Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

28. 8. 2015

Navštivte v Punatu na ostrově Krk Podmořský pirátský park

Chtěli byste si zpestřit svoji dovolenou na ostrově Krku? Vydejte se do zdejšího Podmořského pirátského parku, který se nachází v jihozápadní části Punatu, u oblázkové pláže Punta DebijPři jeho návštěvě můžete nahlédnout do podmořského světa a najít podmořský poklad

Navštivte v Punatu na ostrově Krk Podmořský pirátský park
Navštivte v Punatu na ostrově Krk Podmořský pirátský park

Chtěli byste si zpestřit svoji dovolenou na ostrově Krku? Vydejte se do zdejšího Podmořského pirátského parku (Podvodni gusarski park), který byl nově otevřen v loňském roce. Park se nachází v jihozápadní části městečka Punat, u oblázkové pláže Punta Debij. Při jeho návštěvě můžete nahlédnout do podmořského světa a najít podmořský poklad. A to nemusíte být zkušeným potápěčem s patřičnou výstrojí, vlastně k tomu nemusíte umět ani plavat.

Podmořský pirátský park nabízí příležitost zažít stejný pocit jako je při objevení podmořského „pokladu“ starých pirátů. Zároveň se seznámíte s podmořským světem a kulturním dědictvím ostrova Krku a Kvarneru. Expozice parku se skládá ze sedmi exponátů, které svědčí o bohaté historii ostrova a oblasti. Ty jsou umístěny na mořském dně v hloubce tři až pět metrů. Zároveň se počítá s tím, že expozice bude každoročně doplňována o výstavy fotografií a exponátů, jež představují ostrov Krk a Chorvatsko.

Návštěvníkovi je při vstupu na jeho "výpravu" do podmořského parku zapůjčena těžká helma, taková, jakou používali kdysi potápěči. Chodí po mořském dně mezi jednotlivými exponáty a mezi nimi hledá poklad. Proto stačí, když si s sebou vezmete plavky, ručník a touhu po odhalování neznámých vod. Při výpravě za pirátským pokladem návštěvníky doprovází zkušený průvodce, který se stará také o bezpečnost. 

Podmořský park je jedinečnou atrakcí, kterou si mohou vyzkoušet všichni milovníci podmořského světa za doprovodu zkušeného průvodce.


Podobné články: