Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

2. 2. 2015

Jaké novinky vás čekají v roce 2015 v Chorvatsku?

I letos se předpokládá, že bude Chorvatsko jednou z nejnavštěvovanějších letních dovolenkových destinací. Proto vám nabízíme první souhrn novinek pro sezonu 2015, na které se můžete v této oblíbené zemi těšit.

I letos se předpokládá, že bude Chorvatsko jednou z nejnavštěvovanějších letních dovolenkových destinací. Proto vám nabízíme první souhrn novinek pro sezonu 2015, na které se můžete v této oblíbené zemi těšit. Jedná se o nové dálniční úseky, větší počet leteckých linek, zrenovované cyklostezky, kempy s čistým zázemím nebo ekologický způsob bydlení tzv. „lifestyle“ turismus.

Motoristům přinášíme informaci o tom, že se v roce 2015 mohou těšit na nové úseky silnic. Pokud se letos vydáte na Istrii autem, jistě vás mile překvapí nové silniční úseky. Zdejší vylepšený systém dálnic a rychlostních silnic umožní o poznání pohodlnější a rychlejší cestu do istrijských letovisek.

Pro turisty letící na dovolenou k moři letadlem bude připraven větší počet přímých leteckých spojů. Návštěvníci ze západních Čech přivítají pravidelnou linku z Mnichova do Dubrovníku, která bude létat pětkrát v týdnu. Také přibude více leteckých linek z Prahy do Splitu a Zadaru.

Kromě "klasické" dovolené, kdy si ji užíváte na pláži nebo po výletech, si můžete vyzkoušet i stále oblíbenější „lifestyle“ turismus, který se i Chorvatsku začíná rozšiřovat. Bydlení si můžete zajistit v některém ekologickém venkovském stavení (převážně na Istrii) a vyzkoušet si tak na vlastní kůži každodenní práci na farmě.

Jiným, netradičním, zůsobem trávení dovolené je i „robinsonská“ turistika v okolí Zadaru, na ostrově Murtrer nebo na Kornatských ostrovech. Zabydlíte se v původních kamenných domech, kde je pouze plynový vařič a pitná voda. Jinak zde není elektřina, tekoucí voda ani další moderní vymoženosti, na které jsem již běžně zvyklí. Denně si můžete vylovit určitý počet ryb a zbytek jídla vám doveze zásobovací loď.

I pro sportovní nadšence jsou v Chorvatsku připraveny novinky. Můžete se těšit na nová golfová hřiště v Záhřebu, na Istrii nebo na Brijunech. Další bonusem jsou i vylepšené cyklotrasy například v pohoří Učka, dále na Gorský Kotar, přes Vinodol na pohoří Velika Kapela atd.

Chorvatští provozovatelé v celé zemi vychází vstříct i návštěvníkům klasických kempů, proto kladou důraz především na kvalitu (čisté a dobré sociální zařízení, více služeb, restaurace, atd.) a ne na kvantitu jako v minulosti. Hoteliéři zase vylepšují svá zařízení o nabídku wellnes, masáží a dalších beauty služeb.


Podobné články: