Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Co takhle na adventní trhy do Záhřebu?

28. 11. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Přemýšlíte, kam byste se letos vypravili na vánoční trhy? Máme pro vás tip. Vydejte se na vánoční trhy do Záhřebu. Přední cestovatelský portál „Nejlepší evropské destinace“ (European Best Destinations) nominoval Záhřeb jako nejlepší...


Vyzkoušejte podzimní dovolenou na Makarské riviéře a nebudete litovat

17. 9. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Chtěli byste ještě letos na dovolenou k moři? O Makarské riviéře jste již určitě slyšeli. Počasí je zde v žáří i říjnu velmi přívětivé a to i na koupání. Navíc tato luxusní oblast Chorvatska neomrzí a můžete...


Archiv článků

Aquaparky v Chorvatsku

Facebook   Google Plus  

Aquaparky na Istrii

Aquapark v Novigradu

V červnu roku 2014 byl na Istrii otevřen nový a v Chorvatsku jediný "opravdový" aquapark Istralandia, který pořádá i sportovní a zábavní aktivity. Aquapark se nachází 9 km severovýchodně od oblíbeného letoviska Novigrad, u vesnice Brtonigla. Leží přímo u exitu Nova Vas na dálnici A9 (tzv. Istrijského ypsilonu).

Istralandia je otevřená po celý rok a rozkládá se na ploše 80 000 m², z toho je 4 500 m² vodních ploch. Může se pochlubit největším bazénem s vlnobitím v Evropě (o rozloze 2 500 m²), v němž je možné plavat, cvičit, surfovat nebo se vozit na gumových člunech. Na návštěvníky čeká 20 různých tobogánů a skluzavek, od vysokých a prudkých, přes skluzavky s gumovými čluny a točité tobogány s mnoha zatáčkami, až po méně prudký "rodinný" tobogán. Celková délka tobogánů a skluzavek je 1, 2 kilometru. Dále tu jsou nainstalovány gejzíry, vulkány, mlhy, fontány a vodopády. Dětem je v aquaparku k dispozici mělký dětský bazén s vodním hřištěm, skluzavkami a tobogány, rozmanitými efekty a atrakcemi.

Po vyčerpávajících vodních radovánkách se můžete v Istralandii občerstvit v několika barech a restauracích, včetně samoobslužné. Dále jsou zde připraveny sportovní a zábavní programy, např. různé formy fitness, tanec, škola plavání a potápění, synchronizované plavání, taneční soutěže, turnaje v plážovém volejbale, animace, koncerty, párty, představení a slavnosti.

Aquapark je otevřen denně od 10:00 do 18:30 hodin. Celodenní vstupné pro dospělého je 140 kun a na půl dne (od 14:00 do 18:30 hodin) 110 kun. Děti do 140 cm výšky platí na celý den 110 kun a na půl dne 90 kun. Děti do 100 cm výšky mají vstup zdarma. Pro rodiny je připravené rodinné vstupné ve dvou variantách: 2 dospělí a 1 dítě za 350 kun na celý den a 270 kun na půl dne nebo 2 dospělí a 2 děti za 440 kun na celý den a 340 kun na půl dne. Slevy mají vozíčkáři a skupiny. Z istrijských letovisek jezdí do aquaparku autobusová doprava, která staví v Umagu, Novigradu, Poreče, Funtany, Vrsaru, Rovinje, Puly, Premantury a Rabacu. Cena zpáteční jízdenky je podle vzdálenosti od 35 do 115 kun za dospělého a od 20 do 85 kun za dítě od 2 do 12 let.

Více informací o aquparku najdete na stránkách: www.istralandia.hr

Aquapark v Poreči

Jeden z největších (7,5 hektarů) a nejmodernějších aquaparků v Evropě bude otevřen v květnu letošního roku a jeho kapacita bude 5 000 návštěvníků denně. Aquapark s názvem "Aquacolors" se nachází v Poreči, v blízkosti komplexů Plava a Zelena Laguna. Již název parku Aquacolors naznačuje, že je důraz kladen na barevnost areálu, atrakcí a různé barevné efekty. Velká pozornost je také věnována krajinné a parkové úpravě, jak v okolí parku, tak uvnitř ho.

Aquapark návštěvníkům nabídne dvanáct tobogánů a skluzavek (dlouhé 100 až 200 metrů), jedinečný Magicone, ale i Looping Rockets, Multislide, Free Fall, Uphill Navigatour, Black Hole, Rafting Slide, Turbolance a další. Polovina z nich se absolvuje na gumových člunech, zbývající polovina jsou tzv. body slide. Nechybí ani Lazy River, která jako vodní tok široký 3 metry a dlouhý 500 metrů povede v četných zákrutech celým parkem. V centru parku je na ploše 2 700 m²  obrovský bazén s umělými vlnami. Vedle vodních radovánek jsou zde i další zajímavé volnočasové aktivity. V blízkosti velkého bazénu a líné řeky budou plochy ke slunění s lehátky a slunečníky, sportovní část s terénem pro plážový volejbal, boxerský ring, rodeo býk, surf simulátor, vodní fotbal, trampolíny a další.

V centru parku "Aquacolors" se nachází velká fast food restaurace se zastřešenou terasou, návštěvníkům dále poslouží restaurace s obsluhou, pizzerie, kavárny, cukrárny a prodejny.

Celodenní vstupné pro dospělého stojí 185 kun, pro děti do 15 let a studenty do 26 let 145 kun. Rodinná vstupenka (rodiče a 2 děti do 15 let) stojí 580 kun. Děti do 6 let vstupné neplatí. Půldenní vstupné za dospělou osobu je za 135 kun, za osobu se slevou 100 kun a rodinná vstupenka bude stát 390 kun. V ceně vstupného je zahrnuto použití všech atrakcí. Parkoviště aquaparku přijme na 500 osobních aut a 13 autobusů, k dispozici bude i pomocné parkoviště s kapacitou 650 aut.

Od 16. května do konce června a v září bude aquapark v provozu od 10:00 do 18:00 hodin. V hlavní sezóně (od 1. července do 31. srpna) bude aquapark otevřen od 10:00 do 20:00 hodin. 

Aquapark v Dalmácii

V roce 2013 byl otevřen aquapark Solaris u stejnojmenného hotelového komplexu u Šibeniku v Dalmácii. Ten se nachází u Rodinné pláže (Solaris Family Beach) mezi hotely Andrija a Jakov. Magický aquapark nabízí vzrušující a nezapomenutelný únik od každodenních starostí.

Na ploše 7 800 m² nabízí široké spektrum atrakcí, her a programů pro dospělé i děti. Na návštěvníky tu čeká šest toboganů a skluzavek, z nichž některé dosahují výšky 13,5 metru, vodopády, trysky, vířivky, líná řeka (lazy river), kdy "stečete" v komfortních trubkách dolů, do bazénu. Pro nejmladší děti jsme přizpůsobili část vodní magie. (Děti do 6 let musí být v doprovodu rodičů nebo dospělé osoby.).

Aquapark má jedinečný design v pirátském stylu a zahrnuje širokou škálu rodinných a společenských aktivit, her a kuriozit, které jsou určeny především pro děti všech věkových kategorií, ale i pro dospělé. 

Solaris Aquapark je otevřen od druhé poloviny dubna do konce září. Od otevření do 31. května a od 16. září až do uzavření je vstupné pro děti do 3 let zdarma, děti ve věku 3 až 6 let zaplatí 40 kn a osoby od 6 let zaplatí 70 kn za celý den. Od 1. června do 15. září je vstupné pro děti do 3 let také zdarma, děti ve věku od 3 do 6 let zaplatí 70 kn a osoby od 6 let zaplatí 100 kn za celý den. V aquaparku si také můžete pronajmout skříňky.

Více informací na: www.solaris.hr