavbou a v roce 2009 byl znovu otevřen pod uvedeným novým jménem. Hotel a apartmány Pinija leží na jižním okraji letoviska, na malém zalesněném poloostrůvku. Další možnosti ubytování najdete v nedalekém velkém turistickém komplexu Zaton, kde jsou apartmány a kemp).

Pláže jsou v Petrčane přírodní kamenité, částečně z malých oblázků. Jsou vhodné i pro děti, protože na některých místech mají pozvolnější vstup do moře, takže nabízí dobré koupání. Přírodní skalnaté plotny jsou doplněny betonovými plošinami na slunění. Většinu místních pláží lemují borové lesy, které přes parné léto poskytují příjemný stín.

Petrčane má dobré podmínky hlavně pro vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění, vodní lyžování nebo vodní skútry. dále si zde můžete zahrát plážový volejbal, tenis, minigolf a další míčové hry. Pokud si na dovolenou vezmete i svá kola, tak se v celé severní Dalmácii můžete těšit z husté sítě cyklistických stezek.

Ani o zábavu není v Petrčane nouze. Večer si můžete zajít buď klidně posedět do restaurace, kavárny či vinárny, nebo si více povyrazit v diskoklubu, na taneční terase. Přes prázdniny jsou v letovisku četné zábavní a společenské akce a hotely mají pro své návštěvníky i animační programy.