Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

5. 4. 2019

Který termín je pro návštěvu Chorvatska nejlepší?

Jaký termín bude nejlepší pro vaši letní dovolenou v Chorvatsku? To je velmi důležitá otázka. Chorvatsko nabízí tu výhodu, že je zde od jara do podzimu relativně stálé a teplé počasí.

Který termín je pro návštěvu Chorvatska nejlepší?
Který termín je pro návštěvu Chorvatska nejlepší?

Jaký termín bude nejlepší pro vaši letní dovolenou v Chorvatsku? To je druhá nejdůležitější otázka, po otázce, jaké místo si vyberete. Chorvatsko nabízí tu výhodu, že je zde od jara do podzimu relativně stálé a teplé počasí. Takže počasí vás bude ve výběru termínu minimálně ovlivňovat.

Další otázka je, s kým pojedete. Pokud vezete malé děti, které nejsou školou povinné, je dobré vybrat si červen nebo září. Oba měsíce jsou v Chorvatsku krásně teplé, v červnu je také všechno zelené, i když moře je vyhřátější po parném létě více v září. Začátek podzimu zaručuje i velký výběr místního ovoce i zeleniny. Například září roku 2018 bylo dle historických statistik extrémně teplé. Oba měsíce (červen i září) přináší další výhody: na plážích není mnoho turistů, na cestách a na hranicích se netvoří kolony, místní pěstitelé prodávají své výpěstky za nižší ceny a hlavně ubytování mimo sezónu je i levnější.

Vy, kteří máte děti školou povinné vybíráte z července nebo srpna. Oba měsíce jsou velmi teplé a slunečné a moře vás příjemně zchladí. Samozřejmě i o prázdninách se může stát, že přijde bouřka. Ta, ale v Chorvatsku rychle přejde a opět vysvitne sluníčko a je teplo. Proto si připravte i náhradní program. Můžete zůstat v apartmánu a hrát nějaké hry, které jste si s sebou přivezli nebo vyrazíte do města do muzea nebo galerie či na nákupy. Ale nepočítejte s tím, že takový nápad budou mít téměř všichni.

Ti, co pojedou do Chorvatska na dovolenou bez dětí, mají výběr termínu jednoduchý. Můžou vyrazit kdykoliv, kdy budou chtít. Ovšem důležité je mít včas rezervovaný pobyt, ať nejste v hlavní sezóně zaskočeni, že neseženete apartmán podle svého gusta.

Pokud cestujete na jih Chorvatska nebo jedete s malými dětmi, které cesta autem nebaví, můžete si ji rozdělit do dvou dnů a přenocovat na nějakém zajímavém místě. V Rakousku i v Chorvatsku jich najdete spoustu. Chorvaté nabízejí ubytování i poblíž hlavních tras, aby si turisté odpočinuli po cestě k moři nebo od něj. Penziony vám nabídnou nocleh i se snídaní nebo celodenní stravou a většina jich má i dětské hřiště nebo bazén. Navíc po celodenním sezení v autě, se určitě rádi protáhnete a projdete krásnou přírodou, kterou Chorvatsko nabízí i ve vnitrozemí (např. Plitvická jezera).


Podobné články: