Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

9. 5. 2019

Kam s dětmi na dovolenou do Chorvatska? Máme pro vás pár tipů

Pokud pojedete na dovolenou do Chorvatska s dětmi, měli byste vybrat takové místo, které se bude líbit jim i vám. Pro úplně malé děti je nejlepším místem to, kde najdete písečnou pláž. Ty trochu větší zase ocení různé atrakce na pláži.

Kam s dětmi na dovolenou do Chorvatska? Máme pro vás pár tipů
Kam s dětmi na dovolenou do Chorvatska? Máme pro vás pár tipů

Pokud pojedete na dovolenou do Chorvatska s dětmi, měli byste vybrat takové místo, které se bude líbit jim i vám. Pro úplně malé děti je nejlepším místem to, kde najdete písečnou pláž. Ty trochu větší zase ocení různé atrakce na pláži jako jsou: vodní skluzavky, hřiště nebo skákací hrad. Výborné také je, když jsou v letovisku pro děti nějaká hřiště mimo pláž a další atrakce (lunapark). Nabízíme vám pár míst, která se budou líbit dětem ale i dospělým.

Ráb

Jednu z mála velkých písečných pláží v Chorvatsku nejdete na ostrově Ráb, jmenuje se Rajska plaža a patří mezi nejoblíbenější pláže v celé zemi. Protože je písečná, tak má pozvolný vstup do vody. Malé děti si zde můžou na písku hrát, sedět nebo chodit. To je přesně ta destinace, jakou hledáte, když máte malé děti.

Na poloostrově Lopar, který je součástí ostrova Ráb naleznete Vinnetouland. Tato atrakce těží z toho, že se v nedaleké zátoce Zavratnica natáčely nějaké záběry z filmů o slavném apačském náčelníkovi. Areál je určen především dětem, je vyzdobený indiánskými ozdobaminajdete zde jen indiánské ležení s několika teepee a poníky. A co tu děti ještě zažijí? Můžou si obléci indiánský oděv, mexické sombrero, také je zde pomalují, vyzdobí napodobeninou indiánské čelenky (kterou si mohou vyrobit) a povozí na ponících. Ty větší si tu zastřílí z luku nebo vyzkouší svoji přesnost (a taky trpělivost) házením kroužků na cíl. Je tu pro děti připravena spousta her a zábavy.

Omiš

Dalším fajn místem pro dovolenou s dětmi, je pirátské město Omiš a jeho okolí. Dětem můžete vyprávět příběhy, jak se kdysi piráti v Omiši skrývali a přepadávali lodě. Také se zde můžete vydat ne menší výlet, na kopci nad městem stojí pozůstatek pirátské pevnosti, z něhož je krásný výhled na okolí. Obzvlášť klukům se tu už jen kvůli tomu bude líbit. V Omiši a v blízkém Duće najdete písečné pláže s pozvolným vstupem do moře.

Pokud máte větší děti a jste sportovně a dobrodružně založení můžete vyzkoušet rafting na řece Cetině, která ústí do moře v Omišivytvořila zde působivé říční koryto. Poptejte se na rafting ve městě v turistickém centru a v rámci organizovaného výletu můžete sjet část řeky také. 

Split

Také druhé největší město Chorvatska, Split, může být pro větší děti ideální destinace. Ale především pro všechny, kteří mají rádi živoSplit je totiž skutečně živé město. Naleznete zde spoustu historických památek, muzeí, kulturních akcí, klubů, diskoték a také fotbalový klub Hajduk Split. Nedaleko Splitu se nachází pláž Bačvice, jenž patří k nejoblíbenějším ve městě. Získala ocenění Modrá vlajka a je tvořena pískem a dlážděnými částmi. Blízko se nachází restaurace, bary i pekárny.

Podvodní život v SemiSUBMARINE

Velmi zajímavým zážitkem je pro děti i dospělé SemiSUBMARINE. Jedná se o loď, která připomíná opravdovou ponorku. Je vybavena podvodní kabinou s velkými prosklenými stěnami, jimiž pozoruje okolní podvodní svět. Protože je Jadranské moře na chorvatském pobřeží krásně čisté, naskytne se vám nádherný pohled do vodní říše. Nezapomenutelnou podívanou jsou také noční plavby. Lodě SemiSUBMARINE najdete v Chorvatsku ve městech: Poreč, FažanaPulaRabac, Krk, Rab, ZatonBiograd na moruDubrovník, Trogir, Split, Korčula, Orebić a dalších. 

 


Podobné články: