Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jak to vypadá při cestě do Chorvatska?

17. 8. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace ohledně koronaviru se mění každý týden. A není tomu jinak ani v případě Chorvatska a transitní země Rakouska. Naši sousedé nedoporučují cestovat na dovolenou na Jadran, ale pro Čechy stále zůstává Chorvatsko bezpečnou...


Jaká je situace v Chorvatsku, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou?

12. 7. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace kolem nemoci covid-19 se stále vyvíjí a není tomu jinak ani v Chorvatsku. Proto vám přinášíme nové informace, kdybyste se zde rozhodli strávit letošní dovolenou. Stále patří tato země mezi bezpečné tzv. zelené státy.


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Co takhle na adventní trhy do Záhřebu?

28. 11. 2018 - Chorvatsko-manie.cz

Přemýšlíte, kam byste se letos vypravili na vánoční trhy? Máme pro vás tip. Vydejte se na vánoční trhy do Záhřebu. Přední cestovatelský portál „Nejlepší evropské destinace“ (European Best Destinations) nominoval Záhřeb jako nejlepší vánoční destinaci

Přemýšlíte, kam byste se letos vypravili na vánoční trhy? Máme pro vás tip. Vydejte se na vánoční trhy do Záhřebu. Přední cestovatelský portál „Nejlepší evropské destinace“ (European Best Destinations) nominoval Záhřeb jako nejlepší vánoční destinaci. Advent v Záhřebu tak bude patřit mezi top 20 nejlepších vánočních destinací i v roce 2018. A rovnou má šanci být vyhlášen jako nejlepší vánoční město.

Advent v Záhřebu

Advent v Záhřebu začíná 1. prosince 2018 a potrvá do 6. ledna 2019. V Záhřebu se můžete těšit na to nejlepší, co může město nabídnout svým návštěvníkům. Bude zde probíhat každodenní bohatý a pestrý program až s 2500 účastníky. 

Nezapomeňte si prohlédnout největší záhřebské památky, mezi které patří: kostel Sv. Marka náměstí bána Jelačiče, kde je k vidění živý betlém s Marií, Josefem, Ježíškem i třemi králi, dále Dolac market, vež Lotrščak a mnoho dalšího. Určitě musíte navštívit ulici Gajeva, kde jsou hlavní vánoční trhy. V uličkách starého města najdete tradiční dřevěné stánky, nabízející svařené víno, místní speciality či ručně vyrobené dárky. V Záhřebu můžete také vyzkoušet velmi oblíbené ledové kluziště v jeho centru. Pokud si chcete užít vánoční atmosféru plnými doušky, běžte si poslechnout koledy k tunelu Grič, je to rozhodně jiné než v tradičním kostele. Zážitek budete mít o to intenzivnější díky atmosféře a skvělé akustice. V ulicích je také vidět velmi propracovaná 3D projekce. K dostání je zde tzv. zimní koktejl, pro menší návštěvníky vánoční dětské šampaňské. 

Vedle tradičních adventních lokalit přivítá Záhřeb návštěvníky i na neobvyklých místech, jimiž jsou: Chorvatské železniční muzeum, Advent ve Vile Prekrižje, Caffe de Matoš na Strossmayerově promenádě a Advent v Marićově pasáži. Také můžete navštívit některou z četných výstav, jako je ta o Nikolu Teslovi, která bude ke zhlédnutí v Meštrovićově pavilonu.

European Best Destinations (EBD) je evropské sdružení se sídlem v Bruselu. Vzniklo s cílem propagovat cestovní ruch a kulturu v Evropě. Ve spolupráci s turistickými informačními centry a sdružením EDEN propaguje celosvětově bohatost a rozmanitost evropských letovisek. Portál má více než 4,2 milionu návštěvníků a tisíce sledujících na různých sociálních sítích.