Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

28. 1. 2015

Hledáte nejlevnější dovolenou v Chorvatsku?

Přemýšlíte, že vyrazíte na letní dovolenou do Chorvatska? Poradíme vám osvědčený tip, jak nejvíce ušetřit. Letní dovolená v Chorvatsku může být cenově velmi výhodná...

Přemýšlíte, že vyrazíte na letní dovolenou do Chorvatska? Poradíme vám osvědčený tip, jak nejvíce ušetřit. Letní dovolená v Chorvatsku může být cenově velmi výhodná, a tedy dostupná téměř pro všechny. I vy se můžete v létě ocitnout na jadranském pobřeží a užít si koupání či potápění v moři, opalování na krásných oblázkových plážích a ochutnáte skvělou chorvatskou kuchyni s čerstvými mořskými plody a lahodným vínem.

Všechny cestovní kanceláře již vydaly katalogy na novou letní sezónu 2015 a nabízí pro své klienty osvědčené a oblíbené turistické destinace v Chorvatsku, ale i mnoho novinek. Cenově nejvýhodněji vás určitě vyjdou tzv. First Minute nabídky, díky nimž můžete na vaší dovolené ušetřit i několik tisíc, ale především si můžete vybrat široké a nepřebrané nabídky cestovní kanceláře.

Hlavní předností těchto First Minute nabídek je výrazné cenové zvýhodnění. Čím dříve si dovolenou objednáte, tím nižší konečnou cenu za dovolenou zaplatíte. Rozhodně jsou tyto nabídky výhodnější, než čekání na "Last minute". Jednak cenově, například při objednávce šest měsíců před nástupem na dovolenou, dosahují slevy až 8% z celkové ceny (předem musíte zaplatit zálohu). Nabídky First Minute na rok 2015 budou většinou odstupňovány podle termínu nákupu. Nevýhodnější je nákup dovolené ještě do konce roku 2014 (slevy jsou obvykle do konce března). Další slevy se týkají seniorů a dětí, některé jsou do tří let úplně zdarma. Další výhodou First Minute je, že máte široký výběr z různých destinací, hotelů, apartmánů a dalších výhod. Pokud budete čekat na tzv. Last Minute máte daleko menší výběr atraktivních letovisek a také se většinou nabízejí méně kvalitní ubytovací prostory. 

Pokud do poslední chvíle netušíte, kam pojede na dovolenou, nevadí. I tak se dá hodně ušetřit. Zajímavých cen docílite i v akcích „Last Minute“, to znamená zakoupení zájezdu na poslední chvíli. Další variantou, jak ušetřit je, vydat se na dovolenou mimo hlavní sezónu, v červnu nebo září. Počasí se neobávejte, v Chorvatsku je teplo (kolem 28°C) i v tyto měsíce a pokud se rozhodnete pro září, tak i moře je hezky vyhřáté někde má i 26°C. Tak například na Makarské riviéře můžete strávit krásnou desetidenní dovolenou v hotelu či apartmánu bez stravování za cenu kolem tří tisíc korun na osobu. Stravování a cestu autobusem si pochopitelně můžete dokoupit.

Řada cestovních kanceláří se na pobyt u jadranského pobřeží specializuje a ochotně vám pomohou s výběrem vhodné lokality a hlavně levného ubytování. Doporučujeme sledovat nabídky na internetu, protože ty bývají cenově nejvýhodnější. Nikdy neberte první nabídku, raději se podívejte na jinou cestovní kancelář, některá může mít ještě výhodnější ceny. Takto můžete ušetřit nemalé peníze a strávit překrásnou dovolenou v Chorvatsku i za mnohem méně, než za sedm tisíc korun. 


Podobné články: