Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

5. 5. 2015

Jachting v Chorvatsku

Užít si a poznávat Chorvatsko z mořské hladiny je určitě nezapomenutelný zážitek pro každého turistu. Moře této země je plné roztroušených ostrovů a útesů, a proto nabízí jedinečné zážitky z plavby. Chorvatské pobřeží je dlouhé 5 835 km a tak můžete při plavbě podél něho objevovat různá zákoutí a taje.

Užít si a poznávat Chorvatsko z mořské hladiny je určitě nezapomenutelný zážitek pro každého turistu. Moře této země je plné roztroušených ostrovů a útesů, a proto nabízí jedinečné zážitky z plavby. Chorvatské pobřeží je dlouhé 5 835 km a tak můžete při plavbě podél něho objevovat různá zákoutí a taje. Chorvatsko nabízí obrovskou výzvu nejen pro jachtařské nadšence.

Jsou dvě možnosti, jak poznávat krásy Chorvatska. První je pronajmutí jachty třeba i s kapitánem a plout podél jaderského pobřeží. Cena je při plném obsazení lodi stejná asi jako dovolená ve středně drahém hotelu. Druhá varianta je, že vlastníte loď, kterou si do Chorvatska buď dopravíte sami na závěsném zařízení za autem, nebo loď pošlete vlakem.

Předpisy pro plavbu zahraničních plavidel a jachet upravuje vládní nařízení, proto je dobré ho znát. Každá loď také musí mít svoji nálepku, která potvrzuje způsobilost posádky. Další náležitosti si doporučujeme zjistit na příslušných úřadech, napřiklad na české státní plavební správě.

V Chorvatsku je více než 50 oficiálních marin, které mají potřebné technické zázemí. Po výstupu z lodi na pevnou zem dostanete vše potřebné pro ještě větší potěšení z plavení po chorvatském moři v podobě údržby lodi apod. V jachtařských přístavech zakotvíte svoji loď a pak můžete prozkoumávat velká města, městečka, přírodní rezervace či malé ostrovy a pochutnávat si na gastronomických delikatesách v restauracích na chorvatském pobřeží. Určitě si nenechte ujít krásné chorvatské ostrovy Krk, Rab, Pag, Brač, HvarKorčula nebo města PuluRijeku, Zadar, Split, které Vám nabízí krásné památky a místa k odpočinku.

Plavení se po Jaderském moři patří k těm nejhezčím zážitkům, protože zdejší moře patří mezi nejčistší a okamžitě vás zaujme svou průzračností. Na některých místech je Jadran průzračný až do hloubky 56 metrů. Jeho hloubka je na severu kolem 50 metrů a na jihu klesá do hloubky neuvěřitelných 1 300 metrů. A také je poměrně teplé, neboť se jeho teploty v letních měsících pohybují od 22 do 26 °C. 


Podobné články: