Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 2. 2016

Nejlepší chorvatské kempy vyhodnocené za rok 2015

Chorvatsko je v poslední době jednou z nejžádanějších destinací pro kempování v Evropě. Stále se zde zvyšuje počet návštěvníků, kteří oceňují kouzlo kempování v krásné přírodě u čistého moře, doplněné bohatou turistickou nabídkou. Na konci října loňského roku probíhal 9. kongres chorvatského kempingu, jenž se konal v letovisku Biograd na moru. Na tomto zasedání byla udělena ocenění nejlepším chorvatským kempům za rok 2015.

Nejlepší chorvatské kempy vyhodnocené za rok 2015
Nejlepší chorvatské kempy vyhodnocené za rok 2015

Chorvatsko je v poslední době jednou z nejžádanějších destinací pro kempování v Evropě. Stále se zde zvyšuje počet návštěvníků, kteří oceňují kouzlo kempování v krásné přírodě u čistého moře, doplněné bohatou turistickou nabídkou. Výborně vybavené kempy se v Chorvatsku nacházejí jak u moře, tak ve vnitrozemí. Což dokázal 9. kongres chorvatského kempingu probíhající na konci října loňského roku, jenž se konal v letovisku Biograd na moru. Kongresu se zúčastnilo na 255 představitelů kempingové turistiky nejen z Chorvatska, ale i z ostatních evropských zemí. Na tomto zasedání byla udělena ocenění nejlepším chorvatským kempům za rok 2015.

V současnosti má Chorvatsko 278 kempů, jejichž kapacita představuje 23 % z chorvatských ubytovacích kapacit. V kempech se v prvních osmi měsících roku 2015 ubytovalo na 2,2 miliony turistů, kteří uskutečnili 14,9 miliony přenocování. To představuje nárůst o 4,3 %, resp. 3,2 % ve srovnání s předcházejícím rokem. Turisté v průměru strávili v chorvatských kempech 6,7 dne.

Udělované ocenění se jmenuje "Turistický květ – Kvalita pro Chorvatsko 2015" a má dvě podkategorie – kempy u moře a kempy ve vnitrozemí Chorvatska. Letos se kempem roku u moře a nositelem ocenění stal kemp StraškoNovalje na Pagu. Druhé místo připadlo naturistickému kempu ValaltaRovinje. Třetí místo si pak odnesl kemp Park Umag z Umagu.

Kempem roku ve vnitrozemí se stal kemp Turist Grabovac na území obce Rakovica, v těsné blízkosti národního parku Plitvická jezera. Druhé místo získal kemp Zagreb z osady Rakitje na území města Sveta Nedjelja a třetí pak kemp Slapić z osady Mrežnički Brig na území města Duga Resa.

V rámci kongresu byly uděleny a předány certifikáty "Ecocamping" stejnojmenného sdružení se sídlem v Německu. To propaguje kvalitní vedení a řízení kempu v souladu se zásadami udržitelného rozvoje a ekologie. Již v roce 2014 udělilo sdružení ocenění "Ecocamping" prvnímu chorvatskému kempu, a to kempu Glavotok na ostrově Krku. Letos toto ocenění získaly kempy KovačineCresu na stejnojmenném ostrově a Zaton v severodalmatském letovisku Zaton.


Podobné články: