Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jak to vypadá při cestě do Chorvatska?

17. 8. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace ohledně koronaviru se mění každý týden. A není tomu jinak ani v případě Chorvatska a transitní země Rakouska. Naši sousedé nedoporučují cestovat na dovolenou na Jadran, ale pro Čechy stále zůstává Chorvatsko bezpečnou...


Jaká je situace v Chorvatsku, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou?

12. 7. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace kolem nemoci covid-19 se stále vyvíjí a není tomu jinak ani v Chorvatsku. Proto vám přinášíme nové informace, kdybyste se zde rozhodli strávit letošní dovolenou. Stále patří tato země mezi bezpečné tzv. zelené státy.


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Jaká byla sezóna 2019 v Chorvatsku?

4. 11. 2019 - Chorvatsko-manie.cz

Máme tu konec turistické sezóny v Chorvatsku pro rok 2019, tak se sluší trochu zrekapitulovat jaká byla. Již vyšly některé statistiky a čísla o tom, jak to celé dopadlo. 

Máme tu konec turistické sezóny v Chorvatsku pro rok 2019, tak se sluší trochu zrekapitulovat jaká byla. Již vyšly některé statistiky a čísla o tom, jak to celé dopadlo. My se podíváme, kolik turistů přijelo do země, které destinace jsou nejnavštěvovanější a zda Chorvatsko opět navýšilo počty návštěvníků.

Město Dubrovník

Údaje jsou od Chorvatského turistického sdružení. Každý návštěvník, který se ubytuje legálně, je ihned zapsán do online databáze příjezdů a odjezdů. Proto jsou přesné údaje, jakou destinaci navštívilo nejvíce turistů, v jakém typu ubytování a jak dlouho se zdrželi.

Ze statistiky vyplynulo, že lidé se nejvíce v letošním roce ubytovali v soukromí, a to dokonce každý druhý turista co přijede do Chorvatska. V kempech se ubytovalo 22% lidí a do hotelu pak zamířilo jen 19% turistů.

Od ledna do začátku září 2019 vzrostl počet zahraničních návštěvníků Chorvatska oproti předchozímu roku o 4,6%. Nejvíce turistů pochází z Německa, poté je následují Slovinci a Rakušáci. U většiny evropských zemí nastal růst, ale z České republiky, Dánska, Maďarska, Nizozemí a Norska je lehký propad návštěvnosti Chorvatska.

Podle celkové turistické návštěvnosti měřené na počty přenocování jsou Rovinj a Dubrovník nejnavštěvovanější města. Přenocovalo ze přes 3 miliony turistů. Do „Top 5“ destinací Chorvatska dále patří Poreč a hned následuje Medulin a Umag jako "TOP 5" destinací. Je zajímavé, že na nejvyšších příčkách se nachází dokonce 4 města na Istrii tj. severní části ChorvatskaDo "TOP 10" nejnavštěvovanějších míst dále patří Split, ostrov Vis, ostrov Mali Lošinj, Crikvenica a Novalja na ostrově Pag.

Zajímá vás, jak jezdí turisté do Chorvatska? Jestli s cestovní kanceláří nebo individuálně? Tak stále skoro ze tří čtvrtin (73%) převládá individuální turistika. Pouze 27% lidí přijelo organizovaně. Lidé prostě vědí, že nepotřebují cestovku, ale stačí jim sednout do auta či letadla a ubytování si sehnat přímo od majitelů apartmánů.

Třeba vás některé z výše zmíněných destinací nadchnou a navštívíte je příští rok při své dovolené v Chorvatsku.