Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Wellness pobyt v Chorvatsku

23. 1. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Již si ani nevzpomenete, kdy naposledy jste měli pořádné volno? Proto není nic lepšího, než si v zimním pracovním shonu oddechnout během několika denního wellness pobytu a zatočit s únavou a stresem. Vydejte se na wellness pobyt netradičně...


Co takhle na adventní trhy do Záhřebu?

28. 11. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Přemýšlíte, kam byste se letos vypravili na vánoční trhy? Máme pro vás tip. Vydejte se na vánoční trhy do Záhřebu. Přední cestovatelský portál „Nejlepší evropské destinace“ (European Best Destinations) nominoval Záhřeb jako nejlepší...


Archiv článků

Mimice, střední Dalmácie, Chorvatsko

Facebook   Google Plus  

Městečko Mimice

Mimice jsou typickým malým středomořským městečkem s mírným podnebím na Omišské riviéře. Mimice mají 216 stálých obyvatel a nachází se 12 kilometrů jihovýchodně od Omiše a 23 kilometrů od města Makarská. Administrativně spadají pod město Omiš.

Mimice se pyšní svojí turistickou tradicí, která sahá až do roku 1927. Další impuls v rozvoji cestovního ruchu dostalo městečko v posledních letech, přesto působí Mimice rodinnou a poklidnou atmosférou s doboru nabídkou ubytování v soukromí. Mělké moře, přívětiví měšťané, nábřeží bez dopravy a večerní klid této zátoky jsou ideální, pokud chcete své rodině dopřát příjemnou, tichou dovolenou.

Mimice

Mimice se rozkládají ve svahu na obou stranách Jadranské magistrály. Část městečka s přístavem je u moře a právě zde se nacházejí i soukromé vily k pronájmu.

V Mimicích je obchod, café bary, restaurace, pošta, turistická kancelář i další vybavení, které vám zajistí příjemnou rodinnou dovolenou u přívětivých a pohostinných domácích.

Historie a památky

Mimice jsou staré více než tři století, o čemž svědčí památky ve staré části města vedle kostela.

Dovolená v Mimicích

Ubytování nabízí Mimice pouze v soukromých penzionech a apartmánech. Soukromé vily s dobře vybavenými apartmány se nacházejí z větší části pod silnicí, která rozděluje město na historickou starou a novou část. Hotel a kemp je v nedalekém Ruskamenu a Lokvě Rogoznici.

Mimice - pláž

Mimice se chlubí dvěma městskými plážemi známými bílým pískem, které jsou oblíbené mezi dětmi ale i staršími. V městečku jsou také pěkné zátoky s příjemnými oblázkovými, místy kamenitými plážemi. Borovicové stromy tam sahají až k plážím. V okolí Mimic se nacházejí četné pláže a zátoky, kde může každý najít svůj skrytý koutek. Dalších krásné pláže se nachází v nedalekých letoviscích Omišské riviéry směrem na západ (Lokva Rogoznica, Ruskamen, Stanići, Nemira) nebo na východě, v Pisaku.

Mimice mají dobré možnosti pro provozování vodních sportů, včetně jachtingu (přístaviště), dále se můžete věnovat, potápění, šnorchlování nebo windsurfingu. Na páži si můžete zahrát fotbal. Na Omišské riviéře se nachází i poměrně bohatá síť cyklistických stezek.

Mimice nabízíme svým návštěvníkům k pobavení restaurace, café bary nacházející se na pláži, hostinec ve staré části městečka s dalmatskou atmosférou, kde se každý večer připravují pečené i slané ryby ulovené místními rybáři, ochucené domácím olivovým olejem a zdejší domácí víno. Větší zábavu zažijete v Omiši nebo Lokvě Rogoznici.