Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jaká je situace v Chorvatsku, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou?

12. 7. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace kolem nemoci covid-19 se stále vyvíjí a není tomu jinak ani v Chorvatsku. Proto vám přinášíme nové informace, kdybyste se zde rozhodli strávit letošní dovolenou. Stále patří tato země mezi bezpečné tzv. zelené státy.


Co můžeme očekávat na dovolené v Chorvatsku v roce 2020?

17. 6. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Po dlouhých týdnech čekání se konečně otevřely hranice a my můžeme vycestovat na dovolenou do Chorvatska. Tato oblíbená země zvládla koronavirovou pandemii vcelku dobře, proto zde můžeme od 15. června vyrazit na dovolenou zatím bez...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Vyzkoušejte podzimní dovolenou na Makarské riviéře a nebudete litovat

17. 9. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Chtěli byste ještě letos na dovolenou k moři? O Makarské riviéře jste již určitě slyšeli. Počasí je zde v žáří i říjnu velmi přívětivé a to i na koupání. Navíc tato luxusní oblast Chorvatska neomrzí a můžete si vybrat z mnoha zajímavých letovisek.

Chtěli byste ještě letos na dovolenou k moři? O Makarské riviéře jste již určitě slyšeli, možná jste tam už i byli. Počasí je zde v žáří i říjnu velmi přívětivé a to i na koupání. Navíc tato luxusní oblast Chorvatska neomrzí a můžete si vybrat z mnoha zajímavých letovisek. Pojďte se s námi podívat na ta nejkouzelnější z nich.

Makarská riviéra je rájem pro každého, kdo si svou ideální dovolenou představuje u křišťálově průzračného moře, kde může relaxovat, bavit se nebo sportovat. Kouzelnou atmosféru riviéry dokresluje dramatická okolní příroda. Kousek od ní se směrem k vnitrozemí zvedají mohutné štíty pohoří Biokovo.

Brela - pobřeží

Makarská riviéra začíná letoviskem Brela. Jedná se o malou vesnici, která se nachází se v malé zátoce s oblázkovými plážemi. Tato destinace je ideální i pro rodiny s dětmi, protože zde panuje relativní klid. V roce 2004 byla pláž v Brele prestižním magazínem Forbes zařazena na první místo jako nejkrásnější evropská pláž.

Asi o 3 kilometry jižněji leží působivé letovisko Baška Voda. Zde naleznete krásné oblázkové pláže s palmami, čisté moře, vysoké hory za zády, piniové lesy i historické památky v centru letoviska. Proto je toto místo velkým turistickým lákadlem v sezóně i mimo ní.

Pojedete-li dál na jih přes Promanju a Krvavicu, zachvíli dorazíte na luxusní místo, Makarskou. Podle tohoto města se celá oblast jmenuje. Makarská je proslulá svou promenádou, spoustou kavárniček, obchodů a roztomilým historickým centrem. Co se týče koupání, tak zde najdte pěkné oblázkové pláže, které jsou dobře vybavené. Můžete si tu půjčit lehátka, slunečníky i vodní šlapadla, ukrýt se ve stínu borovic a pochutnat si na něčem dobrém v restauracích přímo na pláži. "Zabydlet" se můžete například na pláži Donja Luka, která získala ocenění Modrá vlajka.
Podél celé Makarské, směrem do vnitrozemí, se tyčí pohoří Biokovo s jeho nejvyšším vrcholem sv. Jure (1762 m.nm.). Pokud nebude příliš horko, tak ho můžete zdolat, což je možné pěšky, na kole, ale i autem (nahoru vede asfaltová silnice).

Asi 5 kilometrů jižně od Makarské leží letovisko Tučepi s luxusní pláží dlouhou 4 kilometry. Právě tato krásná pláž v široké zátoce přitahuje mnoho turistů. Krásné procházky podél pobřeží ocení každá romantická duše. Pláž je tvořená hrubým pískem nebo drobnými oblázky. Také má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s malými dětmi i starší návštěvníci.

O něco jižněji než Tučepi se nachází městečko Podgora. Z původně malé rybářské vesnice se stalo moderní turistické středisko, které nabízí svým návštěvníkům krásné koupání, příjemnou atmosféru, nádhernou okolní krajinu a sportovní vyžití. Z Podgory můžete vyrazit na organizované výlety na okolní ostrovy  Hvar, Brač nebo Korčula. Nudit se v Podgoře určitě nebudute, i když je to menší letovisko.

Dále na jih leží letoviska Živogošće, Drvenik, Gradac a další. Ve všech najdete nádherné oblázkové pláže, krásnou přírodu, příjemné kavárny i restaurace a mohutné pohoří Biokovo za zády. Nejen v těchto výše zmíněných detinacích můžete objevovat kouzelná místa a zažívat krásné dny plné klidu a pohody.