Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 2. 2015

Kam pod stan do Chorvatska?

Chorvatské kempy na Jadranu jsou velmi častým cílem českých, ale i ostatních evropských turistů. Členitost chorvatského pobřeží, množství příhodných míst a tisíce ostrovů, to vše láká k vybudování nového kempu.

Chorvatské kempy na Jadranu jsou velmi častým cílem českých, ale i ostatních evropských turistů. Členitost chorvatského pobřeží, množství příhodných míst a tisíce ostrovů, to vše láká k vybudování nového kempu. V současnosti je v Chorvatsku 523 kempů, z nichž je 218 středně velkých a 305 malých. Jejich celková kapacita činí 240 000 osob. V minulosti se počet kempů stále rozšiřoval, ale v současnosti majitelé investují hlavně do jejich kvalitního zázemí a do obohacování nabídky o atraktivní programy a zážitky. Také se snaží sledovat potřeby a zvyky hostů, zjišťovat, o jaké nové služby a aktivity mají při svém pobytu zájem. 

Většina kempů je upravena a vybavena velmi skromně, ale v Chorvatsku jsou i "lepší" kempy. Mezi ty proslulé patří Baško Polje (2 km od Bašky Vody) na Makarské riviéře. Kemp je součástí stejnojmenného turistického komplexu, leží v krásném prostředí a v hustém borovicovém lese. Nachází se 300 m od moře a pláže jsou tu oblázkové. Hosté kempu mohou nerušeně využívat bohatou sportovně-rekreační nabídku komplexu. 

Mezi "luxusní" kempy patří i komfortní kemp Solaris Resort. Najdete ho 4 kilometry od Šibeniku (také 4 km od sjezdu z dálnice). Kemp leží na rovném terénu porostlém olivovníky a borovicemi a je součástí turistického komplexu. Místní pláž je betonová, kilometr dlouhá, pro vstup do vody se používají schody. V kempu je i menší zátoka s oblázky. Do vybavení kempu patří bazén s mořskou vodou a k větší relaxaci turistů je k dispozici i wellnes studio v nedalekém hotelu (vstup za mírný doplatek).

Nadstandardně vybavený je také Kemp Šimuni na západním pobřeží ostrova Pag. Můžete si sem přivést vlastní stan nebo si pronajmout bungalov, mobilní domek či apartmán. Kemp je zasazen do borovicového porostu, který sahá až na místní pláž. Ta je velmi pěkná, skládá se z hrubého písku a oblázků, a proto je vhodná pro malé děti. Kemp je vybaven parkovištěm, obchodem se smíšeným zbožím, restauracemi, dětským hřištěm, přípojkami na elektrický proud, bankomatem a dalšími službami.

Výhodou některých chorvatských kempů je možnost vzít s sebou na dovolenou (za poplatek) i domácího mazlíčka, ale na pláže je psům a kočkám vstup zakázán. Jsou však kempy, které mají i pláž pro zvířata.

Ve všech kempech si můžete postavit svůj stan, ale na hlavní sezónu doporučujeme rezerovovat si místo předem, protože oblíbené kempy mívají plno.


Podobné články: