Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

19. 5. 2023

Chorvatsko je ráj pro milovníky zmrzliny

Chorvatsko je zemí s bohatou kulinářskou tradicí a nejinak je tomu i v případě zmrzliny. Pokud se chystáte na dovolenou do této krásné země, určitě si nenechte ujít jejich lahodné zmrzliny.

Při navštěvě Chorvatska nezapoměňtě ochutnat místní zmrzlinu
Při navštěvě Chorvatska nezapoměňtě ochutnat místní zmrzlinu

Chorvatsko je zemí s bohatou kulinářskou tradicí a nejinak je tomu i v případě zmrzliny. Pokud se chystáte na dovolenou do této krásné země, určitě si nenechte ujít jejich lahodné zmrzliny.

Chorvaté jsou výborní v přípravě zmrzliny s ovocem. Díky bohatému stromoví a slunci, které na ně pálí, jsou plody sladké a šťavnaté. Není proto divu, že zmrzlina s ovocem patří mezi nejoblíbenější druhy v Chorvatsku. Mezi nejčastěji používané ovoce patří třešně, meruňky, jahody, borůvky a hrozny.

Dalším velmi oblíbeným druhem je zmrzlina s jogurtem. Je příjemně osvěžující a má nižší obsah tuku. V Chorvatsku se jí říká "jogurt" a je velmi populární pro své vlastnosti, které pomáhají trávení. Tato zmrzlina je často doplněna o ovoce nebo ořechy, které jí dodávají další chuť.

Proč byste se měli těšit na chorvatskou zmrzlinu? Jednoduše proto, že je opravdu skvělá. Chorvatské zmrzliny jsou velmi kvalitní a jsou vyráběny z místních surovin. To znamená, že si můžete být jisti, že dostanete zmrzlinu, která má opravdu autentickou chuť.

Děti mají nejraději zmrzlinu s ovocem. Na pláži najdete mnoho stánků a obchodů se zmrzlinou, které nabízejí různé druhy a příchutě. Kvalitní zmrzlináře ale naleznete prakticky po celém Chorvatsku.

Zajímavým místem pro milovníky zmrzliny je město Trogir. Zde najdete mnoho obchodů s ručně vyráběnou zmrzlinou, která je vyrobená ze surovin z místních farem. Trogirské zmrzliny jsou velmi oblíbené a získaly i různá mezinárodní ocenění.

V Chorvatsku se také můžete těšit na zmrzliny s netradičními příchutěmi, jako je například olivový olej, balsamikový ocet nebo i byliny jako bazalka, rozmarýn nebo máta. Tyto druhy zmrzliny jsou velmi populární a jsou často označovány jako "gurmánské zmrzliny".

Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko a ochutnat jejich zmrzliny, měli byste si také všimnout prezentace. Jsou vystavovány v krásných pohárech a misky a jsou často zdobeny čerstvým ovocem a sypané různými ozdobami.

Další zajímavostí v Chorvatsku jsou "ledové hory", což jsou obří kopce zmrzliny, které jsou často ozdobeny ovocem, sypané kakaem nebo ozdobené dalšími ingrediencemi. Tyto ledové hory jsou oblíbené především u dětí a jdou s nimi dělat hezké fotografie, takže si je rozhodně nenechte ujít.

V Chorvatsku je také mnoho míst, kde si můžete vychutnat zmrzlinu s krásným výhledem na moře nebo na historické památky. Například v Dubrovníku najdete mnoho zmrzlinářů, kteří prodávají zmrzlinu v historickém centru města a vy si ji můžete vychutnat s výhledem na krásné hrady a památky.

Obecně lze říci, že zmrzliny v Chorvatsku jsou vynikající a jsou zde velmi oblíbeným dezertem. Pokud navštívíte Chorvatsko, určitě je ochutnejte. Vyberte si některý z krásných výhledů a užijte si tento lahodný dezert s pocitem, že jste objevili něco skutečně autentického.


Podobné články: