Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

26. 9. 2019

Vydejte se na konci září na dovolenou do Zadaru

Vydejte se na poklidnou dovolenou do Chorvatska na konci září, ceny za hubičku, málo lidí a relativně teplo, pokud nepreferujete tropy. Užijete si trochu jiné Chorvatsko

Vydejte se na konci září na dovolenou do Zadaru
Vydejte se na konci září na dovolenou do Zadaru

Vydejte se na poklidnou dovolenou do Chorvatska na konci září, ceny za hubičku, málo lidí a relativně teplo, pokud nepreferujete tropy. Užijete si trochu jiné Chorvatsko, všechno ovoce dozrává, nejsou zde davy turistů a je tu klid. Vychutnáte si tak pravou chuť Chorvatska. 

I v tomto ročním období je počasí v Chorvatsku poměrně teplé a přívětivé. Samozřejmě, musíte počítat s přeháňkami a bouřkami, ale ty většinou rychle přejdou. Teploty se pohybují kolem 25°C, takže pro otužilejší je to i s koupáním v mořiMoře je po parném létě vyhřáté skoro jako vzduch. Na plážích je volno a klid, protože zde není tolik turistů a pro domácí je už zima.

Pokud navštívíte větší město Zadar, tak máte o zábavu postaráno. Není zde mrtvo, jak v některých městech, protože je to jedno z větších chorvatských měst. Stále zde totiž narazíte na dost turistů, i když se jejich složení malinko mění. Je hodně znát absence dětí školou povinných.

obchodech se také změnily ceny, letní výprodeje pomalu končí. Takže neváhejte a nakupte si za výprodejové ceny to, co se vám bude příští sezonu hodit. Projděte si místní trh, je poměrně veliký a nakupte si lokální potraviny, které vám chybí ve spíži. Doporučujeme med, sirupy, marmelády, sýry, sušenou šunku, klobásy a kulen. Návštěva trhu bude pastva pro naše chuťové pohárky, protože dostanente vzorky na ochutnání. Velkou výhodou dovolené v Chorvatsku v září, je zralost fíků a hroznového vína, které jsou zde opravdu delikátní. Ochutnat tyto produkty přírody přímo ze stromu nebo si je zakoupit na tržnici, je paráda. Není nad čerstvé ovoce a zeleninu.

Po mnoha chorvatských městech, tak i po Zadaru jezdí výletní vláček. Proveze vás po městě a nabídne pohled na město bez bolavých nohou. Během jízdy si můžete vytipovat památky nebo muzea, která byste rádi navštívili. Pak do nich můžete konkrétně zamířit, již tam nebude tolik turistů, jako v hlavní sezóně.

A pokud vás už samotné město unaví, můžete se vydat na výlet na některý z protilehlých ostrovů. Trajektem se dostanente na Ugljan, Dugi otok, Iž, Silbu a další. Dalším tipem na výlet jsou různé národní parky. My, doporučujeme Národní park Krka, kde setočily některé scény z Vinnetoua. Během krásné a pohodové vycházky uvidíte krásné vodopády a historickou chorvatskou vesničku.

Tak neváhejte navštívit Chorvatsko po letní sezoně. I na konci září je tady nádherně a teplo. Chorvatsko má stále co nabídnout.


Podobné články: