Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

28. 1. 2015

Cestovat do Chorvatska autobusem, proč ne?

Když se doma rozhodnete jet na dovolenou do Chorvatska autobusem, většině se vybaví buď film Účastníci zájezdu, a pokud cestuje více rodin nebo známých, tak film Slunce, seno, erotika.

Když se doma rozhodnete jet na dovolenou do Chorvatska autobusem, většině se vybaví buď film Účastníci zájezdu, a pokud cestuje více rodin nebo známých, tak film Slunce, seno, erotika. Při cestování autobusem se naskýtá spousta humorných zážitků s kolektivem neznámých lidí nebo s kamarády. Tak či tak mají všichni po pár hodinách dojem, že se již dobře znají.

I výše napsané může být jedním z mnoha důvodů, proč cestovat do Chorvatska autobusem. Poznáte nové lidi, kteří se postupem času mohou změnit v trvalé přátele nebo ještě v něco mnohem více.

Pokud jste již dlouho autobusem necestovali a obzvlášť ne dlouhé trasy, tak se opravdu nemusíte ničeho obávat. Dnešní autobusy jsou velice moderní, pohodlné, takže obvyklá doba kolem deseti hodin se vám nebude zdát tak dlouhá. Autobusy jsou totiž velmi komfortní, jsou vybavené polohovatelnými sedadly, DVD přehrávačem, osvětlením, toaletou i chladničkou na nápoje. 

Hlavní výhodou cestování autobusem je fakt, že oproti cestování vlastním autem, se nemusíte o nic starat. Nemusíte promýšlet nejvhodnější či nejrychlejší trasu, shánět si informace o objížďkách, uzavírkách, dálničních známkách a o jiných komplikacích. Přitom ve výsledku na tom budete stejně, jako byste jeli autem. Nepromarníte žádný čas v dopravních kolonách a ještě se můžete pokochat okolní krajinou. Velkým bonusem je skutečnost, na místo dojedete celkem odpočatí a ještě stihnete ranní kávu s výhledem na moře. 

V posledních pár letech se objevují zajímavé nabídky na dovolenou v Chorvatsku. Mezi ty novější patří i víkendové zájezdy zaměřené na koupání v Jadranu (jedná se většinou o Istrii a Kvarner, kde jste nejrychleji). Tento prodloužený víkend je skvělý, pokud si pořebujete rychle dobít baterky a nebrat si příliš mnoho volna v práci. Pro tento typ zájezdu je právě vhodné využít cestování autobusem. V pátek jednoduše nasednete do autobusu, podíváte se na nějaký film nebo se začtete do knížky a cesta vám tak rychle uteče. V sobotu a neděli se budete věnovat relaxaci, koupání a opalování. Večer strávíte třeba v příjemné restauraci na pobřeží, kde si objednáte čerstvou ruby a domácí chorvatské víno. V neděli v noci se domů vrátíte krásně svěží a s novými zážitky.


Podobné články: