Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 4. 2018

Dovolená v Chorvatsku v květnu

Přemýšlíte, že byste vyrazili na dovolenou do Chorvatska už v květnu, ale nevíte, jestli je to dobrý nápad? Nejste si jisti počasímteplotou moře nebo jestli boudou otevřené místní restaurace? To jsou asi nejčastější otázky, které si kladete. My vás přesvědčíme, že květen je dobrý měsíc na dovolenou.

Dovolená v Chorvatsku v květnu
Dovolená v Chorvatsku v květnu

Přemýšlíte, že byste vyrazili na dovolenou do Chorvatskav květnu, ale nevíte, jestli je to dobrý nápad? Nejste si jisti počasím, teplotou moře nebo jestli boudou otevřené místní restaurace? To jsou asi nejčastější otázky, které si kladete. My vás přesvědčíme, že květen je dobrý měsíc na dovolenou. Mnoho lidí ho označuje za nejlepší. Teploty v Chorvatsku bývají příjemné, ve vzduchu už je cítit léto a celková atmosféra je velmi příjemná. Další výhodou jsou ceny, které jsou mnohem nižší, než v letní sezoně. Tohle období je také ideální pro poznávní místních památek bez davů turistů a také prohlídku národních parků.

A kam byste se měli tedy vypravit? Severní části Chorvatska raději vynechejte, počasí je tam dost podobné střední Evropě. Vydejte se raději více na jih, od Splitu  níž k Dubrovníku. Zde bývá počasí stabilnější a teploty jsou již skoro letní kolem 23°C (na slunci v poledne i 30°C). Stoprocentně krásné počasí vám nezaručíme, ale máme pro vás tipy, kde byste se mohli špatnému počasí vyhnout.

Skvělými destinacemi jsou Dubrovník a Split

Poznejte a užijte si nádherná chorvatská města (Split a Dubrovník) plná historie bez davů turistů. V květnu mají tato místa opravdu jinou atmosféruSplit  i Dubrovník v létě praskají ve švech a mnoho návštěvníků se nerado prodírá vysokou koncentrací lidí. Letos se také v Dubrovníku bude natáčet další, 8. série, seriálu Hra o trůny. Město tudíž zaplní filmové štáby a jeho některá místa mohou být uzavřena pro veřejnost. Bude tedy lepší, když se Dubrovníku v létě vyhnete. Pokud vás omrzí Split, můžete z místního velkého přístavu podnikat výlety na krásné okolní ostrovy. Za návštěvu rozhodně stojí ostrovy Brač, Hvar, Vis nebo Korčula. Jestli vás už výlety a památky budou nudit, tak využijte krásných okolních plážích. V květnu nebudete mít problém najít luxusní místečko na opalování (voda je pro otužilce 17,5°C).

Hvar zaručuje dobré počasí

Ostrov Hvar vyniká největším počtem hodin slunečního svitu na celém východním Jadranu, 2718 hodin ročně. To byste tedy museli mít opravdu velikou smůlu, kdyby vám na vaší dovolené pršelo. Květnové teploty se průměrně pohybují kolem 24 °C. Okolní moře patří podle průzkumů k nejprůzračnějším na Jadranu, takže koupání si v krásné vodě užijete dosyta, pokud jste otužilí (vodá má v průměru teplotu kolem 17,5 °C). Jinak toho bylo o Hvaru napsáno již mnoho. Patří k nejkrásnějším chorvatským ostrovům, a to nejen díky nádherné přírodě, ale také kvůli krásným historickým městům a příjemným a milým lidem.

Nezapomeňte na Makarskou riviéru

Jezdíte na Makarskou riviéru v červenci nebo srpnu, kdy jsou velká horka a člověk je nejraději jen u vody? Zkuste to v květnu jinak, pojměte dovolenou jako poznávací a projeďte ji od Brely až po Gradac. Zjistíte, která městečka jsou nejmalebnější a jakou mají atmosféru bez davů turistů. Pokud se bojíte, že mnoho lidí v letoviscích nebude, zakotvěte v městu Makarská, kde to žije pořád. Po celé riviéře vás čeká luxusní moře, krásné pláže, nádherné okolí a lahodná mořská kuchyně.


Podobné články: