Reklama
Apartmány v Chorvatsku

Nejnovější články

Ostrov Šolta jedno z nejlepších míst pro dovolenou

1. 2. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Americký časopis Travel Leisure zabývající se cestováním doporučuje každým rokem svým čtenářům nejlepší místa pro jejich dovolenou Mezi tyto "skvělé" destinace se řadil i chorvatský ostrov Šolta.


Chorvatsko láká na nový turistický spot

2. 1. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Chorvatské turistické sdružení představilo na veletrhu World Travel Market (WTA) v Londýně, který probíhal v listopadu 2017, nový spot: Croatia Full Of Life (Chorvatsko plné života). Po jeho shlédnutí byste se nejraději sbalili a...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Jaké výhody přináší dovolená v Chorvatsku?

10. 1. 2017 - Chorvatsko-manie.cz

Přemýšlíte, kam se vydáte na letní dovolenou? Chtěli byste k moři? Pokud ano, můžete využít široké a rozmanité nabídky chorvatských letovisek. Dovolená v této zemi má několik výhod oproti jiným destinacím.

Už přemýšlíte, kam se vydáte na letní dovolenou? Chtěli byste k moři? Pokud ano, můžete využít široké a rozmanité nabídky chorvatských letovisek a vyrazit s rodinou k Jadranu. Dovolená v této zemi má několik výhod oproti jiným destinacím. Nabízí totiž nejrůznější aktivity od sportování až po umělecké vyžití, z nichž si vybere opravdu každý. 

Zároveň roste i obliba tzv. kombinované dovolené. Čím dál více turistů si rezervuje ubytování přímo v hotelích či apartmánech na pobřeží a do blízkého i vzdálenějšího okolí se vydává na zajímavé výlety. Tento druh dovolené v sobě kombinuje jak užívání si radovánek u moře, tak různé sportovní (turistika do hor, výlety po národních parcích, rafting, atd.) nebo kulturní aktivity (návštěva zajímavých památek, koncertů, výstav, atd.).

Moře u Splitu, střední Dalmácie, Chorvatsko

Výhody dovolené v Chorvatsku oproti jiným zemím

  1. Blízkost Chorvatska – cesta do Chorvatska vlastním autem zabere jen pár hodin (8-12 hodin) podle toho, jak daleko míříte. Díky novým dálnicím se tato doba skutečně zkrátila téměř na polovinu času (vzdálenosti z Prahy a Brna).
  2. Cestování autem – většina turistů vyráží k Jadranu po “vlastní ose”, čili cestují svým autem. Největší výhodou je fakt, že pokud naplníte auto, vyjde vás cesta velmi levně. Dalším benefitem jeskutečnost, že jste pánem svého času a můžete si dovolenou naplánovat podle toho, jako vám to vyhovuje.
  3. Výběr letovisek – v Chorvatsku najdete velmi rozmanitou nabídku letovisek a navíc má velmi členité pobřeží a téměř 1 000 ostrovů. V této různorodosti si můžete vybrat jak velmi živá a rušná letoviska (MakarskaVodiceBiograd na MoruBol apod.), tak vesničky a letoviska mimo dosah civilizace. K oblíbeným patří také chorvatské ostrovy (MurterKrk, Pag, Hvar atd.), kde najdete od všeho trochu.
  4. Turistický komfort – v posledních letech zvýšilo Chorvatsko kvalitu veškerých služeb a ubytování. Nyní si zde najdou své i náročnější turisté. Renovovaly se staré hotelové komplexy (především na Istrii)  a také po celém pobřeží vyrostly nové turistické komplexy (i s pěti hvězdičkami), hotely a wellness centra, která leží přímo u moře.
  5. Rozmanitost přírody – Jaderské moře patří k nejčistějším v celém Středomoří. U pobřeží totiž nenajdete žádné továrny a jiné průmyslové podniky. Přímořské klima, zajímavá pohoří, oblázkové a písečné pláže, krásné zátoky, průzračné a čisté moře jsou dobrými předpoklady pro ideální letní dovolenou.
  6. Možnosti aktivní dovolené – svou letní dovolenou můžete prožít také aktivně. Nově se v Chorvatsku vybudovali cyklostezky (především na Istrii a Středodalmatských ostrovech. Najdete zde vynikající podmínkypředevším pro vodní sporty, jako je potápění, jachting, windusrfing atd. Na své si přijdou také milovníci turistiky (osm národních parků, pohoří Biokovo atd.).
  7. Snadná domluva – Chorvatština je slovanský jazyk a podobný tomu našemu. Navíc mnoho Chorvatů ovládá základy českého a slovenského jazyka. Většina místních z přímoří ovládá také německý a anglický jazyk.

Právě tyto klady hrají velkou roli při výběru letní dovolené u moře. Každoročně do Chorvatska vyráží okolo 800 000 českých turistů a mnoho z nich se sem každoročně rádo vrací.