Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jak to vypadá při cestě do Chorvatska?

17. 8. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace ohledně koronaviru se mění každý týden. A není tomu jinak ani v případě Chorvatska a transitní země Rakouska. Naši sousedé nedoporučují cestovat na dovolenou na Jadran, ale pro Čechy stále zůstává Chorvatsko bezpečnou...


Jaká je situace v Chorvatsku, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou?

12. 7. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace kolem nemoci covid-19 se stále vyvíjí a není tomu jinak ani v Chorvatsku. Proto vám přinášíme nové informace, kdybyste se zde rozhodli strávit letošní dovolenou. Stále patří tato země mezi bezpečné tzv. zelené státy.


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Wellness pobyt v Chorvatsku

23. 1. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Již si ani nevzpomenete, kdy naposledy jste měli pořádné volno? Proto není nic lepšího, než si v zimním pracovním shonu oddechnout během několika denního wellness pobytu a zatočit s únavou a stresem. Vydejte se na wellness pobyt netradičně do Chorvatska

Máte mnoho starostí, už si ani nevzpomenete, kdy naposledy jste měli pořádné volno? Proto není nic lepšího, než si v zimním pracovním shonu oddechnout během několika denního wellness pobytu a zatočit s únavou a stresem. Získáte novou energii, povzbudíte své smysly a zregenerujete své tělo. Sauna, vířivka, termální koupele, masážní procedury a hlavně žádná práce a povinnosti. Svěřte se do rukou odborníků a nechte se hýčkat. Vydejte se na wellness pobyt netradičně do Chorvatska. Protože jsou tyto služby v posledních letech tolik vyhledávané i zde se velmi rozšiřují a najdete je po celé zemi. Představujeme vám oblíbená lázeňská místa, odkud se vrátíte jako znovuzrození. 

Pobřeží Opatije

Opatija získala již v roce 1899 status klimatických lázní a je tedy nejstarší lázeňské město na pobřeží Chorvatska. Opatija se brzy stala oblíbeným přímořským místem především pro zimní pobyty evropské společenské smetánky. Svou oblibu si drží stále, ve městě najdete spoustu wellness a lázeňských hotelů, ve kterých si skvěle odpočinete. Pokud se tedy vydáte do Opatije za odpočinkem, určitě neprohloupíte. Kdo má rád bohatý kulturní život, tak si zde přijde opravdu na své.

Dalším oblíbeným místem k relaxaci je Cirkvenica, najdete ji necelých 50 km jižně od města Opatija. Cirkvenica je menší město, které získalo na začátku 20. století status klimatických přímořských lázníCirkvenica se zaměřuje mimo jiné i na léčbu talasoterapií, tj. léčbu mořskou vodou. Užívat si tu můžete procedury spojené s čistě přírodními mořskými produkty a uvolňující masáže.

Pokud hledáte procedury spojené s léčivým bahnem, vypravte se na krásný chorvatský ostrov Pag. Tmavě šedé bahno z tohoto ostrova je léčivé a nejvíce se využívá na problémy s pohybovým aparátem. Léčivé účinky má pouze bahno čerstvé. Pokud byste si chtěli na Pagu bahno nabrat a dovézt si ho domů, budete zklamaní. Po několika málo hodinách jeho léčivé účinky prostě vymizí a vám zůstane jen špinavé bahno.