Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Pojedeme letos v létě do Chorvatska na dovolenou?

13. 5. 2020 - chorvatsko-manie.cz

Zavřené hranice, strašák koronavirus a blížící se léto. Jak bude vypadat letošní dovolená? Budeme moci vyrazit do oblíbené dovolenkové destinace Čechů, Chorvatska? Nebo strávíme letošní léto v tuzemsku? Všechny turisty napadá...


Jak se žije v Chorvatsku v zimě?

22. 2. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Chorvatsko je sice země malá, ale velmi rozmanitáPojďme se společně podívat do Dalmácie mimo turistickou sezónu, tedy v zimě. Ulice měst jsou prázdné a moře čeří bóra ...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Vyzkoušejte podzimní dovolenou na Makarské riviéře a nebudete litovat

17. 9. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Chtěli byste ještě letos na dovolenou k moři? O Makarské riviéře jste již určitě slyšeli. Počasí je zde v žáří i říjnu velmi přívětivé a to i na koupání. Navíc tato luxusní oblast Chorvatska neomrzí a můžete si vybrat z mnoha zajímavých letovisek.

Chtěli byste ještě letos na dovolenou k moři? O Makarské riviéře jste již určitě slyšeli, možná jste tam už i byli. Počasí je zde v žáří i říjnu velmi přívětivé a to i na koupání. Navíc tato luxusní oblast Chorvatska neomrzí a můžete si vybrat z mnoha zajímavých letovisek. Pojďte se s námi podívat na ta nejkouzelnější z nich.

Makarská riviéra je rájem pro každého, kdo si svou ideální dovolenou představuje u křišťálově průzračného moře, kde může relaxovat, bavit se nebo sportovat. Kouzelnou atmosféru riviéry dokresluje dramatická okolní příroda. Kousek od ní se směrem k vnitrozemí zvedají mohutné štíty pohoří Biokovo.

Brela - pobřeží

Makarská riviéra začíná letoviskem Brela. Jedná se o malou vesnici, která se nachází se v malé zátoce s oblázkovými plážemi. Tato destinace je ideální i pro rodiny s dětmi, protože zde panuje relativní klid. V roce 2004 byla pláž v Brele prestižním magazínem Forbes zařazena na první místo jako nejkrásnější evropská pláž.

Asi o 3 kilometry jižněji leží působivé letovisko Baška Voda. Zde naleznete krásné oblázkové pláže s palmami, čisté moře, vysoké hory za zády, piniové lesy i historické památky v centru letoviska. Proto je toto místo velkým turistickým lákadlem v sezóně i mimo ní.

Pojedete-li dál na jih přes Promanju a Krvavicu, zachvíli dorazíte na luxusní místo, Makarskou. Podle tohoto města se celá oblast jmenuje. Makarská je proslulá svou promenádou, spoustou kavárniček, obchodů a roztomilým historickým centrem. Co se týče koupání, tak zde najdte pěkné oblázkové pláže, které jsou dobře vybavené. Můžete si tu půjčit lehátka, slunečníky i vodní šlapadla, ukrýt se ve stínu borovic a pochutnat si na něčem dobrém v restauracích přímo na pláži. "Zabydlet" se můžete například na pláži Donja Luka, která získala ocenění Modrá vlajka.
Podél celé Makarské, směrem do vnitrozemí, se tyčí pohoří Biokovo s jeho nejvyšším vrcholem sv. Jure (1762 m.nm.). Pokud nebude příliš horko, tak ho můžete zdolat, což je možné pěšky, na kole, ale i autem (nahoru vede asfaltová silnice).

Asi 5 kilometrů jižně od Makarské leží letovisko Tučepi s luxusní pláží dlouhou 4 kilometry. Právě tato krásná pláž v široké zátoce přitahuje mnoho turistů. Krásné procházky podél pobřeží ocení každá romantická duše. Pláž je tvořená hrubým pískem nebo drobnými oblázky. Také má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s malými dětmi i starší návštěvníci.

O něco jižněji než Tučepi se nachází městečko Podgora. Z původně malé rybářské vesnice se stalo moderní turistické středisko, které nabízí svým návštěvníkům krásné koupání, příjemnou atmosféru, nádhernou okolní krajinu a sportovní vyžití. Z Podgory můžete vyrazit na organizované výlety na okolní ostrovy  Hvar, Brač nebo Korčula. Nudit se v Podgoře určitě nebudute, i když je to menší letovisko.

Dále na jih leží letoviska Živogošće, Drvenik, Gradac a další. Ve všech najdete nádherné oblázkové pláže, krásnou přírodu, příjemné kavárny i restaurace a mohutné pohoří Biokovo za zády. Nejen v těchto výše zmíněných detinacích můžete objevovat kouzelná místa a zažívat krásné dny plné klidu a pohody.