Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jaká byla turistická sezóna v roce 2020?

31. 10. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Pojďme se společně ohlédnout, jak dopadla letošní sezóna v Chorvatsku. Odhodlali jste se a vyrazili jste v roce 2020 na dovolenou do Chorvatska i přes epidemii covidu-19 nebo jste raději zůstali doma v relativním bezpečí?


Jak to vypadá při cestě do Chorvatska?

17. 8. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace ohledně koronaviru se mění každý týden. A není tomu jinak ani v případě Chorvatska a transitní země Rakouska. Naši sousedé nedoporučují cestovat na dovolenou na Jadran, ale pro Čechy stále zůstává Chorvatsko bezpečnou...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Písečné pláže na Istrii

8. 6. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Stále ještě nevíte, kam byste letos zamířili v Chorvatsku na dovolenou? Nechcete trávit mnoho času na cestě? Vydejte se na Istrii. Možná se budete trochu podivovat, ale i na Istrii najdete písečné pláže.

Stále ještě nevíte, kam byste letos zamířili v Chorvatsku na dovolenou? Nechcete trávit mnoho času na cestě? Vydejte se na Istrii. Možná se budete trochu podivovat, ale i na Istrii najdete písečné pláže, křišťálově čisté moře a krásná historická města. Písečné pláže nejsou zrovna typické pro istrijské pobřeží, také jich tu není mnoho, ale najdou se. Kde? To vám poradíme.

Pláž v Rabacu

Umag

Pláž, jenž si zaslouží pozornost turistů se nachází nedaleko Umagu. Jedná se o 2 km vzdálenou pláž s názvem Sol Polynesia a je tvořena kameny, oblázky a na jedné části také pískem. Pláž má pozvolný vstup do moře a veškeré vybavení, jaké budete potřebovat ke své ideální dovolené: lehátka, sprchy, slunečníky, obchod s potravinami, bar, restauraci i obchod s plážovým vybavením. Druhou písečnou pláží je Laguna Stella Maris, která má také veškeré vybavení.

Pula

Největším istrijským městem je Pula, jenž je historickou a kulturní pýchou poloostrova. Turisté zde míří za římským amfiteátrem, příjemnou atmosférou, bohatým kulturním životem a dalšími historickými památkami. Také se v Pule dobře vykoupete v moři, najdete zde totiž písečnou pláž s názvem Pješčana Uvala, která se nachází ve vilové čtvrti asi 5 km od centra. Je zde hodně zeleně, hlavně stromy, které poskytují tolik vyhledávaný stín. Na místní promenádě lemující pláž naleznete vše od restaurací, přes kavárny, až po oblíbené vinné sklepy.

Medulin

Nedaleko Puly (10 km) , jižním směrem, leží další oblíbená turistická destince, Medulin. Ten byl původně rybářskou osadou, která se vyvinula v příjemné letovisko, kam se lidé rádi vracejí. I v Medulinu se nachází písečná pláž, jenž se jmenuje Bijeca. Dlouhá je přes 1 km a obklopují ji stromy. Doporučujeme je pro rodiny s malými dětmi, protože má velmi pozvolný vstup do moře.

Poloostrov Kamenjak

Poloostrov Kamenjak je nejjižnějším cípem Istrie a zároveň je chráněnou krajinnou oblastí (vjezd na poloostrov je zpoplatněn). Na Kamenjaku nalezneme malou obec Premantura, z níž se vychází na procházky do krásné přírody poloostrova. Naleznete zde velmi členité pobřeží, a proto je vstup do moře velmi různorodý. Někde jsou kameny a skály, jinde najdete oblázky a pokud budete dobře hledat, najdete tu také malé písečné zátoky. Kamenjak je úžasné místo a za jeho krásu se platí.