Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

3. 3. 2015

Tipy na sportovní dovolenou v Chorvatsku

Když se řekne dovolená v Chorvatsku, většině z nás se vybaví povalování na pláži, dovádění v dětma ve vodě a relaxace. No prostě celková pohoda. Chorvatsko ale nabízí i aktivní odpočinek.

Když se řekne dovolená v Chorvatsku, většině z nás se vybaví povalování na pláži, dovádění v dětma ve vodě a relaxace. No prostě celková pohoda. Chorvatsko ale nabízí i aktivní odpočinek, kdy se můžete věnovat svému oblíbenému sportu, od těch vodních (potápění, šnorchlování, podmořský rybolov, surfování, jachting nebo sportovní rybaření) přes "klasické" (fotbal, tenis, volejbal, ping pong, kuželky,...) až po netradiční horolezectví

Chorvatsko nabízí pro milovníky cyklistiky zajímavé terény, od lehčích až po náročné. Nejvíce se jich nachází na ostrovech (předevšém Brač, Hvar), kde jsou nejhezčí cyklotrasy a méně frekventované komunikace. Informační centra na většině ostrovů znají místní terény a nabídnou vám i mapy, podle kterých si můžete volit vhodné trasy, abyste si jízdu užili i s krásným přírodními sceneriemi. V Chorvatsku platí pro cyklisty mladší 14 let, že musí mít doprovod osoby starší 16 let. Do 16 let je také při jízdě na kole povinná bezpečnostní přilba.

Velmi populárním chorvatským sportem je kromě fotbalu také tenis. Především v Dalmácii můžete hrát tenis skoro celý rok. Většina velkých tenisových komplexů se nachází ve sportovních centrech turistických destinací, jako např. v Bolu na ostrově Brač, v Umagu nebo v dalších městech na Istrii. Mnoho hotelů a kempů v oblíbených letoviscích nabízí své vlastní kurty, často vybavené večerním osvětlením.

Chorvatsko také nabízí krásné terény pro turistické túry. Při pobřeží vedou značené turistické stezky (lungo mare), ze kterých jsou úchvatné výhledy na moře, zátoky a ostrůvky. I chorvatské vnitrozemí nabízí mnoho možností pro pěší turisty. Velmi krásné trasy jsou například v národním parku Paklenica, kde jsou i vhodné horolezecké terény. Pro náročné turisty je mnoho obtížných a lehčích tras v pohoří Velebit. Dalším navštěvovaným pohořím je Biokovo na Makarské rivieře, které skýtá mnoho tras, jenž jsou ovšem většinou dlouhé a náročné.

Také jízdě na koni se můžete v Chorvatsku věnovat. Jedna z příležití je například v jezdecké školeSplitu, na severu lesního parku Marjan. Pro začátečníky je k dispozici učitel, který vás bude provázet a dohlížet na vaši bezpečnost. Také v Umagu na Istrii se nachází jezdecké středisko Katoro-Juricanija, jenž pořádá kurzy jízdy na koni. Zkušeným jezdcům koně půjčí i na delší vyjížďky do volné přírody


Podobné články: