Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 9. 2022

Ideální dovolená pro zamilované je v září

Že končí příchodem září doba dovolených? Teplé počasí je pryč, děti se po prázdninách vrací do školy a práce už volá. Ano, je to pravda, ale nejlepší romantiku zažijete na dovolené v září, ne v hlavní turistickou sezónu. A hned vám řekneme proč.

Ideální dovolená pro zamilované je v září
Ideální dovolená pro zamilované je v září

Že končí příchodem září doba dovolených? Teplé počasí je pryč, děti se po prázdninách vrací do školy a práce už volá. Ano, je to pravda, ale v jižních zemích Evropy a to i v Chorvatsku je stále teplé a pěkné počasí, kterého rádi využívají zamilované páry. Nejlepší romantiku zažijete na dovolené v září, ne v hlavní turistickou sezónu. A hned vám řekneme proč.

Lidé si vybírají září proto, že hlavní nápor turistů se začátkem školního roku opadá. Na dovolenou vyrážejí rodiny s malými dětmi, které nejsou školou povinné, důchodci nebo mladé páry bez dětí. Vše se v přístavních městečkách začíná vracet do normálních kolejí, v poklidném a přirozeném tempu. V restauracích a kavárnách nebude muset čekat na místo. Na pláži či na promenádě si najdete klidný koutek bez mnoha lidí a můžete si užít romantiku při západu slunce. To je hlavní důvod, proč lidé volí dovolenou mimo hlavní sezónu.

Od září začíná v chorvatských letoviscích vedlejší sezóna, kdy začínají ceny klesat. Jak v restauracích, tak v ubytování. Můžete si tedy vybrat krásnější ubytování, které byste si v hlavní sezónu nemohli dovolit. Nejromantičtější ubytování je s výhledem na moře, město a krajinu nebo přímo na pobřeží, kdy slyšíte šplouchání vln.

Romantické ubytování bude takové, kdy vám bude terasa směřovat směrem na západ, protože zamilované páry většinou východ slunce nestíhají, zato západy si můžete užívat plnými doušky i se sklenkou něčeho dobrého.

Doboru volbou pro zamilované nebude hotelový pokoj, ale luxusnější soukromé ubytování, které přináší klidnější a romantičtější prostředí a naprosté soukromí.

Jedno z nejromantičtějších měst v Chorvatsku je Rovinj, která se nachází na Istrijském poloostrově. Město nabízí úžasnou atmosféru, která je daná polohou města. Na malém poloostrově najdete křivolaké uličky s nádhernými historickými domy, malebné kavárny a příjemné restaurace se zahrádkami. Všechny krásné a pohodové chvíle si můžete užívat v září ve dvou bez velkého mumraje kolem a davů turistů.

Mezi romantická místa v Chorvatsku nepatří jen Rovinj, ale téměř každé přímořské letovisko nebo místo, které vám s partnerem prostě vyhovuje. Po hlavní sezóně, když je méně turistů, zdají se být všechna místa více romantická, obzvlášť pokud ho trávíte s milovanou polovičkou.

 


Podobné články: