Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

14. 10. 2015

V říjnu na dovolenou do Chorvatska? Jih země si užijete.

Chladné, deštivé a sychravé počasí a dlouhé večery nám oznamují, že přichází podzim. Kdo v těchto zamračených dnech nezatouží po procházce na pláži? Vydáte-li se do Chorvatska na dovolenou v říjnu a to konkrétně na jih, počasí je zde celkem stále. 

V říjnu na dovolenou do Chorvatska? Jih země si užijete.
V říjnu na dovolenou do Chorvatska? Jih země si užijete.

Chladné, deštivé a sychravé počasí a dlouhé večery nám oznamují, že přichází podzim. Kdo v těchto zamračených dnech nezatouží po procházce na pláži? Vydáte-li se do Chorvatska na dovolenou v říjnu a to konkrétně na jih, počasí je zde celkem stále. Slunce má i v tuto roční dobu slušnou sílu a pro otužilce je i moře teplé (kolem 18 °C). Nyní, mimo sezónu, mnoho cestovních kanceláří nabízí výhodné zájezdy, tzv. last minuty, které jsou opravdu "za hubičku". Další výhodou podzimního Chorvatska je skutečnost, že pláže, hotely a pensiony a větší města nejsou plné turistů jako v sezóně.

Podzimní Chorvatsko je naprosto odlišné, než jej známe z letních dovolených. Je to ideální doba na výlety a poznávání místní kultury. Chorvatsko je teď klidné, žádné přeplněné ulice ani pláže s davy turistůCeny v restauracích jsou nižší a ubytovací kapacity volnější. Pokud se tedy rozmýšlíte, zda se vydat ještě letos do Chorvatska, neváhejte a vyzkoušejte podzimní dovolenou plnou výletů a zážitků. V této době vám doporučujeme vyrazit do Dubrovníku a jeho okolí, který žije v podstatě po celý rok a navíc nabízí spoustu možností pro výlety, kulturních zážitků i relaxaci.

Počasí v Chorvatsku je na podzim sice proměnlivější, proto doporučujeme rozhodovat se pro dovolenou jen pár dní před odjezdem a sledovat zprávy o počasí. V říjnu se teploty pohybují v rozmezí od 18 - 21 °C. Nejteplejším ostrovem je Vis, kde se v říjnu pohybuje průměrná teplota kolem 18,3 °C. Teplo vám bude i v historickém městě Dubrovníku, kde se průměrná teplota pohybuje v tomto období kolem 17,4 °C.

V Dubrovníku jsou během celého roku turisté, jsou zde otevřené restaurace, obchody se suvenýry, památky a pořádají se kulturní akce. Jinak si zde můžete užívat procházky v úzkých a křivolakých uličkách Starého města až dosytosti. Vydejte se na krásné chráněné hradby, uvnitř kterých se nachází množství architektonických skvostů - Knížecí palác, Onofriova kašna, gotický palác Sponza, či františkánský klášter se starobylou lékárnou.

Až vás unaví procházky po památkách, osvěžení naleznete v podmořském světě. Jedná se o prohlídkový okruh s akvárii a mnoha mořskými živočichy, se kterými se můžte potkat při koupání, anebo jsou před vašimi zraky skryti hluboko v moři.

Pokud vás přestane bavit Dubrovník, udělejte si výlet do krásného města Korčula na stejnojmenném ostrově, mající staletou tradici. Tady si nenechejte ujít populární rytířskou hru s meči Morešku. Představení se pravidelně pořádají na letní scéně pod hradbami (1.6. - 31.10.).


Podobné články: