Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

13. 3. 2015

Kam za "pískem" do Chorvatska

Chorvatské pobřeží je velmi členité a turistům nabízí kromě čistého a průzračného moře, také rozmanité druhy plážíJadran, který oplývá četnými ostrovy, zátokami a útesy, ukrývá většinou kamenitéoblázkové pláže ale i písečné pláže.

Chorvatské pobřeží je velmi členité a turistům nabízí kromě čistého a průzračného moře, také rozmanité druhy pláží. Jadran, který oplývá četnými ostrovy, zátokami a útesy, ukrývá většinou kamenité, oblázkové pláže nebo betonová mola. Výjimkou nejsou ani písčité pláže, kterých je v Chorvatsku celkem dost. Najdete zde nepřeberné množství pláží a některé jsou stále ještě neobjevené. My vám představíme deset oblíbených písečných pláží napříč Chorvatskem.

Na poloostrově Istriia v Medulinu najdete písečnou pláž Bijeca, která je dlouhá 1 km. Její výhodou je, že ji stíní četné stromy, jenž poskytují přírodní úkryt proti slunci. Mírný vstup do moře je ideální pro rodiny s dětmi.

U městečka Lopar na ostrově Rab se nachází Rajská pláž, která je dlouhá 1,5 km a díky křišťálově čistému a mělkému moři je ideální pro neplavce a rodiny s dětmi. Na pláži nechybí sprchy, restaurace, bary a různá sportovní hřiště.

V okolí města Crikvenica se nalézá mnoho písečných pláží, jenž patří k nejznámějším chorvatským plážím, kde můžete provozovat všechny vodní sporty a aktivity ve stylu plážového volejbalu, minigolfu apod.

V severní části ostrova Dugi otok, v blízkosti Veleli Ratu leží písečná pláž Saharun dlouhá 800 m. Je obklopena borovým lesem z jedné strany a úžasně čistým mořem z druhé. Její velkou výhodou je, že zde není ani mnoho turistů.

V blízkosti Zadaru se nachází městečko Zaton, které nabízí písečnou pláž s tobogany a skluzavkami.  Zdejší moře velmi čisté a pláž vyniká upraveností pro osoby s tělesným postižením. V okolí pláže je zábavní park pro děti a restaurace. Kousek od Zadaru leží také pláže Sabunike, které se táhnou v délce několika kilometrů.

V nejhlubší části skryté zátoky najdete písečnou pláž Crvenou luku. Situována je poblíž oblíbeného letoviska Biograd na moru. Pláž je přístupná pěšky z Kumenatu nebo lodí. Její severní část je vyhrazena nudistům.

Na ostrově Murter se nachází oblíbená písečná pláž Slanica, která patří k nejlepším v celém Chorvatsku, proto je vyhledávána rodinami s malými dětmi. V její blízkosti je i příjemný kemp, kde se můžete ubytovat.

Krásné písečné pláže se táhnou v úzkém pruhu od Dugi Ratu a Duće až k městečku Omiši. Čistě přírodní a mělké písečné pláže jsou zde proto, že zde ústí do moře řeka Cetina, která vyplavuje písek. I díky tomu je zde voda truchu chladnější než v jiných destinacích. Místo je ideálním pro pobyt s malými dětmi. Omišská pláž získala i vyznamenána tzv. Modrá vlajka. 

Nejznámější chorvatskou pláží je Zlatni rat v městečku Bol na ostrově Brač, která je symbolem a námětem mnoha pohlednic a obrázků z této země. Zajímavostí je, že pláž mění svůj tvar v závislosti na větru a mořských proudech. Na moři kolem pláže jsou vhodné podmínky pro windsurfing.

Ve městě Lumbarda na ostrově Korčula se nachází jedna z nejkrásnějších pláží, Vela Pržina. Leží v zátoce obklopené vinicemi.


Podobné články: