Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 7. 2016

Budou letos v Chorvatsku hrozit problémy s ubytováním?

Čeští turisté patří dlouhodobě v Chorvatsku mezi pět nejpočetnějších návštěvníků ze zahraničí. Poptávka po Chorvatsku bude letos o něco vyšší, odhaduje se okolo 10 %.

Budou letos v Chorvatsku hrozit problémy s ubytováním?
Budou letos v Chorvatsku hrozit problémy s ubytováním?

Čeští turisté patří dlouhodobě v Chorvatsku mezi pět nejpočetnějších návštěvníků ze zahraničí. Poptávka po Chorvatsku bude letos o něco vyšší, odhaduje se okolo 10 %. Největší zájem se tradičně předpokládá o oblast Střední DalmácieMakarskou riviéru, Baška Vodu či Omiš a Istrii

Případné problémy s nedostatkem ubytovacích kapacit se českých turistů příliš nedotknou. Z těch sedmi set tisíc, co jich sem jezdí na dovolenou, necelých dvacet procent má zajištěno ubytování prostřednictvím cestovních kanceláří. Ty však mají zarezervované bydlení od loňska. Chorvatské hotely bývají plně obsazeny každou letní sezónu, letos k tomu dochází výrazně dříve. Lidé si totiž kupují zájezdy v "klidných zemích", vzhledem k situaci ve světě. 

Ani letos se nemusíte bát, že byste neměli kde složit hlavu ve vrcholné sezóně (červenec a srpen) bez předchozí rezervace. Přes zimu bylo totiž na pobřeží postaveno a rozšířeno několik dalších stovek apartmánů.

Individuální turisté, kteří míří do privátních apartmánů, jistě narazí na pokusy soukromníků zvyšovat ceny. S touto situací si zkušení cestovatelé hravě poradí. Pokud se jim ceny budou zdát příliš vysoké, půjdou raději o dům dál nebo se ubytují v jiném letovisku. 

Také někteří hoteliéři a provozovatelé soukormých penzionů využili očekávaného zvýšeného zájmu o Chorvatsko a zvedli ceny. Netroškařili a zdražili dokonce až o 30 %. Takže v případě, že si cestovní kancelář nasmlouvala a nakoupila ubytování v Chorvatsku předem, bude prodávat pobyty za nižší ceny, než za kolik budou k mání přímo na místě.

Ti, kteří neví, kam pojedou na dovolenou a odkládají své rozhodnutí na poslední chvíli, mohou mít problém jen s výběrem, který bude na poslední chvíli menší než v předprodejích.


Podobné články: