Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

11. 8. 2015

Ve Vodici platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Město Vodice v severní Dalmácii se chce výrazněji zaměřovat na rodinnou turistiku, a proto bojuje s alkoholem a s ním spojenými nepořádky a hlukem. Před sezónou vydalo vedení Vodice vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích města.

Ve Vodici platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti
Ve Vodici platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Město Vodice v severní Dalmácii se chce výrazněji zaměřovat na rodinnou turistiku, a proto bojuje s alkoholem a s ním spojenými nepořádky a hlukem. V centru města (v malém přístavišti, ve velkém přístavu, u autobusového nádraží a pošty, v parku na Náměstí knížete Branimira) se řadu let shromažďovali ve večerních hodinách mladí turisté i místní mládež a hlučně se posilovali alkoholem před noční zábavou v barech či na diskotékách a zanechávali po sobě nepořádek a odpadky. Ve velké míře tím poškozovali image Vodice jako klidného letoviska.

Před sezónou vydalo vedení Vodice vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích města, a to pod pokutou 500 kun. Tímto počinem chce vymýtit alkohol z veřejných míst, kde jsou také umístěny informační tabule s novou vyhláškou. Pořádková služba města bude dbát na její dodržování.

Radnice ví, že tento dlouholetý nešvar nebude jednoduché odstranit a mládež si bude hledat nová místa, kde by mohla konzumovat alkohol a scházet se. Město chce za každou cenu zabránit mladým v poškozování obrazu a dobré pověsti Vodice. Jestli bude tažení proti opilé mládeži úspěšné, rozhodne až vytrvalost a trpělivost, s jakými bude město své nařízení realizovat. 


Podobné články: