Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Kam s dětmi na dovolenou do Chorvatska? Máme pro vás pár tipů

9. 5. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Pokud pojedete na dovolenou do Chorvatska s dětmi, měli byste vybrat takové místo, které se bude líbit jim i vám. Pro úplně malé děti je nejlepším místem to, kde najdete písečnou pláž. Ty trochu větší zase ocení různé atrakce...


Který termín je pro návštěvu Chorvatska nejlepší?

5. 4. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Jaký termín bude nejlepší pro vaši letní dovolenou v Chorvatsku? To je velmi důležitá otázka. Chorvatsko nabízí tu výhodu, že je zde od jara do podzimu relativně stálé a teplé počasí.


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Již víte, kam pojedete na dovolenou do Chorvatska?

26. 2. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Máme tady únor a ti, co jezdí pravidelně do Chorvatska, už určitě ví, kam pojedou. "Nováčci", kteří nejezdí, mají právě nejvyšší čas na to, aby si rozmysleli, kam vyrazí. 

Máme tady únor a ti, co jezdí pravidelně do Chorvatska, už určitě ví, kam pojedou. "Nováčci", kteří nejezdí, mají právě nejvyšší čas na to, aby si rozmysleli, kam vyrazí. Pokud si myslíte, že vybrat si dovolenou v únoru je brzy, tak to nejlepší je již dávno rozebrané. To proto, že ti, co jezdí pravidelně, si zamlouvají svoje pobytypředchozí rok, aby měli tzv. svoje jisté. Preko

Pokud jezdíte na dovolenou v hlavní prázdniny, je dobré si naplánovat lokalitu a předem si rezervovat ubytování. Samozřejmě seženete ubytování i v sezoně, ale už bývá přebrané a nemusíte sehnat to, co byste si představovali a také se vám nemusí líbit cena. Proto je dobré si projít různé weby zaměřené na Chorvatsko a podle fotek si vybrat lokalitu nebo se poradit se známými. Také se podívejte, kam byste mohli vyrazit na výlet do okolí.  

Když se tedy v rodině domluvíte na lokalitě a na termínu, můžete začít hledat ubytování. Vodítkem je typ ubytování, cena, vzdálenost od moře, velikost letoviska atd. To je takový základ.

Většina Čechů volí apartmán, tak tedy sledujte jeho vybavenost. Kuchyně jsou s lednicí a mrazákem, někdy narazíte na rychlovarné konvice i mikrovlnné trouby. Pronajímatelé poskytují ložní prádlo, někteří i ručníky. Někteří majitelé povolují i domácí mazlíčky. Všechny potřebné informace pronajímatel uvádí. Dále je důležité vědět vzdálenost od moře, od obchodů s potravinami, od restaurací, zda je v místě směnárna, pošta nebo lékař. Pokud si toto zjistíte, tak budete mít dostatek informací na to, abyste si z pohodlí domova vybrali právě apartmán, který vám bude vyhovovat. Všichni pronajímatelé dávají k inzerátu fotogalerie.

Další skupinou jsou ti turisti, co volí hotel. Zde je také důležité vybrat lokalitu (pozor, některé hotely leží dva i více km od centra města, zvlášť na Istrii). Vzdálenost od moře, typ stravování a způsob dopravy. Pokud se rozhodnete jet autem je dobré zjistit si, jestli má hotel svoje parkoviště a kolik stojí parkování. Další věci jsou vlastní bazén, balkón, výtah, volně přístupná wi-fi nebo klimatizace.

Pokud si tedy vše potřebné domluvíte a objednáte si ubytování, můžete se již teď těšit na léto.