Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 8. 2021

Chtěli byste si v září ještě užít slunce a moře? Vydejte se do Chorvatska

Většina turistů mířících v září na dovolenou do Chorvatska sem jede kvůli slunečnému počasí a krásnému moři. Hledáte-li pro svou dovolenou zaručeně teplé a slunečné podnebí, rozhodně neuděláte chybu, když se vydáte do Střední Dalmácie.

Chtěli byste si v září ještě užít slunce a moře? Vydejte se do Chorvatska
Chtěli byste si v září ještě užít slunce a moře? Vydejte se do Chorvatska

Většina turistů mířících v září na dovolenou do Chorvatska sem jede kvůli slunečnému počasí a krásnému moři. V září je zde počasí příjemné kolem 28 °C a moře je z léta krásně teplé. Dalším lákadlem je chorvatské pobřeží, které je různorodé a společně s ostrovy nabízí bezpočet kouzelných míst. Velká část chorvatského pobřeží Jaderského moře je chráněna mohutnými horskými masivy, které dotváří typickou a krásnou atmosféru země. Starobylá centra měst vybízí k romantické procházce po dni stráveném na plážích. Nemusíte jen vybírat z pestré nabídky středodalmatských letovisek. Proto přinášíme i další oblíbená chorvatská letoviska, z nichž si může každý vybrat podle svého gusta. 

Hledáte-li pro svou dovolenou zaručeně teplé a slunečné podnebí, rozhodně neuděláte chybu, když se vydáte do Střední Dalmácie. Mezi nejslunečnější místa Chorvatska totiž patří ostrovy Vis a Hvar, které kromě nádherných pláží nabízí i úchvatnou přírodu a krásná historická městečka. Mezi velmi oblíbené destinace pro rodiny s malými dětmi patří Omiš a jeho okolí, protože se na místních plážích nachází písek. Ve Střední Dalmácii ale najdeme pláže, které vypadají opravdu neskutečně. Jedná se především o ostrov Brač a zdejší městečko Bol. To nabízí nejen nádhernou písčitou pláž Zlatni rat, ale i dominikánský klášter a uhrančivé lány okolních polí. Dalším oblíbeným místem je přístavní město Makarská, jenž nabízí čisté moře s bílými oblázkovými plážemi a zajímavou přírodu horského masivu Biokovo, který se tyčí nad městem. Po právu je tedy nazývána turistickým letoviskem. 

Když se vydáme do Severní Dalmácie, tak mezi velmi oblíbená letoviska patří město Biograd na moru. To nabízí kromě křištálově čistého moře i zajímavé sportovní aktivity a díky zdejším historickým domům se vyrovná i některým Italským destinacím. Milovníci historie se rádi vydají na malebný kvarnerský ostrůvek Rab, kde můžete shlédnout vystoupení Rabských střelců s kuší. Rab se ale především vyhledává pro jeho příjemnou atmosféru, klid a prostou rekreaci s možností mnoha pěkných vycházek do přírody.

Pokud chcete letoviska nacházející se co nejblíž od českých hranic, tak doporučujeme navštívit Istrii. Číslem jedna v celém Chorvatsku podle počtu návštěvníků je město Rovinj, která se pokládá za nejmalebnější, nejromantičtější a nejfotogeničtější město na západním pobřeží Istrie. Městu se starobylým koloritem vtiskly nesmazatenou stopu především Benátčané. Zdejší ubytovací zařízení se rozprostírají v zeleni borových porostů a v bohatém středomořském rostlinstvu. 

Oblíbeným istrijským letoviskem je Medulin, jenž leží na samém jihu poloostrova. Navštěvují ho zejména rodiny s dětmi, pro které je Medulin ideálním místem, protože je zde písečné dno díky zálivu. Dětmi oblíbený je i zdejší zábavní park. Nedaleko Medulinu se nachází chráněné území Donji Kamenjak zachovávající si svou krásu a divokost.

Ať se rozhodnete vydat do oblíbené Střední Dalmácie, kde je v tuto roční dobu stále teplo na koupání nebo kamkoli jinam, určitě budete nadšeni chorvatskou atmosférou, jídlem a klidem, který z místních čiší. Každý si může vybrat podle svých přání. 


Podobné články: