Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jaká je situace v Chorvatsku, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou?

12. 7. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace kolem nemoci covid-19 se stále vyvíjí a není tomu jinak ani v Chorvatsku. Proto vám přinášíme nové informace, kdybyste se zde rozhodli strávit letošní dovolenou. Stále patří tato země mezi bezpečné tzv. zelené státy.


Co můžeme očekávat na dovolené v Chorvatsku v roce 2020?

17. 6. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Po dlouhých týdnech čekání se konečně otevřely hranice a my můžeme vycestovat na dovolenou do Chorvatska. Tato oblíbená země zvládla koronavirovou pandemii vcelku dobře, proto zde můžeme od 15. června vyrazit na dovolenou zatím bez...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Na čem ušetřit na dovolené v Chorvatsku

26. 8. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Jednou z nejlevnějších dovolených je ta v Chorvatsku. Nikdo nechce zbytečně přeplácet a utrácet nehorázné peníze. I když je v Chorvatsku poměrně levně, vždy se dá ještě více ušetřit

Jednou z nejlevnějších dovolených je ta v Chorvatsku. Nikdo nechce zbytečně přeplácet a utrácet nehorázné peníze. I když je v Chorvatsku poměrně levně, vždy se dá ještě více ušetřit. Vedle faktu, že mimo sezónu je ubytování, ceny v restauracích nebo vstupy na památky levnější, přinášíme vám několik dalších tipů, jak si dovolenou u moře užít za málo peněz.

Výletní loď na moři

Výlety

Mezi nejkrásnější výlety rozhodně patří ty lodí. Obzvlášť v zemi s tolika nádhrnými ostrovy a ostrůvky jako má Chorvatsko. Určitě si takový výlet lodí na ostrovy dopřejte. Dejte si však pozor na cenu. Na ostrovy vždy v pravidelnou dobu jezdí veřejná lodní doprava (Jadrolinia), kterou využívají místní. Je tedy zbytečné platit desítky eur za výlet na ostrov, kam se můžete pohodlně dostat za desítky kun. Přestože v rámci organizovaného výletu budete mít zahrnutý i oběd, občerstvení a hudbu, pořád vás levněji vyjde, když si zajdete na jídlo do restaurace na ostrově nebo úplně nejlevnější varianta je udělat si vlastní sendviče. Naše varianta se vám cenově vyplatí a vůbec nebudete o nic ochuzeni, ba naopak můžete si udělat ještě vlastní program. Stačí se poptat domácí na zajímavá místa a vyrazit.

Turistické karty

Výhodné turistické karty se slevami do různých muzeí, galerií a jiných kulturních institucí a zábavních akcí nabízí všechna významnější města, kde to žije turistickým ruchem. Jste-li milovníkem takových kulturních událostí, určitě se vám karta vyplatí. Pokud byste chtěli vyrazit do jednoho muzea nebo na jednu zajímavou akci, tak si kartu rozhodně nekupujte. To si zaplaťte jen jeden vstup, určitě vás to přijde mnohem levněji.

Chovat se jako domácí

Je to prosté. Chovejte se i na dovolené tak, jako domácí. Místní nejezdí na organizované výlety, přesto okolní ostrovy znají. To znamená, že se tam dá dostat i jinak. Domácí nesedí v drahé restauraci na promenádě, a přesto si venku pochutnávají na výborném chorvatském jídle. Také si nekupují místní předražený olivový olej nebo víno v obchůdcích se suvenýry, ale určitě obě věci používají a rozhodně za ně ušetří. Proto se poptejte místních a nechejte si poradit. Určitě vám doporučí různé tipy, kde sami výhodně nakupují. Dále prošmejděte postranní uličky, většinou zde najtede levnější zboží a restaurace. Také zajděte do obyčejných obchodů, kam chodí domácí.